En iyi Rock/Metal yapan ülke?

En iyi Rock ve Metal müzikler çıkaran ülke?

• Kullanılan toplam oy
    10

N4O1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sizce en iyi Rock ve Metal müzikler çıkaran ülke hangisi?

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
aslında bizde nasıl türk halk müziği varsa finlandiyanın da o müziği metal müzik ama dünyaya yayan bakınca amerika metallica,slipknot,ıron maıden,ozzy ve dahası belki amerikalı değiller ama patentleri oranın

Felagund

Profesör
Reaksiyon puanı
15
İngiltere: Iron Maiden, Judas Priest
Amerika: Metallica, Megadeth, Slayer

diğerleri yan sanayi :)

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
doğrudur, ne gibi mesela :)
Yerli ve dünya çapında duyulmuş çok grup var. Tarzlarına göre, eyaletlerine göre. Google'den bulabilirsin. Metallica, Megadeth, Slayer yazmışın aklıma gelenler; Dream Theater, Anthrax, Slipknot, Linkin Park, Bon Jovi, In Flames, Marlyn Manson felan filan.

İngiltere'den dünyanın en önemli ismini unutmuşun. Ozzy Osbourne :)

Felagund

Profesör
Reaksiyon puanı
15
evet biliyorum hepsini, pasta diliminde en çok paya sahip olanları yazdım ben. yalnız bildiğim kadarıyla in flames abd'li değil isveçli.

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Katılanlar gençler galiba. :)
Metal'i fazla sevmem ama Rock'ın doğum yeri A.B.D. gibi görünse de en iyi rockcular İngiltere'den çıkmıştır.
Yıllar içinde fazlaca sınıfa bölünen rock müziğinin dünyaya yayılmasını İngilizler becermişlerdir.
Tabii ilk yılları baz alırsak.

İngiltere'de Deep Purple, Led Zeppelin, Ten Years After, Black Sabbath, King Crimson, Emerson Lake Palmer, Thin Lizzy, TRex, Sweet,
Queen, Cream, Jethro Tull, Uriah Heep gibi sağlam gruplar özellikle hard rock'u zorlarken, A.B.D.'de özellikle soul müziğe kayan akım yüzünden Rare Earth, Grand Funk Railroad, CCR, Guess Who gibi gruplar rock müziğin önde gidenleri oldular.
A.B.D.'de çoğu gruplar uzun yıllar piyasa kalamazken, İngiltere devamlı yeni gruplarla rock müziğini besledi.
Çok büyük bir müzik piyasası barındırmasına rağmen A.B.D. soul ve caz ikileminden direkt rock müziğine hiç bir dönemde sağlam bir giriş
yapamadı.