Bu konuyu okuyanlar

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
wXx1Eh7.jpg

Exodus: Gods and Kings (2014)

Musa Peygamber olayının hollywood versiyonu. tahmin edildiği gibi maneviyattan çok uzak. efektler de hiç doyurucu değil. neden film yapma gereği duymuşlar anlamadım. 6.5/10

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
[MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION]
3D olarak indirdim ancak bir türlü ısınamamıştım.sonra izlerim diye diye günler geçti.bir süre daha böyle devam edecek bu yorumdan sonra.

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yıldızlararasi izledim hayatımda izlediğim en iyi uzay filmiydi Christopher Nolan gerçekten büyük iş başarmış filmin süresi 2:49 ama boş değildi gerçekten :)

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Birdman
Film sıkıcı ilerliyor ve pek sevmediğim tarzda bir film ben yaklaşık 2 haftada bitirdim :D bu film niye izlenir derseniz işte bunun için izlenir :D
TA7mLH0.jpg

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
(Birdman) Film aslında akıcı ilerliyor, tabi sana hitap etmiyorsa dünyanın en sıkıcı filmi olabiliyor o zaman. :)

Public Enemies: J. Depp ve C. Bale var diye başladım filme, diğer filmlerine oranla biraz sönük kalmış fakat film güzel.

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Unutursam Fısılda. 10 üzerinden 6.4 verdim ben. Beğendim.

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Interstellar.jpg

İnterstellar (Yıldızlarası)

Nolan yine döktürmüş. Konusu ile farkındalık oluşturuyor. İnsan ufkunun ne kadar geniş olduğunu göstermiş yine. 2 saat 40 dakika sıkılmadan izliyorsunuz ya da beklentinizi ve merakınız sizi film sonuna kadar sürüklüyor.
Ama yine de bence asla bi inception değil. 10/7,5

Filmdeki gezegenlerin görsel haritası

PyZLE7q.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Penguins of Madagascar

Oldukça eğlenceli. Bir de Türkçe seslendirme ile seyretmek gerek.

Northmen - A Viking Saga
Orta kalite bir yapım. Çok beklentiye girmeden zaman geçirmelik seyredilebilir.
5.5/10

Madagascar Penguenleri çok güzel ama A viking Saga son bölümleri çok saçma ya. İyi başlayan filmi resmen berbat etmişler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

november-man-poster.jpg

The November Man-Hedefteki Adam

Klasikleşmiş bir ajan filmi. Aksiyonu fena değil. Kötü mü hayır, sadece bilindik filmler. 10/6

кяαℓ тυяк

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bugünkü filmimi bu filmden yana kullandım ilk defa bu türde film izledim çok güzeldi ama sonda kafam karıştı gerçi konu uzay evren olunca kafa duruyor.Ben cine5te bir proğram vardı orda da konuşuyorlardı zamanda yolculuk mümkün mü diye o zaman da kafam karışmıştı ama insan genede dinlemek inanmak istiyor bu filmde öyle oldu :)
Bu tür bilim-kurgu, fantastik filmleri aslında sorgulamak yerine film olduğunu düşünerek izlemek gerek. Yani "ya böyle şey mi olur çok saçma" değil de adamların elinden geldiğince bizim hayal gücümüzü zorlamak istediğini düşünerek izlemek daha güzel bence . Mesela Ne kadar mantık dışı olsa da marvel'in yapımlarını çok seviyorum.X-men türü filmleri falan hayranlıkla izliyorum.Bu tür filmlerin daha artmasını istiyorum =)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
кяαℓ тυяк;3602701 dedi ki:
Bu tür bilim-kurgu, fantastik filmleri aslında sorgulamak yerine film olduğunu düşünerek izlemek gerek. Yani "ya böyle şey mi olur çok saçma" değil de adamların elinden geldiğince bizim hayal gücümüzü zorlamak istediğini düşünerek izlemek daha güzel bence . Mesela Ne kadar mantık dışı olsa da marvel'in yapımlarını çok seviyorum.X-men türü filmleri falan hayranlıkla izliyorum.Bu tür filmlerin daha artmasını istiyorum =)

Film dediğin zaten bilim kurgu ve fantastik olucak, gerçek hayatta mümkün olmayan şeyleri filmlerle yansıtıyorlar işte.

Bu türde filmleri sevmeyenler sadece tek bir dünya ya bağlı kalmışlar.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
kal_ho_naa_ho_2003-altyazili-film-izle-afis-resim-movie-picture-poster.jpg

Kal Ho Naa Ho: Uzun (3 saat ) fakat çok iyi bir hint filmi daha. Shah Rukh Khan başrolde ve oynadığı rolün hakkını fazlasıyla veriyor ve bol duygu yüklü bir film. 3 saat benim için sorun değil derseniz kesinlikle izleyin derim.

кяαℓ тυяк

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Film dediğin zaten bilim kurgu ve fantastik olucak, gerçek hayatta mümkün olmayan şeyleri filmlerle yansıtıyorlar işte.

Bu türde filmleri sevmeyenler sadece tek bir dünya ya bağlı kalmışlar.
Aynen dostum. Bilim - kurgu olmazsa ya da gerçekten yaşanmış dram filmi olmazsa gram zevk almıyorum izlediğim filmden =)

le_vlo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Köstebek - The Departed
Tavsiye ederim güzel bir film.

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Sanırım toplum olarak "giriş", "gelişme" ve "sonuç" eksenli filmlere alışığız.Bu yüzden filmin konusu ve içeriği hakkında çok fazla zorlanmadan anlamak isteriz.Bu yüzden ustaca harmanlanmış bir çok film "bişi anlamdım" sözüyle karşılık bulabiliyor.

Giriş: karamın babası ölür.

Gelişme: kahraman büyür.

sonuç:kahraman kötüleri öldürür.(bkz. Cüneyt Arkın filmleri)

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Unutursam Fısılda
Unutursam_F305s305lda.jpg

Farah Zeynep Abdullah'ın oyunculuğuna bayılırım. :)
İyi bir film beklentileri çok yüksek tutmamak kaydı ile keyif verebilir.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
155100688_640.jpg

'' 16 Ton '' Ümit Kıvanç' ın vicdan ve serbest piyasa dair bir film sloganıyla duyurduğu bir belgesel. Film , coğrafi keşifler adlı sömürgeleştirme operasyonunundan başlayarak serbest piyasanın ve madencilik sektörünün Abd ve Türkiyedeki evinimlerini anlatıyor. Gerçekten sağlam bir belgeseldir , zengin bir burjuva ve ya bir madenci patronu değilseniz gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
025203.jpg
388329.jpg

Futüristik bir distopyada geçen öyküde, beş farklı fraksiyona bölünen bir toplumun tüm yaşantısının bu hiyerarşik yapı üzerine inşa edildiğini ve belli bir yaşa gelen gençlerin kendileri için biçilen sınıflardan birine dahil edilerek eğitilmelerini izlemiştik. Bu hiyerarşik yapılanma içerisinde kendine has bir kategoriye sahip olan Tris ise, öykünün finalinde hem çevresindeki insanları hem de işleyen bu düzeni değiştirecek güce sahip olduğunu keşfetmişti.
Veronica Roth'un öyküsünden beyazperdeye aktarılan serinin devam filminde ise; Tris'in kişisel tercihinin tercihinin sonucunda bir devrim hareketi başlatırken, yayılan bu isyanın hiyerarşik yapıyı yavaş yavaş çözerek, var olan düzenin değişmesine tanık olacağız! Mücadeleye kaldığı yerden devam edecek olan Tris'in yolculuğunun bu ikinci ayağını perdeye taşıyacak isim ise, yönetmen Robert Schwentke olacak.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Yusuf Yusuf
yusuf-yusuf-izle.jpg

Siyasi göndermeleri de olan bir film olmuş.Yer yer komik.Genel olarak ortalama bir film.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yıldızlararası
Adamlar bilim kurgunun resmen dibine vurmuşlar mükemmeldi 10/10

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Akşam MovieSmart'ta Melekler ve Şeytanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Palyaço - Clown

Filmde, oğlunun doğum günü partisi için palyaço kılığına giren sevgi dolu bir babanın, palyaço kıyafetinin onu şeytani bir yaratığa dönüştürmesi anlatılıyor.

1c94zTG.jpg

Konusu değişik, sürükleyici bir filmdi.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
[MENTION=74670]mazruf[/MENTION] gerilim dozu nasıl hocam beklentiyi karşılıyor mu? Bu ara bu tür film yok izleyeyim. :)

djxeonn

Asistan
Reaksiyon puanı
5
harika çocuk

gerçekten güzel bir film daha bu sabah izledim kücük bir bilim adamının aile ilişkisini anlatıyor .. tawsiye ederim

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
[MENTION=38650]neet[/MENTION], gerilim-korku seviyesi biraz artırılabilirdi. Bazı sahneleri çok kısa geçmişler fakat konusu itibariyle sonuna kadar acaba ne olacak diye bekliyorsunuz. İzlerken sıkılmazsınız.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Vice

Çok boş, tv'de zaman doldurmalık yayınlanabilir ancak.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Oflu Hocanın Şifresi
4332e6a661.jpg

Karadeniz şivesinden anlamayan yada hoşlanmayan var ise filmi anlaması oldukça zor dil farkı nedeni ile.
Bunun dışında sıradan ortalama bir senaryo var ancak bu şive insanı acayip güldürüyor. :D

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
background.jpg

Kidnapping Mr. Heineken - Bay Heineken'i Kaçırmak

Film belli bir yere kadar çok iyi gidiyor aslında ama sonra mantık hataları başlıyor. Konu gerçek hayatı dayalı denmiş ama ne kadar uygulanmış orası tartışılır. 10/5,5

Bu söz çok hoştu: ''Bu dünyada bir adam 2 şekilde zengin olabilir. Çok parası olabilir ya da çok arkadaşı olabilir. Ama ikisi aynı anda olmaz'' Alfred Heineken

Tamam kaçırılmaya kadar hatta fidye alınana kadar film çok iyi ancak fidye alındıktan sonra adamı bilinmedik bi yere salsalar herkes kurtuluyor. Adamı kendi depolarında bırakıp, aielelerini bile bırakıp kaçmak saçma sapan bişey olmuş.

Son mesajlar