En iyi Laptop markaları hangisi?

Arkadaslar size gore en iyi laptop hangisi

• Kullanılan toplam oy
    1,848
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kesinlikle sony varıo 2.5 yıldır kullanıyorm hç bi sorunum olmadı arkadaşlarım bnden snra asus aldılar birinin ekran kartı yandı diğerinin şarj aleti bozuldu artı bnm bilgisayarm masadan dşmüştü :DDDD

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende senin dediğine güvenerek asus n56 aldım 1 saat oyun oynadım ve cihaz ısınmaktan kitlendi ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Acer diyorum abartmıyorum tam 5 sene oldu iki kere servise gitti bu kadar ee 5 senede bu kadarda olur acer cok kulanıslı fiyatıda cok uygun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:thumbdown:Arkadaşlar en kötü servis hizmeti Asus marka da, sakın almayın, Vatan Bilgisayar Asus markayı satıyor, daha sonra arkasında durmuyor, doğrudan Asus a ulaşmaya çalıştım, yurtdışına dahi yazdım servis şikayetini çözemediler.. Bilgisayarı çöpe attım... Asus berbat, sadece ismi var. Bence servis hizmeti çok önemli bunu gözönüne alın, çünkü bu tür ürünlerde, çökme arıza çok çabuk olmaktadır....

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar fakir edebiyatını geçelim :)
1- Apple
2- Sony gerisi Allah kerim.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Benim icin en iyi marka, teknoloji uretebilen ve bu teknolojiyi urunlerinde fiyat-performans-tasarim ucgenine bagli kalarak en iyi sunabilen firmadir, bence hic onyargili olmadan en iyi ozelliklere sahip, alim gucunuzu asmayacak markalar arasinda secim yapmak en iyisi olacaktir.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar fakir edebiyatını geçelim :)
1- Apple
2- Sony gerisi Allah kerim.

Kimse fakir edebiyatı yapmıyor, markası çıkmış diye o kadar para vermenin anlamı olmaz, parayı mantıklı harcamak fakir edebiyatı olmaz.

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bence seçenekler arasına Apple konması biraz yanlış olmuş, diğer laptoplara göre kullanım alanları farklı gibi geliyor.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bi appleyle bi asusu bir tutamazsın...

Tutamaz mıyım ? Çok merak ettim, açıklar mısınız acaba neye göre tutamam :)

Aslında haklısınız, tutamam. Sonuçta apple'ın hiçbir cihazı Asus Lamborghini veya G75 olamaz. :)

http://www.asus.com/Notebooks/Special_Edition/ASUSAutomobili_Lamborghini_VX7SX/

http://www.asus.com/Notebooks/Gaming_Powerhouse/G75VW/

Düzenleme :

Teknolojiden anlamayan, paraya bakıp kalite biçen ve marka yanlısı hareket eden birisi olduğun belli. Bana karşı ne yazarsan yaz bu mesajımdan başka mesaj alamazsın. Epıııl Epııııl diye gezinmeden önce birşeyler öğrenin.

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tutamaz mıyım ? Çok merak ettim, açıklar mısınız acaba neye göre tutamam :)

Aslında haklısınız, tutamam. Sonuçta apple'ın hiçbir cihazı Asus Lamborghini veya G75 olamaz. :)

http://www.asus.com/Notebooks/Special_Edition/ASUSAutomobili_Lamborghini_VX7SX/

http://www.asus.com/Notebooks/Gaming_Powerhouse/G75VW/

Düzenleme :

Teknolojiden anlamayan, paraya bakıp kalite biçen ve marka yanlısı hareket eden birisi olduğun belli. Bana karşı ne yazarsan yaz bu mesajımdan başka mesaj alamazsın. Epıııl Epııııl diye gezinmeden önce birşeyler öğrenin.

Sevgili lalecim duyanda Asusun tüm cihazları böyle sanır ama öyle bişi olmadığını sende biliyorsun İnsan kullanacak bunları insan :) Azcık göz zevkin vs olsaydı zaten onu derdin çocuk değilim laptop alıpda oyun oynayayım :)

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sevgili lalecim duyanda Asusun tüm cihazları böyle sanır ama öyle bişi olmadığını sende biliyorsun İnsan kullanacak bunları insan :) Azcık göz zevkin vs olsaydı zaten onu derdin çocuk değilim laptop alıpda oyun oynayayım :)

Dayanamadım, yazıcam mesajımı tekrardan. Oyunu bir tek çocuklar oynuyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz, wow denilen oyunun yaş ortalaması 20 üzerinde.

Lamborghini modeli gördüğüm en şık dizüstü bilgisayar bence. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Eğer sadelik istiyorsanız asus'un apple'dan daha şık ve daha sade olan modelleride var.

m.Mypat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fiyat ve marka olarak bakmamak lazım.

Satış sonrası desteklerine bakmanızı öneririm.

Bu konuda 1.Sırada DELL vardır. Yerinde garanti servisi var, ürün arıza yaptığında gerekirse evinize kadar gelip sorunu hallediyorlar.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu çok karmaşık bir konu aslında, tek başına marka atmak biraz zor, ama elbette her markayla ilgili söylenebilecek şeyler var. Pek azımsanmayacak miktarda tecrübemden kaynaklanan fikirlerimi söyleyeceğim ki bunlar da subjektif tecrübe edinimlerim olacaktır, ben böyle dediysem böyledir diye bir iddiam yok elbet.
İlk sayfadan sonrasını da okumadım o nedenle markalar üzerinden bir tartışma olduysa haberim yok, kimseyi kıracak türde şeyler yazmış olmak istemem, yazdıysam da bilmeden oldu kusura bakmayın şimdiden. :)

ASUS en ön plana çıkan markalardan biridir. Şirkette kullandığımız direkt örneklerden yola çıkarsam, 2005-2007 civarında alınan toplam 5 adet ASUS'tan bahsedebilirim. 3 tanesi 12" serisini üzgünüm unuttum ama tasarım ödülü falan almış olanlardan, diğerleri de 14" ve 15" ekrana sahip, nispeten güçlü CPU'lar ve yüksek RAM'ler ile tercih edilmiş orta modellerden.
Küçük olanlar şuan için hala şirkette en uzun süre kullanılma rekorunu ellerinden tutuyorlar ( ~4 yıl) Yazılım kurulumu, müşteri demoları, farklı simülasyonlar gibi şeyler olduğundan performans (her kullanıcı için olmasa da) biraz önemli. Kasa sağlamlığı ve şıklık açısından oldukça başarılı cihazlardılar. Diğer ikisi ise, pek çoğunuzun duymuş olabileceği ekran menteşesi sorununu garanti bitiminde yaşattılar. Performanslarıyla ilgili ekstra bir negatiflik ve laptopların ömrü boyunca söylenebilecek herhangi bir pozitifliği yoktu bunların dışında.
ASUS Türkiye'nin aslında var olmaması ve bana bu hasarın garantiden yapılmayacağını söyleyip 4-5 ay sonra forumlarda garantiden yaptıran insanlar görmem ve başka hizmet eksikliği kaynaklı konular haneme veya işyerime bir daha ASUS marka bir laptop girmeyecek olmasının sebepleridir. Bitmiştir konu benim için burada. Ürettikleri ürünlerin de eskisi kadar ve Türkiye'de oluşturduğu fanbase'leri kadar abartılacak bir yanı yok. ASUS, orta sınıf bir elektronik üreticisi, aslında hepi topu bu.

HP'yi ikiye ayırıyorum. Yukarıda bahsettiğim ASUS'lardan bir tanesinden önce 5-6 ay kadar bir HP Compaq (business serisi) ürün kullandım, AMD CPU'lu olmasına rağmen oldukça sevmiştim. (Rağmen dememden AMD/ATI'ye olan bakışımı anlayabilmişsinizdir) HDD'de sorun olduğunda servis aradığımda benim ürünüme Küçükyalı KOÇNet baktı. Harika bir servisti özetle. Daha sonra da pille ilgili biraz bıkbık etmek için bir mail attım, bir hafta sonra arayıp kargoyla pilimi yolladılar. HP'de uzun yıllar yöneticilik (Türkiye ve ABD) yapan çalışma arkadaşım "senin heykelini diktirelim nasıl aldın o pili" dedi. Daha sonra kuzenim bir tülü lafımı dinlemeyip bir HP Pavillion aldı ve sorun olduğunda direkt KOçNET'i aradım; aldığım cevap biz o modellere bakmıyoruz oldu :)
İki tane isim firma örneği verebilirim, say say bitmez zaten. Mercedes-Benz Türk, Evyap, hadi üçüncüsü de olsun ASSAN Aliminyum. Bu firmaların tamamı HP Elitebook ve HP Probook kullanıyor bini aşan çalışanlarında. Bok atarken bu kullanıcıları biraz düşünmek lazım, bunlar salak değiller heralde. Ama dikkat ederseniz, KoçNET ve Pavillion kısmını da özellikle anlalttım. HP'nin özeti bu kadar aslında. Business serileri alınır, bireysel olarak bulunabilme şansını bilmiyorum, geri kalanını eve sokmam. :)

Toshiba. Her zaman overrated geldi bana ürünleri, tek söyleyebileceğim bu. Bu fiyat aralığına çıkılacaksa, biraz daha fazla verilerek bir sonraki öneriye geçin derim.

VAIO. Tüm SONY ürünlerinde olduğu gibi muadillerinden her zaman pahalıdır Sony, bunu kabul etmemek aptallık olur. Lakin ilk sayfadaki bir arkadaşın mesajına takıldım ben. "Param var havamı atarım diye alacaksan Vaio, havayla işim olmaz dersen XXYY".. Ülkemizde pahalı elektronik ile hava atıldığı bir gerçek olmakla beraber, bir ürünü almakla ilgili tek sebep hava atmak mıdır? Bakın yukarıda saydığm dahil bir çok firmada üst düzey yöneticilerde VAIO Z serisi vardır. Tamam bu prestij iddiasını güçlendirecektir de, 4 basamaklının başlangıcını ikiyle üçle çarpacağınız düzeyde maaş alan insanlara işe yaramayacak makinalar verildiğini de düşünmeyin. Bunu da tek bilgi olarak almayın, bir kullanın. Sanırım belli ettim fazlaca VAIO kullanıcısı olduğum. Sunduğu driver hizmetlerinden ürünün tasarımsal güzelliği ve kullanışlılığı ve küçük laptop üretmedeki başarısı açısından benim için lider VAIO'dur. Merak edenlere ek bilgi, şirketteki laptoplarına hayran o iki kişi de (ki bunlar o ödüllü ASUS'lardı) artık VAIO kullanıyor ve genel kanı artık tamamen VAIO'ya dönüleceği. Tek derdimizin ortak şarj aleti olduğunu düşünmemişsinizdir umarım. Bu arada, 5 ASUS'lu dönemde bu 5 kişi 3 farklı şarj aleti kullanıyordu. :)
Bir de servis artısı Sony için. Bilenleriniz vardıri Türkiye'deki tüm VAIO'lar için bir tane yetkili servis var, Cihan Elektronik. Eskiden Fatih'te kendi servisleri vardı, artık Sony EURASIA'nın da desteğiyle Cevahir'deki genel service point'te onların da yeri var. 1,5 yıl sonrasında pil ömrünün 2 saate düşmesi nedeniyle ürünü bıraktım (SR59TGH), pil, hdd ve LCD paneli değişti. Bu olması gerekendir ama Türkiye standartlarında iyi servis demektir. Bunlar gibi çokça arkadaş örneğine de şahidim, kötü örnekler de var elbette.
Günün sonunda, değer mi değmez mi derseniz, herkesin parasının değeri farklıdır, buna kimse cevap veremez.
Tamamen aynı konfigürasyona sahip (pil hariç) bir DELL 13" makina 2200 TL iken SR59TGH 3200 TL idi. Bana kazıklandığımı söyleyen kişiyi üzebilirim; ama oturup benimki ondan iyi bıdıbıdısına da girmem.

DELL genel olarak sağlam iş makinaları üretir, almamak için bir sebep yok. Bazı modellerde devam ettiğini tahmin ettiğim yerinde servis uygulaması da oldukça başarılı.

Lenovo
Servis kalitesiyle ilgili çok çeşitli bilgiler gelmekle beraber ürün olarak boza boza bir hal oldular, çok yorum yapamıyorum artık.

Apple
Farklı bir dünya. Bana göre değil, işim için de uygun değil. Belli kullanım tarzlarında oldukça uygun, pahalılığı da ayrı konu. VAIO seviyesinden de oldukça yukarıda.

Çok konuştum. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hp çakma, dell çakma, asus acer fena değil, ama fiyat performansa bakılırsa ki bakılacak şeyler bunlar tek marka kalıyor Monster. ineleyin görürn derim özellik fiyat kıyaslamasını.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
IŞLEMCI : Intel Core i7-3610QM 2.3GHz. (Turbo Boost Teknoloji 3.3 GHz. ) 6 MB Cache Bellek Işlemci
RAM : 8 GB DDR3 1333 Mhz. (Max. 8 GB) Ram
SABIT DISK : 750 GB SATA (5400 Rpm) HDD
OPTIK SÜRÜCÜ : DVD-RW Double Layer
EKRAN KARTI : Intel HD 4000 DDR3 Max. 1796 MB Ekran Kartı
EKRAN BOYUTU : 15.6" TruBrite LED Ekran (1366 X 768)
WEBCAM : Var
BLUETOOTH : Yok
HDMI : 1
IŞLETIM SISTEMI : Microsoft Windows 7 Home Premium Tr-Ing (64 Bit)
IŞLEMCI TÜRÜ : Intel Core i7
SES ÇIKIŞI : Stereo
BATARYA SÜRESI : 4.5 Saat (Kullanım şartlarına bağlı maksimum süre)
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ : 1366 x 768
GARANTI SÜRESI : 2 Yıl
RJ11- MODEM : Yok
RJ45-ETHERNET : 10/100/1000
WIRELESS LAN : 802.11 b/g/n
DERINLIK : 250 mm
YÜKSEKLIK : 28 mm
GENIŞLIK : 380 mm
AĞIRLIK : 2.5 Kg
USB (2.0) : 1
E-SATA : Yok
VGA : 1
IEEE 1394 : Yok
MIKROFON GIRIŞI : -
KULAKLIK ÇIKIŞI : 1
EXPRESS CARD SLOT : Yok
KART OKUYUCU : 1
PARMAK IZI : Yok
USB (3.0) : 2
MINI DISPLAY PORT : Var Satellite S 855 S 5254, SatelliteS855S5254, Satellite S855 S5254, SatelliteS855-S5254, Satellite S855-S 5254 olarak da bilinir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S.a beyler ben 3gün önce casper nirvana laptop aldım.Özellikleri İntel Core i5 8Gb ram 3gb Nvidia ekran kartı(2gb ayrılmış) 500gb harddisk.... Sizce bu özellikler iyimidir? daha önce casperden bende nefret ederdim fakat çevremdeki arkilerden tavsiye gelince onlara uyduk... İyi yapmışızdır inş..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bana max 1500 liraya iyi bi notebook modeli söyleyebilirmisiniz? Bilgisayar konusunda pek bilgim yok araştırırken nelere dikkat etmeliyiz? Ayrıca samsungu nasıl buluyorsunuz alınacak bir markamı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
1. Apple 2. Monster 3. Sony vaio 4. Asus 5. Toshiba 6. Samsung ......

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnde asus n55sf var çok güzel tavsiye ederim 3 milyara aldım ama değer

xenitu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bnde asus n55sf var çok güzel tavsiye ederim 3 milyara aldım ama değer

Üstad ben n55sl i 1950 TL ye aldım. Özellikleri aşağıdadır. Senin bilgisayarın özellikleri nedir? Merak ettim 1000 TL Fark nereden geliyor?

Asus N55 SL
İŞLEMCİ : Intel Core i7 2670QM
SİPARİŞ KODU125032156AĞIRLIK2,7 kg
BELLEK8 GBBELLEK TİPİDDR3
BLUETOOTH PORTUVarEKRAN BELLEĞİ2 GB
EKRAN BOYUTU15,6"EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ1920 x 1080 piksel
EKRAN ÖZELLİĞİHDGARANTİ SÜRESİ2 Yıl
GRAFİK TİPİNVIDIA GeForce GT 635MİŞLEMCİIntel Core i7 2670QM
İŞLEMCİ TİPİIntel Core i7MARKAASUS
MODELN55SL-S1011VOPTİK SÜRÜCÜLERSuper Multi DVD
PİL TİPİ6 HücreliSABİT DİSK750 GB
TV-OUT ÇIKIŞIHDMIUSB BAĞLANTI ADEDİ2 x USB 3,0, 2 x USB 2,0
YAZILIMWindows 7 Home Premium-64 Bitİşlemci MarkasıIntel
Kart OkuyucuVar
Gerçi fiyatı şimdi daha da düşmüş 1769 TL ye inmiş.

Bu arada çok memnunum onu da söylemeden geçmeyeyim.