En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

kakyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Su Arıtma Sistemleri Sektörü içerisinde yıllardır çalışan biri olarak söylüyorum, Su Arıtma Ürünlerinin Bazı markalar dışında, Pİyasada Suyu Hakkıyla İyi Bir seviyede, Arıtan pek Fazla ürün olmadığını düşünüyorum, İyi Kötü Hepsi Arıtıyor düşüncesiyle bakılabilecek bir ürün olmadığını düşünüyorum.

Mutfağımıza alınabilecek herhangi bir ürün olmadığı, insan vücudunun büyük bir bölümünü oluşturan su, ne kadar sağlıklı tüketilirse tüm organlarımızın, metabolizmamızın çalışmasını olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebilecek, bir üründen bahsediyoruz, mutfağımızda bulunan herhangi bir küçük alet değil, Bir çoğu olmasa yaratacağı eksiklik ya da risk ile su arıtma cihazının yaratacağı arasındaki farkı düşünmeniz bile yeterli, anlatmama gerek yok.

Cihazla ilgili standartları ülkemizde bulunan yetkili kurumların, Bu ürünler üzerinde bulunan denetimsizliğinden kaynaklı olarak ülkemize yurt dışından özellikle uzak doğudan, çok fazla parça ve ürünün gelmesiyle birlikte, ülkemizde bir su arıtma ürünleri pazarı oluştu ve toplum bilinci tam olarak oluşmadığından dolayı, "Su Arıtma Cihazı Alacağız Ama Hangisi?" tarzında soruyu, ve benzeri soruları kendilerine ya da satıcılara sorarak net bir bilgiye ulaşamaya çalışıyorlar, ve bu işi bilenin de bilmeyenin de yapmasından kaynaklı olarak piyasada dönen o kadar fazla, yanlış bilgi mevcut ki, hangisini düzelteceğini şaşırıyorsunuz. iyi bir su arıtma cihazı şu şekilde olmalı, gibi bir cümle kurmayacağım. ama sormak isteyen öğrenmek isteyen olursa, memnuniyetle yardımcı olabilirim.

Bir Marka ya da modele takılı kalmadan, istediğinize yönelik ürünleri sunabilen, bir kaç firma mevcut ve zaten uzun süredir de, sektör içerisinde var olmayı, sürdürüyorlar.

Merhabalar konuyla ilgili ben de kafa karışıklılığı yaşıyorum yardımcı olursanız mutlu olurum şimdiden ilginize tesekkur ederim

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Merhabalar konuyla ilgili ben de kafa karışıklılığı yaşıyorum yardımcı olursanız mutlu olurum şimdiden ilginize tesekkur ederim
BMS diye bir firma var. Onun ürünlerini hiçbir yerde bulman mümkün değil. Lakin en kaliteli su arıtıcısı sanırım bu firmanın ürünü. Ben İstanbulda geçirdiğim son beş yılımda tezgah altı modelini kullandım, muhteşemdi. Bu firma ürünlerini satıcıları vasıtasıyla pazarlıyor.

AyakPompasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Ben de bir arıtma cihazı almaya karar verdim ama araştırdıkça kafam daha çok karıştı. Şu an tek bildiğim NSF-FDA sertifikalı, pompalı (3. kattayım, şebeke suyunda 4 bar basınç olduğunu sanmıyorum) bir ürün almam gerektiği.

Tekirdağ/Çerkezköy’de oturuyorum. Burada Aqua Marmara isminde bir şirket 12 aşamalı LG cihaz satıyor. Bundan yola çıkarak N11’de LG Hypnos isminde bir ürün gördüm, yorumları iyi fakat yedek filtre arayınca LG’nin artık membran üretmediğini öğrendim. Bir arkadaş yıllardır İhlas kullandığını ve memnun olduğunu söyledi. Aura Cebilon’u gördüm o da çok pahalı geldi.

Açıkçası fiyat çok belirleyici değil. Sonuçta 10-15 ton temiz su alıp uygun bir fiyata filtre tazeleyip tekrar kullanacağım. Sadece kazık yemek istemiyorum. Satıcılar kendini düşündüğü için güvenip soru soramıyorum. Bilgisi olan arkadaşların yardımını/yönlendirmesini rica ediyorum, teşekkürler.

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bence su arıtma cihazına çok da gerek yok. Sonuçta sudaki bakterileri klorla öldürüyorlar.Ama tadı içme suyu gibi olması için biz Brita sürahi kullanıyoruz oldukça memnunuz. İnternet de filtreleri de bir hayli indirime girebiliyor kampanyalar olduğu zaman kullanması da kolay.

meryem.krdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar herkese. Biz su arıtma cihazı kullanalı 5-6 sene oldu heralde, 2 çocuğum olduğu için inciğine cinciğine kadar araştırarak aldık, birkaç doktor arkadasımıza da danışmıştık o zamanlar. Bize Turksu firmasını tavsiye ettiler en çok. O zamanlar oturduğum evim kiraydı ama eşime söylene söylene cihazı bağlattım en sonunda mutfağıma. O zaman kullandığımız daha eski ve küçük modeliydi şimdi kendi evimize çıktık yine aynı firmanın daha büyük kapasiteli yeni modeli olanından taktırdık.Bakım zamanları var eşim zamanı gelince bakımlarını yaptırıyor sorunsuz kullanıyoruz biz , çocuklara da hadi küçük şelaleden su dolduralım, bugün en çok kim şelaleden su içti falan diye diye küçük oyunlarla su içme alışkanlığı kazandırdık :)

Sevgide

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
Su Arıtma Sistemleri Sektörü içerisinde yıllardır çalışan biri olarak söylüyorum, Su Arıtma Ürünlerinin Bazı markalar dışında, Pİyasada Suyu Hakkıyla İyi Bir seviyede, Arıtan pek Fazla ürün olmadığını düşünüyorum, İyi Kötü Hepsi Arıtıyor düşüncesiyle bakılabilecek bir ürün olmadığını düşünüyorum.

Mutfağımıza alınabilecek herhangi bir ürün olmadığı, insan vücudunun büyük bir bölümünü oluşturan su, ne kadar sağlıklı tüketilirse tüm organlarımızın, metabolizmamızın çalışmasını olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebilecek, bir üründen bahsediyoruz, mutfağımızda bulunan herhangi bir küçük alet değil, Bir çoğu olmasa yaratacağı eksiklik ya da risk ile su arıtma cihazının yaratacağı arasındaki farkı düşünmeniz bile yeterli, anlatmama gerek yok.

Cihazla ilgili standartları ülkemizde bulunan yetkili kurumların, Bu ürünler üzerinde bulunan denetimsizliğinden kaynaklı olarak ülkemize yurt dışından özellikle uzak doğudan, çok fazla parça ve ürünün gelmesiyle birlikte, ülkemizde bir su arıtma ürünleri pazarı oluştu ve toplum bilinci tam olarak oluşmadığından dolayı, "Su Arıtma Cihazı Alacağız Ama Hangisi?" tarzında soruyu, ve benzeri soruları kendilerine ya da satıcılara sorarak net bir bilgiye ulaşamaya çalışıyorlar, ve bu işi bilenin de bilmeyenin de yapmasından kaynaklı olarak piyasada dönen o kadar fazla, yanlış bilgi mevcut ki, hangisini düzelteceğini şaşırıyorsunuz. iyi bir su arıtma cihazı şu şekilde olmalı, gibi bir cümle kurmayacağım. ama sormak isteyen öğrenmek isteyen olursa, memnuniyetle yardımcı olabilirim.

Bir Marka ya da modele takılı kalmadan, istediğinize yönelik ürünleri sunabilen, bir kaç firma mevcut ve zaten uzun süredir de, sektör içerisinde var olmayı, sürdürüyorlar.

Merhaballar ;
Aklınıza Takılan Soruları Bana Özelden Yazabilirsiniz.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
İhlas Cebilion kullanıyorum.Servisi falan hepsinden çok memnunum.

Sevgide

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
hocam attığınız linkteki ürünler gereksiz pahalı. Aynı fiyata çok daha kaliteli ürünler var

attığım linkte hem cihazın yanında gelen filtreler hem de yılda 1 değişilmesi gereken filtreler yanında hediye olarak geliyor. Satıcı güzel kampanya yapmış
[/QUOTE]

Bu işin içerisinde Uzun süre bulunmuş biri olarak söylüyorum, Bu tür ürünlerde fiyat firmanın devamlılığı verdiği hizmet ile ölçülüyor, En büyük sebebide, ülkdede her yıl onlarca su arıtma firmasının açılıp kapanması bu süre zarfı içerisinde satış yaptıkları müşteriler, bir süre sonra karşılarında, muhatap bulamamaktan müzdarip oluyorlar. Gereksiz Pahalı Diye bir şey yok. 500 tl ye ürün satıp ne sattığı ürünün arkasında duran, ne de Servis hizmeti verebilen firmalcıklar var ilen, ülkenin dört bir köşesine sattığı ürünlerin hepsinin takibni yapan ve müşterisinin en küçük olumsuz düşüncesini bile umursayan ve memnun etmek için, ellerinden geleni yapan firmalarla karşılaştırmamal gerekli diye düşünüyorum......

ElvinDanışman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben çok uzun süre hyundai su arıtma cihazı kullandıktan sonra, artık cihazdan iyi su alamamaya başladığım sırada, bir arkadaşım satın alması sonucunda bende spring water satın aldım., sanki önceden içtiğim su, su değildi, suyun tadına doyamıyoruz. çok başarılı bir ürün olmuş. kesinliklikle değerlendirin derim. teknik özelliklerinden pek fazla anlamıyorum fakat, değerlendirmenizi öneririm.

furgen_6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lifetech in 11 aşamalı modelini aldım ve inceledim. Eğer düşünen varsa video göz atmasında fayda var, belki faydası dokunur

ilaydagndz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Meridyen su arıtma firmasından Biz 2 tane cihaz aldık biri Antalya'ya diğeri İstanbul'a takdirdik iki montajı da 2 gün içinde gelip kurdular Antalya da su gerçekten çok kireçli ama artık bizim öyle bir sorunumuz kalmadı yüzde 90 kireç arınıyor diyorlar ama bence %100. artık bebeğimi arıtma suyunu ısıtıp öyle duş aldırıyoruz. Meridyen firmasını gerçek bir kullanıcı olarak tavsiye ederim

Fatma Sağlam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar herkese. Biz su arıtma cihazı kullanalı 5-6 sene oldu heralde, 2 çocuğum olduğu için inciğine cinciğine kadar araştırarak aldık, birkaç doktor arkadasımıza da danışmıştık o zamanlar. Bize Turksu firmasını tavsiye ettiler en çok. O zamanlar oturduğum evim kiraydı ama eşime söylene söylene cihazı bağlattım en sonunda mutfağıma. O zaman kullandığımız daha eski ve küçük modeliydi şimdi kendi evimize çıktık yine aynı firmanın daha büyük kapasiteli yeni modeli olanından taktırdık.Bakım zamanları var eşim zamanı gelince bakımlarını yaptırıyor sorunsuz kullanıyoruz biz , çocuklara da hadi küçük şelaleden su dolduralım, bugün en çok kim şelaleden su içti falan diye diye küçük oyunlarla su içme alışkanlığı kazandırdık :)
Merhaba
Merhaba. Biz de yorumlara bakarak Turksu firmasını uygun gördük. Dediğiniz gibi sorunsuz kullanıyoruz. Bakım zamanını aksatmıyoruz. Evde çoçuklarda çok memnun.