En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

ynkzrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
:rolleyes:Selam Arkadaşlar,

Önceki Evimizde bir Su Arıtma Cihazı kullanıyorduk, Kirada oturduğumuz zamanlarda, Eve Ait bir cihazdı, Yeni ev aldığımız için, evimize bir su arıtma cihazı bağlatmak istedik fakat, Evimize gelip su arıtma cihazı tanıtan, bir iki firma açıkçası pek güven vermedikleri için satın almadım. Sonrasında madem alıcam en iyisini alayım diye düşündüm, Biraz araştırdım, Bir çok su arıtma cihazı çıktı karşıma. Ama hangisini almalıyım sizce.

Araştırmalarıma göre, kaliteli olduğunu anlayabilmek için, Bir kaç öne çıkan konu gözüme çarptı. konu hakkında bilgisi olan biri varsa yardımcı olursa sevinirim.
istediğim özellikler şunlar.

1. NSF Onaylı Filtre kullanacak.
  2. LG Chem Membran Olacak
  3. 9 yada 11 aşamalı olacak
  4. Reverse Osmosis System Olacak
  5. Ücretsiz Kurulum ve Servis Ağı Geniş olacak.

Ben Tüm bu isteklerimi karşılayan bir iki firma buldum. fakat Bu firmaları daha önce hiç duymadım. Yani Bilgisi olan kullanan birileri varsa. Burdan kullanıcı bilgisi verirse bana sevinirim. Bulduğum Markalar şunlar. Spring Water Su Arıtma sistemleri, Ege Life Su Arıtma Cihazları, bir de Aqua Love Su Arıtma Cihazı. bunların içinde hangisi en iyisidir. bilgisi olan varsa sevinirim.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Aynı işi yapıyo çoğu ne farkeder ki

ynkzrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sen 200 tlye çinden gelen bir su arıtma cihazına 1500 tl öde al kullan. anlarsın ne fark olduğunu. Hayatın kaynağıdır su. ve bizim ülkemizde herhangi bir denetleme merci olmadığından dolayı. Bu konuyu ciddiye almak gerektiğini düşünüyorum. Fark olmadığını düşünen herkes kendi ve ailesinin sağlığınla oynuyor bence

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
sen 200 tlye çinden gelen bir su arıtma cihazına 1500 tl öde al kullan. anlarsın ne fark olduğunu. Hayatın kaynağıdır su. ve bizim ülkemizde herhangi bir denetleme merci olmadığından dolayı. Bu konuyu ciddiye almak gerektiğini düşünüyorum. Fark olmadığını düşünen herkes kendi ve ailesinin sağlığınla oynuyor bence
Hepsi çinden geliyor kalite farkı var sadece ona göre alın

ynkzrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaş Kısmen Doğru söylüyor. Böyle Düşünmesinin sebebi, konuyu araştırmamış olması, % 80 %85 uzakdoğudan Geldiğini bende Söyledim Zaten. Kalan %10 ya da %15 lik kısımda kalanlar Made İn USA ve NSF onaylı. Buradaki asıl mesele NSF onayı olması. Çinden Gelen Ürünlerde NSF onayı Bulman İmkansıza Yakın.

ynkzrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepsi çinden geliyor kalite farkı var sadece ona göre alın
Arkadaş Kısmen Doğru söylüyor. Böyle Düşünmesinin sebebi, konuyu araştırmamış olması, % 80 %85 uzakdoğudan Geldiğini bende Söyledim Zaten. Kalan %10 ya da %15 lik kısımda kalanlar Made İn USA ve NSF onaylı. Buradaki asıl mesele NSF onayı olması. Çinden Gelen Ürünlerde NSF onayı Bulman İmkansıza Yakın.

ynkzrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
değerlendiricem, fakat araştırmalarım sonucunda bir kaç ürün öne çıkıyor. Amway su arıtma cihazlarını da inceleyeceğim teşekkürler

CemilÇakır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende Bir Araştırmaya girmiştim yakın zamanda çok kararsız kalmıştım. Çünkü 2 Haftadır kiminle konuşsam en iyi ürün bizimki diğerleri çok kötü vs. diye birbirlerini kötülüyorlar. Fakat dün Facebookta bir haber gördükten sonra, Kararımı verdim. Arkadaşın da söylediği gibi Spring Water Aldım. Bugün Arkadaşlar gelip kurulumunu yaptılar ürünün, Bu kadar insan yanılmış olamaz, ve ürünü kullanan kimsemi memnuniyetsizlik yaşamaz.
Facebookta gördüğüm habere gelince aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Sağlık - Sen Spring Water'ı Öneriyor. Tüm Sağlık Çalışanları bu cihazı tavsiye ediyorsa, Üstüne Söylenecek Pek Bir Şey Kalmıyor bence.

screenshot-www.facebook.com-2019-09-14-16-02-28-025.png

Sametİşbilen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende Bir Su Arıtma Cihazı Aldım, Ege life Ve çok memmunum, Değerlendirmenizi Tavsiye ederim. 8 filtre 11 aşamalı bir Ürün ve Muazzam Su Arıtıyor. Ürünün sayfasına Sağlıklı Su Arıtma Cihazı adresinden ulaşabilirsiniz.

Murat98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Önceki Evimizde bir Su Arıtma Cihazı kullanıyorduk, Kirada oturduğumuz zamanlarda, Eve Ait bir cihazdı, Yeni ev aldığımız için, evimize bir su arıtma cihazı bağlatmak istedik fakat, Evimize gelip su arıtma cihazı tanıtan, bir iki firma açıkçası pek güven vermedikleri için satın almadım. Sonrasında madem alıcam en iyisini alayım diye düşündüm, Biraz araştırdım, Bir çok su arıtma cihazı çıktı karşıma. Ama hangisini almalıyım sizce.

Araştırmalarıma göre, kaliteli olduğunu anlayabilmek için, Bir kaç öne çıkan konu gözüme çarptı. konu hakkında bilgisi olan biri varsa yardımcı olursa sevinirim.

Ben Tüm bu isteklerimi karşılayan bir iki firma buldum. fakat Bu firmaları daha önce hiç duymadım. Yani Bilgisi olan kullanan birileri varsa. Burdan kullanıcı bilgisi verirse bana sevinirim. Bulduğum Markalar şunlar. Spring Water Su Arıtma sistemleri, Ege Life Su Arıtma Cihazları, bir de Aqua Love Su Arıtma Cihazı. bunların içinde hangisi en iyisidir. bilgisi olan varsa sevinirim.
Aynı sıkıntı bendede var karar veremiyorum ve internette herkes bişey diyor siz aldınız mı ne yaptınız

triwin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sıkıntı bendede var karar veremiyorum ve internette herkes bişey diyor siz aldınız mı ne yaptınız
su arıtma cihazlarında en önemli görev filtrelerindir.NSF-WQ gibi belgeler bu filtrelerin neyi nekadar oranda temizlediğine onay veren kurumlardır.o yuzdenki nsf belgesiz filtre ve parçalardan uzak durulmalıdır.üzerinde her nsf belgesi olan parça veya filtrede nsf belgeli değildir,çoğu merdiven altı etiket üretimlerdir bu konuda dıkkatlı olun.sektorde oldukça fazla kopya ürün bulunmaktadır.
Lg membranın üretimi durdu.standart nsf belgeli bir membrandı ama daha iyileride vardı tabıkı.pentair ve filmtec gibi.
su arıtma cihazının markasından ziyade kullandığı filtrelerin tankın musluğun markasına ve nsf belgesine bakın.
bu linktenkontrol edebilirsiniz.
kullandığı bütün filtrelerın markasını beyan edemeyen yerden alişveriş yapmayın ya çin malı etıket değiştirilmiştir yada merdiven altı bir üründür.sağlık işi riske atmayın

Photomania

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani Türkiye'de tek akıllı seçenek Aura Cebilon mu? Spring water düşünüyordum ancak nsf sertifikalıyız demelerine rağmen listede yoklar.

barbarosdemirbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani Türkiye'de tek akıllı seçenek Aura Cebilon mu? Spring water düşünüyordum ancak nsf sertifikalıyız demelerine rağmen listede yoklar.
Spring water kullanıyorum nsf sertifikasından bahsettiler sitelerine baktığımda tüm belgelerinin olduğunu gördüm ...Ürün güzel su veriyor

ayseyilmaz35

Asistan
Reaksiyon puanı
140

Mesaj otomatik birleştirildi:

Spring Water markası çok kaliteli ve dedikleriniz gibi tüm maddeleri tek tek karşılamış oluyor.

Murat98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
su arıtma cihazlarında en önemli görev filtrelerindir.NSF-WQ gibi belgeler bu filtrelerin neyi nekadar oranda temizlediğine onay veren kurumlardır.o yuzdenki nsf belgesiz filtre ve parçalardan uzak durulmalıdır.üzerinde her nsf belgesi olan parça veya filtrede nsf belgeli değildir,çoğu merdiven altı etiket üretimlerdir bu konuda dıkkatlı olun.sektorde oldukça fazla kopya ürün bulunmaktadır.
Lg membranın üretimi durdu.standart nsf belgeli bir membrandı ama daha iyileride vardı tabıkı.pentair ve filmtec gibi.
su arıtma cihazının markasından ziyade kullandığı filtrelerin tankın musluğun markasına ve nsf belgesine bakın.
bu linktenkontrol edebilirsiniz.
kullandığı bütün filtrelerın markasını beyan edemeyen yerden alişveriş yapmayın ya çin malı etıket değiştirilmiştir yada merdiven altı bir üründür.sağlık işi riske atmayın

Cevap verdiğiniz için teşekkürler gönderdiğiniz nsf linkine daha öncede baktım ama oradan bişey anlayamadım gerçek nsf onayı olup olmadığını heralde buradan anlayabiliyoruz ama nasıl

Reaksiyon puanı
9

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Hala cihaz almayı düşünüyorsanız bu linli incelemenizi öneririm. Su Arıtma Cihazı Fiyatları ve Modelleri | Puretron Water
hocam attığınız linkteki ürünler gereksiz pahalı. Aynı fiyata çok daha kaliteli ürünler var

[/QUOTE]

attığım linkte hem cihazın yanında gelen filtreler hem de yılda 1 değişilmesi gereken filtreler yanında hediye olarak geliyor. Satıcı güzel kampanya yapmış

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
9
hocam attığınız linkteki ürünler gereksiz pahalı. Aynı fiyata çok daha kaliteli ürünler var

Peki o zaman siz aynı marka bileşenleri kullanan aynı marka filtreleri kullanan bundan daha uygun bir cihaz bana bulup linkini atın ben bu ürünleri size yarı fiyatına gönderimini sağlatıcam. Bu da benim sözüm olsun !! :)

attığım linkte hem cihazın yanında gelen filtreler hem de yılda 1 değişilmesi gereken filtreler yanında hediye olarak geliyor. Satıcı güzel kampanya yapmış
[/QUOTE]

Peki o zaman siz aynı marka bileşenleri kullanan aynı marka filtreleri kullanan bundan daha uygun bir cihaz bana bulup linkini atın ben bu ürünleri size yarı fiyatına gönderimini sağlatacağım. Bu da benim sözüm olsun !! :)

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242

Peki o zaman siz aynı marka bileşenleri kullanan aynı marka filtreleri kullanan bundan daha uygun bir cihaz bana bulup linkini atın ben bu ürünleri size yarı fiyatına gönderimini sağlatıcam. Bu da benim sözüm olsun !! :)

Hocam arıtmada alınacak markalar Ya USA üretimi ya da Tayvan üretimi olacak. Adamlar bu işin ehli

Son düzenleme:

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
2011'den beri BMS diye bir markanın cihazını kullanıyorum en son 2016'da 4 filtre olan filtre sayısı 6'ya çıkarıldı.

Reaksiyon puanı
9
membran konusunda bana pek güven vermedi. En iyi membran LG CHEM

Hocam LG evsel membran üretimini 14 ay önce durdurdu. Şu an LG membran diye satılan ürünlerin %99 u sahte :) . LG orta kalite membrandı... Dünya çapında en iyi membran markaları PENTAIR ve FILMTECH ' tir. lütfen araştırın.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
en önemlisi filtre hocam. marka çok önemli değil :D markanın çinden gelen 50 dolarlık ürün olmasın yeter.

Hocam LG evsel membran üretimini 14 ay önce durdurdu. Şu an LG membran diye satılan ürünlerin %99 u sahte :) . LG orta kalite membrandı... Dünya çapında en iyi membran markaları PENTAIR ve FILMTECH ' tir. lütfen araştırın.
valla bilmiyordum Pentair ve Filmtech i disbirütör kitapçığana bakayım bi kesin olacaktır orada

en önemlisi filtre hocam. marka çok önemli değil :D markanın çinden gelen 50 dolarlık ürün olmasın yeter.

hocam şuan resmi disbirütörün dükkana her yıl gönderdiği kitapçıpa bakıyorum. yeni bir şey farkettim. membranın gpd değeri arttıkça fiyat uçuyor
aynı gpd değerindeki membranlar arasında en fazla 1 dolar fark gördüm

COMTECH Water System Corp
hocam bu markayı incelemenizi tavsiye ederim. TE-2B modelini 2011den beri kullanıyoruz :D

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
9
en önemlisi filtre hocam. marka çok önemli değil :D markanın çinden gelen 200 dolarlık ürün olmasın yeter.

valla bilmiyordum Pentair ve Filmtech i disbirütör kitapçığana bakayım bi kesin olacaktır orada

aynı gpd değerindeki membranlar arasında en fazla 1 dolar fark gördüm

COMTECH Water System Corp
hocam bu markayı incelemenizi tavsiye ederim. TE-2B modelini 2011den beri kullanıyoruz :D

Birincisi marka çok önemli. Eğer bütün filtreler aynı kalitede olsaydı hepsinin NSF sertifiksası SGS sertifikası USAK sertifikası FDA sertifikası olurdu. Bir diğer konu da şu. Filtreler karbonlardan oluşur, coconat karbon mangodan karbon kömür karbon odun bazlı karbon olmak üzere 4 çeşitten oluşur. Bunların hepsi de su arıtma filtrelerinde kullanılabilir. Fiyatı belirleyen konu bu ki bunlarda kendi içinde kalite kalite bölünür. n11 gittigidiyor gibi platformları dışında bence başka yerlerden araştırın, özelllikle yabancı sitelerden... ne demek istediğimi anlarsınız. Çünkü fark çok bariz, bu sonuca varmanız çok enteresan !

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Birincisi marka çok önemli. Eğer bütün filtreler aynı kalitede olsaydı hepsinin NSF sertifiksası SGS sertifikası USAK sertifikası FDA sertifikası olurdu. Bir diğer konu da şu. Filtreler karbonlardan oluşur, coconat karbon mangodan karbon kömür karbon odun bazlı karbon olmak üzere 4 çeşitten oluşur. Bunların hepsi de su arıtma filtrelerinde kullanılabilir. Fiyatı belirleyen konu bu ki bunlarda kendi içinde kalite kalite bölünür. n11 gittigidiyor gibi platformları dışında bence başka yerlerden araştırın, özelllikle yabancı sitelerden... ne demek istediğimi anlarsınız. Çünkü fark çok bariz, bu sonuca varmanız çok enteresan !
hocam serfitakalardan bahsetmeye gerek duymadım. Herkesin onun öneminin hayati derecede olduğunu bildiğini düşünüp hatırlatmaya gerek olmadığını düşündüm :D

Sevgide

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
Su Arıtma Sistemleri Sektörü içerisinde yıllardır çalışan biri olarak söylüyorum, Su Arıtma Ürünlerinin Bazı markalar dışında, Pİyasada Suyu Hakkıyla İyi Bir seviyede, Arıtan pek Fazla ürün olmadığını düşünüyorum, İyi Kötü Hepsi Arıtıyor düşüncesiyle bakılabilecek bir ürün olmadığını düşünüyorum.

Mutfağımıza alınabilecek herhangi bir ürün olmadığı, insan vücudunun büyük bir bölümünü oluşturan su, ne kadar sağlıklı tüketilirse tüm organlarımızın, metabolizmamızın çalışmasını olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebilecek, bir üründen bahsediyoruz, mutfağımızda bulunan herhangi bir küçük alet değil, Bir çoğu olmasa yaratacağı eksiklik ya da risk ile su arıtma cihazının yaratacağı arasındaki farkı düşünmeniz bile yeterli, anlatmama gerek yok.

Cihazla ilgili standartları ülkemizde bulunan yetkili kurumların, Bu ürünler üzerinde bulunan denetimsizliğinden kaynaklı olarak ülkemize yurt dışından özellikle uzak doğudan, çok fazla parça ve ürünün gelmesiyle birlikte, ülkemizde bir su arıtma ürünleri pazarı oluştu ve toplum bilinci tam olarak oluşmadığından dolayı, "Su Arıtma Cihazı Alacağız Ama Hangisi?" tarzında soruyu, ve benzeri soruları kendilerine ya da satıcılara sorarak net bir bilgiye ulaşamaya çalışıyorlar, ve bu işi bilenin de bilmeyenin de yapmasından kaynaklı olarak piyasada dönen o kadar fazla, yanlış bilgi mevcut ki, hangisini düzelteceğini şaşırıyorsunuz. iyi bir su arıtma cihazı şu şekilde olmalı, gibi bir cümle kurmayacağım. ama sormak isteyen öğrenmek isteyen olursa, memnuniyetle yardımcı olabilirim.

Bir Marka ya da modele takılı kalmadan, istediğinize yönelik ürünleri sunabilen, bir kaç firma mevcut ve zaten uzun süredir de, sektör içerisinde var olmayı, sürdürüyorlar.