Erdoğan'ın 2021 Projesi: Sadece Kadınların Gidebileceği Üniversiteler İçin Karar Resmi Gazete'de

Bu konuyu okuyanlar

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Aynen en bilgili sensin abov biz neymişiz böyle taş devrinde falan mı kaldık sen bilgisayar çağında master mı yapıyorsun nedir bu bilgi birazcık aydınlat bizi.

Kitap okumayıp Instagram , Twitterda taraflı haberleri okursanız örnek böyle oluyor demek ki.
Sığ kafalısınız.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Çok basit din ve devlet işini ayırmak lazım. 3 tane oy için dini kullanmamak lazım. İnsanların manevi değerlerini kullanmamak lazım.
Dinsiz adama devlet işi verilmez. Osman Gazi.
Devletin din ve devlet işlerini ayırmak gibi bir görevi de yok. Laikliğin de amacı bu değil zaten din vicdan özgürlüğü sağlamak. Laik olmayan Osmanlının laik olan Türkiye Cumhuriyetinden kat kat üstün olduğu şeyi yani.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kafalar pırıl pırıl

Yazık
Hüseyin mantık olarak bende Kadın üniversitesine sıcak bakmıyorum. Ama bilmeden anlamadan senin gibiler çıkıp LAİKLİK elden gidiyor Arabistan oluyoz öldük bittik yandık şerihat gelecek gibi saçmaladı mı fıttırıyor insan. Gerçekten saçmalıyorsun.

Dünya'da ki kadın Üniversitelerina baktım göz ucuzyla 1 tane ARAP ülkesinde yok. Hepsi dünyada modern diye tanımladığın gelişmiş ülkelerde olan veya olmuş uygulamalar. ( Lütfen şu bilmeden anlamadan insanlar ile dalga geçmeye veya aşağılamaya çalışmaktan vaz geçin. )
-Japonya
-Kanada-
-Amerika ( Geçen dönem Amerikan başkanı adayı Hillary Clinton Kadın Üniversitesi mezunuymuş.
-Kore
-Avustralya
-Çin
-Hindistan
-İngiltere

Not: Zamanında Laiklik deyip Müslüman olmasına rağmen başörtüsü yasaklayan tek ülkeydik heradel biz. Şu kafadan çıkın artık.

Reaksiyon puanı
5,172
Dinsiz adama devlet işi verilmez. Osman Gazi.
Devletin din ve devlet işlerini ayırmak gibi bir görevi de yok. Laikliğin de amacı bu değil zaten din vicdan özgürlüğü sağlamak. Laik olmayan Osmanlının laik olan Türkiye Cumhuriyetinden kat kat üstün olduğu şeyi yani.
Ya hak diyerek iman gücüyle savaştığımız bir devirde mi yaşıyoruz? Göremedin mi hala dini devletin içine sokunca neler olduğunu?

Açıkça söylüyorum hiçbir şey cumhuriyetten üstün olamaz. Bence laiklik nedir bi daha okumalısın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hüseyin mantık olarak bende Kadın üniversitesine sıcak bakmıyorum. Ama bilmeden anlamadan senin gibiler çıkıp LAİKLİK elden gidiyor Arabistan oluyoz öldük bittik yandık şerihat gelecek gibi saçmaladı mı fıttırıyor insan. Gerçekten saçmalıyorsun.

Dünya'da ki kadın Üniversitelerina baktım göz ucuzyla 1 tane ARAP ülkesinde yok. Hepsi dünyada modern diye tanımladığın gelişmiş ülkelerde olan veya olmuş uygulamalar. ( Lütfen şu bilmeden anlamadan insanlar ile dalga geçmeye veya aşağılamaya çalışmaktan vaz geçin. )
-Japonya
-Kanada-
-Amerika ( Geçen dönem Amerikan başkanı adayı Hillary Clinton Kadın Üniversitesi mezunuymuş.
-Kore
-Avustralya
-Çin
-Hindistan
-İngiltere

Not: Zamanında Laiklik deyip Müslüman olmasına rağmen başörtüsü yasaklayan tek ülkeydik heradel biz. Şu kafadan çıkın artık.
Abd deki kadın üniversite sayısı 50 yılda 240 dan 20 ye düşmüş. Dünyada yok olma yolunda olan bir şeyi ülkemize getirme çabaları bana göre mantıksız. Sizde bu kanaattesiniz anladığım kadarıyla. Ama geçmişte insanların başörtülerinin yasaklanması ile devletin sırf günah diye(ki değil) kadınlara ayrı üniversite yapması gerçekten çok farklı şeyler.

Son düzenleme:

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Ya hak diyerek iman gücüyle savaştığımız bir devirde mi yaşıyoruz? Göremedin mi hala dini devletin içine sokunca neler olduğunu?

Açıkça söylüyorum hiçbir şey cumhuriyetten üstün olamaz. Bence laiklik nedir bi daha okumalısın.
Yahu cumhuriyete laf eden mi var? Cumhuriyet liderleriyle saltanat liderlerini kıyaslayacaksak işin boyutu değişir ama. Laiklik dediğin şey dünyada sadece 5 ülkenin anayasasında olan bir şey. Halk nezdinde de Ağa, Paşa, Bey demenin yasak olduğu inkılap kanunları kadar önemsiz. Diğer bir husus sanki dinsizler çok iyi yönetiyordu, uçuyorduk, kaçıyorduk da dindarlar gelince mi sıkıntı oldu.

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,391
Kadın üniversiteleri açılmasını ben de istemiyorum. Ama ülkemizdeki kapalı kadınlara karşı olan zihniyet ve bu kapalı kadınların ailelerinin karma eğitime karşı olan ve istemeyenlerinin düşüncelerini ele alırsak bu kişilerin üniversite okuyabilmeleri kadar kapalı olmayan kadınların da seçebileceklerini göz önüne alırsak az sayıda kadın üniversitesinin açılmasının zararının olacağını düşünmüyorum. Sonuçta bu bir tercih meselesi olacak ve isteyen seçer isteyen seçmez.
Diğer yandan ise kadın üniversiteleri dünya çapında başarı oranı düşük üniversitelerdir. Dezavantaj olarak ülkenin daha ataerkil olmasına sebep olacaktır. Japonya örnek veriliyor ve bu ülke ataerkil ağırlıktadır. Burada kadın üniversitesinden mezun olan kadın mühendis bile çaycı muamelesi görmektedir. Ayrıca ne kadar gelişmiş bir ülke olsa da ülkemizden daha fazla taciz ve tecavüz olayı olmakta ve bildirilmemektedir. Bu yüzden kadın hakları konusunda az gelişmiş statüdedir. Tüm bu avantaj ve dezavantajları göz önüne alırsak az miktarda kadın üniversitesinin açılmasının zararı olmayacaktır ama eğitimde ileride karma eğitim kadın-erkek ayrı eğitim şekline dönerse işte o zaman zararı olacaktır.

Kadın üniversiteleri olan ülkeler aşağıdaki gibidir.
ABD, Avustralya, Bangladeş, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Güney Kore, Hindistan, İngiltere, İran, Japonya, Kanada, Kuveyt, Pakistan, Sudan, Suudi Arabistan, Ürdün ve Zimbabwe.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ufuk abiyle konuştum yarın bırakıyorum. Moderatörüm diye fikirlerime karışan hadsizlerden bıktım.

Sen moderatörsün tarafsız ol. Mod olmasan bunu demezsim. Mod böyle konuşamaz. Seni kim mod yaptı? Sen nasıl mod oldun? Yıllardır forumdayım böylesini görmedim.

Yahu moderatör dediğiniz ne? Ben ne zaman yetkimi kötüye kullandım. Kötüye kullansam beni eleştirmeye hakkınız var ama sırf sizin gibi düşünmüyorum diye laf saydıranlardan bıktım.

Ülkeyi sizin gibi düşünenler bu hale getirdi. Siz hala akıllanmadınız. Hipnoz olmuş bir şekilde yola devam ediyorsunuz. Az düşünün.

İran gibi ülkelerde bu eğitim sistemi var. 18 yaşında insan özgür istediğini seçer ne alakadır? Sen bugün 1 okulu ayırırsın yarın 2...

30 yaşına gelmiş kadın-erkek ne demek bilmeyen. Onları objeleştirmiş, konuşmasını bilmeyen insanlar var. Kafa sadece belden aşağı çalışan insanlar var. Bu böyle olmaz. Üniversite nedir? Bilim öğrenme yeri. Bu üniversiteyi başka türlü düşünüyorsunuz ki kadın erkek ayrılmasını destekliyorsunuz. Kadın erkek ayırmanın ne faydası olacak üniversite sayısını arttırmaktan başka?

Acıyorum bu düşünce yapısına.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Abd deki kadın üniversite sayısı 50 yılda 240 dan 20 ye düşmüş. Dünyada yok olma yolunda olan bir şeyi ülkemize getirme çabaları bana göre mantıksız. Sizde bu kanaattesiniz anladığım kadarıyla. Ama geçmişte insanların başörtülerinin yasaklanması ile devletin sırf günah diye(ki değil) kadınlara ayrı üniversite yapması gerçekten çok farklı şeyler.

Ya arkadaşım ben zaten Özgürlük kafasında bakıyorum bu olayada sıcak bakmıyorum açılırsada banane arz talep meselesi sonuçta 1-2 yıl kımse kayıt olmaz öğrenci gitmezse karışık eğitime geçer geri zor birşey mi talep olursada devam eder. Kızım olursada göndermem böyle üniversiteye büyük ihtimal.

Ama yok yapamazsınız sizi gidi Müslümanlar sizi deyip saçma sapan konuşmalara konunun çekilmesine benim sitemim... Her olayı her söylemi ezberlenmiş bir şekilde Laikliğe ve Atatürk düşmanlığına getirenlere lafım. Daha ortada fol yok yumurta yok Arap olun siz zaten onları örnek alına geliyor muhabbet. ( Dünyada örneği yok arap ülkelerinde uygulayan ülkelerin çoğu gelişmiş ülke.)

Bence laiklik nedir bi daha okumalısın.
Laik'liği bir daha okumalısınız derken dünyada ki anlamını mı yoksa bizim ülkede ki anlamını mı kast ediyorsun ?
Bizim ülkede Laik'lik bir sopa gibi kullanılıyor ve Müslümanları ezmek için bir gerekçe. Sıkıştı mı anayasada madde var laik'iz deyip insanlara saldırmak için vasıta bence. En Laik insan Müslümanlara ve Araplara en çok sayan söven en iyi Anti Müslüman olan kişi sananlar var...

Reaksiyon puanı
5,172
Laiklik dediğin şey dünyada sadece 5 ülkenin anayasasında olan bir şey.
Dünyanın geriye kalanında yine laiklikle aynı olan seküler devlet yapısı var. Keşke biraz daha çok kitap okusan...

Ayrıca Osmanlı'da parmakla gösterilebilecek kuruluş dönemi ve yükseliş dönemi padişahları var. Gerçekten arka arkaya çok başarılı padişahlar hepsi ama sonraki dönemde iyi padişahlar parmakla gösterilir hale gelmedi mi?

Ayrıca osmanlıya en çok şey kaybettiren şeylerden biri beşik ulemalığı ve matbaa olayı değil midir?

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Dünyanın her yerinde var bi bizde olunca garip karşılanıyor neden anlamam :D Olsun bir zararı yok herkesin işine kimse karışamaz isteyen gider :)) Böylece daha özgür olur insanlar. Seçeneklerin çoğalması daha iyi..

Reaksiyon puanı
5,172
Laik'liği bir daha okumalısınız derken dünyada ki anlamını mı yoksa bizim ülkede ki anlamını mı kast ediyorsun ?
Bizim ülkede Laik'lik bir sopa gibi kullanılıyor ve Müslümanları ezmek için bir gerekçe. Sıkıştı mı anayasada madde var laik'iz deyip insanlara saldırmak için vasıta bence. En Laik insan Müslümanlara ve Araplara en çok sayan söven en iyi Anti Müslüman olan kişi sananlar var...
Laiklik dine düşman gibi bakar seküler devlete göre. Bizde tabi biraz daha yumuşak uygulanıyor bu ancak devletin sırf günah diye kadınlara ayrı üniversite açması seküler devlet yapısına bile aykırı...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Böylece daha özgür olur insanlar. Seçeneklerin çoğalması daha iyi..
Özgürlük mü ? Oda ne ola ki ? Yenen içilen bir şey mi ?
Biz özgürlük flan istemiyoruz. Din ve devlet işlerimiz ayrı olsun yeter bize... ( Üniversite açılmasından nasıl olduda konu buraya geldiyse oda ayrı mesele :) )

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Ufuk abiyle konuştum yarın bırakıyorum. Moderatörüm diye fikirlerime karışan hadsizlerden bıktım.

Sen moderatörsün tarafsız ol. Mod olmasan bunu demezsim. Mod böyle konuşamaz. Seni kim mod yaptı? Sen nasıl mod oldun? Yıllardır forumdayım böylesini görmedim.

Yahu moderatör dediğiniz ne? Ben ne zaman yetkimi kötüye kullandım. Kötüye kullansam beni eleştirmeye hakkınız var ama sırf sizin gibi düşünmüyorum diye laf saydıranlardan bıktım.

Ülkeyi sizin gibi düşünenler bu hale getirdi. Siz hala akıllanmadınız. Hipnoz olmuş bir şekilde yola devam ediyorsunuz. Az düşünün.

İran gibi ülkelerde bu eğitim sistemi var. 18 yaşında insan özgür istediğini seçer ne alakadır? Sen bugün 1 okulu ayırırsın yarın 2...

30 yaşına gelmiş kadın-erkek ne demek bilmeyen. Onları objeleştirmiş, konuşmasını bilmeyen insanlar var. Kafa sadece belden aşağı çalışan insanlar var. Bu böyle olmaz. Üniversite nedir? Bilim öğrenme yeri. Bu üniversiteyi başka türlü düşünüyorsunuz ki kadın erkek ayrılmasını destekliyorsunuz. Kadın erkek ayırmanın ne faydası olacak üniversite sayısını arttırmaktan başka?

Acıyorum bu düşünce yapısına.
Benim gözümde moderatör değil çocuksun.Belki ilerde anlarsın neyin ne olduğunu.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Dünyanın geriye kalanında yine laiklikle aynı olan seküler devlet yapısı var. Keşke biraz daha çok kitap okusan...

Ayrıca Osmanlı'da parmakla gösterilebilecek kuruluş dönemi ve yükseliş dönemi padişahları var. Gerçekten arka arkaya çok başarılı padişahlar hepsi ama sonraki dönemde iyi padişahlar parmakla gösterilir hale gelmedi mi?

Ayrıca osmanlıya en çok şey kaybettiren şeylerden biri beşik ulemalığı ve matbaa olayı değil midir?
Ben lider vs lider olarak söyledim. Bize kitap oku edebiyatı yapacağınıza keşke siz de 80 senedir bir türlü öğrenemediğiniz veya işinize gelmediği için öğrenmediğiniz laikliğin ne olduğunu bi öğrenseniz.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Benim gözümde moderatör değil çocuksun.Belki ilerde anlarsın neyin ne olduğunu.
İlerde hepinizin U dönüşünü izleyeceğim. Bulunduğu kaba göre şekil alan insanlarsınız.

Benim gözümde moderatör değil çocuksun.
Başımıza ne geldiyse tüp kuyruklarında bekledik yeğenim diyen dedeler yüzünden geldi. Senin çocuk dediğin ülkenin geleceği. Senin yaptıklarını düzeltecek olan.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Türkiyeyi şaha kaldıracak mükemmel bir proje çok gerekli i. Her mahallede bir üniversite akademisyenlerin çoğu yüksek lisans bile yapmamış senede yüz binlerce mezun ama vasıfsız olarak çalışacak iş bile bulamıyorlar, bu proje çok gerekli gerçekten.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İlerde hepinizin U dönüşünü izleyeceğim. Bulunduğu kaba göre şekil alan insanlarsınız.

Başımıza ne geldiyse tüp kuyruklarında bekledik yeğenim diyen dedeler yüzünden geldi. Senin çocuk dediğin ülkenin geleceği. Senin yaptıklarını düzeltecek olan.

Cümlelerini az dikkatli seç lütfen. 18 yaş üstü yetişkin bir birey sayılırsın böyle çocukça laflar etme tanımadığın insanlara karşı. Bazı mesajlarını düşünmeden tartmadan veya cümlenin ağırlığını anlamadan yazdığın kanısındayım. Çok heyecanlanıyon anlamsız yere.

Ülkeyi düzeltecek flan demişin ama bu kafa ile ülke düzeltilmez. Sen azınlık zihniyeti ile çoğunlukla savaşmaya çalışıyorsun. 90-100 yıldır bu zıtlaşma ve inatlaşma uğruna ülke bir çok şeyi kaybetti ve kaybediyor. Az rahat olsanız kasmasanız ülke rahatlayacak. Her olayı Müslümanlığa Araplara Atatürk'e Müslümanlığa bağlamaktan bıkmadınız mı ?
Korkmayın Laik'lik elden gitmez. Bu saatten sonra şeriat gelmez. Veya Cumhuriyetten Padişahlığa dönülmez. Boşuna evham yapıyorsunuz ve sistemi kanırtmaya çalışıyorsunuz.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Cümlelerini az dikkatli seç lütfen. 18 yaş üstü yetişkin bir birey sayılırsın böyle çocukça laflar etme tanımadığın insanlara karşı. Bazı mesajlarını düşünmeden tartmadan veya cümlenin ağırlığını anlamadan yazdığın kanısındayım. Çok heyecanlanıyon anlamsız yere.

Ülkeyi düzeltecek flan demişin ama bu kafa ile ülke düzeltilmez. Sen azınlık zihniyeti ile çoğunlukla savaşmaya çalışıyorsun. 90-100 yıldır bu zıtlaşma ve inatlaşma uğruna ülke bir çok şeyi kaybetti ve kaybediyor. Az rahat olsanız kasmasanız ülke rahatlayacak. Her olayı Müslümanlığa Araplara Atatürk'e Müslümanlığa bağlamaktan bıkmadınız mı ?
Korkmayın Laik'lik elden gitmez. Bu saatten sonra şeriat gelmez. Veya Cumhuriyetten Padişahlığa dönülmez. Boşuna evham yapıyorsunuz ve sistemi kanırtmaya çalışıyorsunuz.
Ya hocam kahvehanede batak oynarkenki ettiğiniz sohbetlerden aklınızda kalanları buradamı konuşuyorsunuz,rahat olun ülke rahatlayacak demişsin nasıl olacak o dediğin,ülkece yoga yapalım ozaman relax relax diyerek uyuttular milleti :D

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Ne alakası var? Arap devletlerinde eğitim nasıl?

?
Bir çok ülkede var japonya, kore, amerika, avrupa, avusturalya, ingiltere, çin vs. Bir şey bildiğiniz yok tutturmuşunuz bir laiklik türküsü eleştirdiğiniz dedeler gibi çalıp çalıp oynuyorsunuz. Önce bir araştırın bari konuyu. Bilgi sıfır, herşeye Atatürk ve laiklik yapıştırıp super vizyon sahibi sanıyorsunuz kendinizi. Şu yobazlıktan kurtulun artık ki ülkemiz ilerlesin, böyle boş mevzularda patinaj çekip durmasın biraz çağdaş açık görüşlü olun..

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Bir çok ülkede var japonya, kore, amerika, avrupa, avusturalya, ingiltere, çin vs. Bir şey bildiğiniz yok tutturmuşunuz bir laiklik türküsü eleştirdiğiniz dedeler gibi çalıp çalıp oynuyorsunuz. Önce bir araştırın bari konuyu. Bilgi sıfır, herşeye Atatürk ve laiklik yapıştırıp super vizyon sahibi sanıyorsunuz kendinizi. Şu yobazlıktan kurtulun artık ki ülkemiz ilerlesin, böyle boş mevzularda patinaj çekip durmasın biraz çağdaş açık görüşlü olun..
Ülkenin en önemli sorunlarını boşverip böyle şeyler yapınca ülke ilerleyecekti zaten.

Ayrıca "Amerika'da da var, Japonya'da da var" lafını bi bırakın. Başkanlık sistemi getirirken de "Amerika'da da başkanlık var" dediniz, daha sonra getirdiğiniz şeyi gördük.

Ortaya çıkacak şeyi söyleyim: Bu üniversiteler açılacak ve koyu reisçiler kızlarını bu okula gönderecek. Çoğu imam hatip liseleri gibi vasıfsız bir üniversite olacak.

Amaç ne? Tıpkı Ayasofya'yı camii yapmak gibi, kendisine oy veren kitlenin "Reis senin sayende kızım erkeklerle iletişim kurmadan üniversite mezunu oldu. Yaşa reis ya" demesini sağlayarak bağlılığını birazcık daha arttırmış olacak. Bu koyu reisçilerin kızları bu okullardan mezun olunca n'olacak?
Orası muamma.

Haşmetli bir sürü üniversite açıyor ki gençler oralarda oyalansın, işsiz değil okuyor görünsün. İşsizlikle birazcık daha geç tanışsın.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ya hocam kahvehanede batak oynarkenki ettiğiniz sohbetlerden aklınızda kalanları buradamı konuşuyorsunuz,rahat olun ülke rahatlayacak demişsin nasıl olacak o dediğin,ülkece yoga yapalım ozaman relax relax diyerek uyuttular milleti :D
Yaşadığım gördüğüm Türkiye gerçekleri bunlar. Siz dar çerçeveden ve küçük pencereden bakmaya devam edin.

Bu ülkede 20-25 sene başörtüsü yasaklandı devlet kurumlarında okullarında ne geçti elimize ? Neyin inadıydı kimeydi bu kin nefret ? İnsanlar dövüldü sövüldü aşağılandı dalga geçildi oralara alınmadı. Almayanda Türktü alınmayanda neyin savaşı verildi bunca sene ne için ?
Azcık mantıklı bir hükümet geldide halk rahatladı şimdi ne zararı var sana bu olayı hiç düşünüyormusun ne salak saçma uygulamaymış bak İRAN olmadık Laiklik elden gitmedi dedin mi acaba ?
Veya Bu ülkede 40 sene Kürt diye birşey yok dendi. Kürtçe yasak dendi ne geçti elimize ? Ne kazandık. Az salsak rahatlayacaktı ülke o konudada. Veya Alevilik yok aleviler dışla vb ne geçiyor elimize.

Örnekler uzarda uzar.

Şu reklamlar geliyor aklıma her saçma sapan Laiklik demokrası yok İran olacaz kafasına girildiğinde. 14 yıl geçti üstünden ve halen aynı Hükümet var iktidarda hani gitti mi Cumhuriyet elden ?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Eee kadınlar o üniversiteye elini kolunu sallayarak puansız mı tercih yapacak? Nasıl olacak? Yoksa bölümlerine göre mi uyarlanacak acaba.

Çok gerekiyorsa açılmaya açılsın.
Yaşadığım gördüğüm Türkiye gerçekleri bunlar. Siz dar çerçeveden ve küçük pencereden bakmaya devam edin.

Bu ülkede 20-25 sene başörtüsü yasaklandı devlet kurumlarında okullarında ne geçti elimize ? Neyin inadıydı kimeydi bu kin nefret ? İnsanlar dövüldü sövüldü aşağılandı dalga geçildi oralara alınmadı. Almayanda Türktü alınmayanda neyin savaşı verildi bunca sene ne için ?
Azcık mantıklı bir hükümet geldide halk rahatladı şimdi ne zararı var sana bu olayı hiç düşünüyormusun ne salak saçma uygulamaymış bak İRAN olmadık Laiklik elden gitmedi dedin mi acaba ?
Veya Bu ülkede 40 sene Kürt diye birşey yok dendi. Kürtçe yasak dendi ne geçti elimize ? Ne kazandık. Az salsak rahatlayacaktı ülke o konudada. Veya Alevilik yok aleviler dışla vb ne geçiyor elimize.

Örnekler uzarda uzar.

Şu reklamlar geliyor aklıma her saçma sapan Laiklik demokrası yok İran olacaz kafasına girildiğinde. 14 yıl geçti üstünden ve halen aynı Hükümet var iktidarda hani gitti mi Cumhuriyet elden ?
Ülke elden gitmezde biz sokakta sürünecek kadar geçimsiz kalacağız.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515

Örnekler uzarda uzar.

Hocam benim baktığım pencereden siz baksanız da göremezsiniz zaten. yazdığını okudum ama anlamadım bana niye anlatıyorsunuz bunu ? ben böyle bir tartışma içine girmedim aman sokma beni hazır bulaşmamışım sonra laf anlatamıyorum gerçi anlamalarınıda beklemiyorum herkesin kapasite farklı ben sadece ülke rahatlayacak demişsin ya onu diyorum nasıl olacak ? buna bir cevap vermeni beklerdim sen nerelere girmişsin :)

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hocam yazdığını okudum ama anlamadım bana niye anlatıyorsunuz bunu ? ben böyle bir tartışma içine girmedim aman sokma beni hazır bulaşmamışım sonra laf anlatamıyorum gerçi anlamalarınıda beklemiyorum herkesin kapasite farklı ben sadece ülke rahatlayacak demişsin ya onu diyorum nasıl olacak ? buna bir cevap vermeni beklerdim sen nerelere girmişsin :)

Kısmen verdim aslında...

2002'den beridir. Her yapılan şey yanlış her olayda İran oluyoz öldük battık bittik Laiklik elden gidiyor deniyor diyorum. Konular saçma sapan yerlere çekiliyor diyorum.
2007 Yılında üstte attığım reklamları gördünüz mü izledinz mi ? O reklamlar sırf Cumhurbaşkanının eşi kapalı diye yapıldı. ( Aynı Abdullah Gül geçen sene Millet İttifakının çatı adayı olarak düşünüldü. ) Demek istediğim bu anlamsız KASILIYOR BAZI ŞEYLER... Üniversite açılacakmış banane abi açılırsa açılsın açılmazsa açılmasın. Kızım olursa yollamam olur biter zorla almayacak ya benim kızımı o okula. Ama yok açamazsın bile dedi mi iş başka oluyor zihniyet değişiyor.

Mantıklı düşününce üstünden 5-10 sene geçince rahatlıyor ve anlıyor insanlar bazı şeyleri.

Ülke elden gitmezde biz sokakta sürünecek kadar geçimsiz kalacağız.
Bu ne alaka benim yazdıklarım veya konu ile onu anlayamadım...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Benim bu yoruma cevabım bu.

Kısmen verdim aslında...

2002'den beridir. Her yapılan şey yanlış her olayda İran oluyoz öldük battık bittik Laiklik elden gidiyor deniyor diyorum. Konular saçma sapan yerlere çekiliyor diyorum.
2007 Yılında üstte attığım reklamları gördünüz mü izledinz mi ? O reklamlar sırf Cumhurbaşkanının eşi kapalı diye yapıldı. ( Aynı Abdullah Gül geçen sene Millet İttifakının çatı adayı olarak düşünüldü. ) Demek istediğim bu anlamsız KASILIYOR BAZI ŞEYLER... Üniversite açılacakmış banane abi açılırsa açılsın açılmazsa açılmasın. Kızım olursa yollamam olur biter zorla almayacak ya benim kızımı o okula. Ama yok açamazsın bile dedi mi iş başka oluyor zihniyet değişiyor.

Mantıklı düşününce üstünden 5-10 sene geçince rahatlıyor ve anlıyor insanlar bazı şeyleri.

Halkın nasıl rahat davranabileceğini soruyor.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Kısmen verdim aslında...

soruyu anlamadınız heralde,ne anlatmaya çalıştığınızı anlayamadım bunun benim sorumla bir ilgisi yok neyse boşverin hocam neyi tartışıyorsunuz ? ben birşey söylemedim diyorum hala aynı şeyi yazıyorsunuz :)

yok onu da demiyorum,ozkan bey demiştiki insanlar sussa konuşmasa ülke rahatlayacak ve ilerleyecek bu nasıl mümkün olabilir diyorum ne alakası var yani ?

hangi yoruma cevabınız anlamadım ?

Son düzenleme:

Son mesajlar