En iyi Forum siteleri ?

Bu konuyu okuyanlar

Erdogan46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tüm forum siteleri kendi alanlarına göre iyidirler. Bu yapacağınız işe göre değişebilir. Örneğin ben makale alış&satış için Makale Alış & Satış

Teknoloji gündemi için SDN Forum sitelerini tercih ediyorum.

arkadasariyor

Asistan
Reaksiyon puanı
11
En iyi forum insanın en rahat etiğin ve en iyi sonuç aldığın forum sitesidir.

ArtiNet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Forum siteleri maalesef gelecek vaad etmiyor. Her geçen gün eriyor kullanıcıları.

Mutlu Yüz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Technopat gibisi yok bence. Gerek düzen gerek arkadaşlık harika bir forum.

SelinK.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Teknoloji Denilince aklıma hep SDN Forum
Mobilya Denilince de aklıma Forum Mobilya Takımları
Kendimi düşünnünce de aklıma Kadınlar Kulübü
Gelir. Forum kültürünü bana yeni yeni öğreten ilk üç forum :) Bunlar hariç takıldığım başka forum yok :) Gerçi bildiğim başka forum da yok ki :tearsofjoy:

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Yabancı olarak reddit, tomshardware ve stackoverflow.

Yerli olarak paticik, sdn ve technopat.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Aslında Shift Delete diyeceğim ama diyemiyorum. Örnek verecek olursak, 2-3 moderatör bilgisayar toplama gibi konularda yardım ediyor. Onun dışında, yine 2-3 kişi yardım ediyor. Bazı hiç bir şey bilmeyenler bile saçma öneriler yapıyor.

Yani ben, Technopat diyorum. Her türlü şeyde, bilgili insan çok. Daha dün gece, kaydoldum ve çok sevdim hemen.

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Aslında Shift Delete diyeceğim ama diyemiyorum. Örnek verecek olursak, 2-3 moderatör bilgisayar toplama gibi konularda yardım ediyor. Onun dışında, yine 2-3 kişi yardım ediyor. Bazı hiç bir şey bilmeyenler bile saçma öneriler yapıyor.

Yani ben, Technopat diyorum. Her türlü şeyde, bilgili insan çok. Daha dün gece, kaydoldum ve çok sevdim hemen.
Ben 8 aydır üyeyim oraya artık ilk tadını vermiyor.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Ben 8 aydır üyeyim oraya artık ilk tadını vermiyor.
Ama orası üye ve aktiflik olarak fazla. Sanki burası daha yeni açılmış gibi az. Yeni üye olanlar gitmek istiyor hemen buradan. Hesabını devre dışı yaptırıyorlar. Bir de bilgili insana da az rastlanıyor.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Ama orası üye ve aktiflik olarak fazla. Sanki burası daha yeni açılmış gibi az. Yeni üye olanlar gitmek istiyor hemen buradan. Hesabını devre dışı yaptırıyorlar. Bir de bilgili insana da az rastlanıyor.

Fazla sürmez, merak etme, yapacağın ilk Türkçe hatasında nasıl şutlandığını göreceksin.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Yazım kurallarına uymayı bende severim bundan hiç şikayetçi değilim Technopat'ta. Şikayetçi olduğum şeyler çok bilmiş moderatörler, kullanıcılar ve modertörlerin işine geldiği gibi davranıp, yaşanan olayı sanki hiç yaşanmamış gibi konuları düzenleyerek kendilerini haklı çıkarmaya çalışmaları. Bu yüzden dava yemişlerdi ve yine aynısını yaptılar :D Çok sevdiğim kişiler var Technopat'ta örnek vermek gerekirse; @yener999 (buradaki orijinal hesabı değil tabii, technopat'a girerseniz görürsünüz.)

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Her şeyi bir kenara bırakırsak. Teknopatta ki bilgi akışı şuan hiç bir forumda yok. Yarım saat göz gezdirmek sdn de geçireceğin 1 haftaya bedel :) DH kemik kitleyi kaybetti. Burada aynı şekilde aksama kadar lak lak yapan adamlardan başka 10 kişi anca bulabilirsin.

İstersen test edelim aç kritik bir problemi sor kaç kişi cevap verebiliyor. Ama aç bir chp-akp konusu 5 sayfa uzar muhabbet güya teknoloji forumu :) Gir bak bakalım yazılım konularında kaç tane cevapsız konu var?

Ben haftada 1-2 gün girer bakıyorum artık buraya. Bu gidişatla sdn içerisinde arıza problem çözen adam kalmaz.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Fazla sürmez, merak etme, yapacağın ilk Türkçe hatasında nasıl şutlandığını göreceksin.
Evet haklısınız. Technopattaki 1.5 günlük maceram bitti. Bir uyarı aldım ve hemen bırakmak istedim. ? Bundan sonra en iyi burası. ?

Oradaki kullanıcı adımı da Justinian1 yapmıştım.

Uyarı sebebi; da de ekleri yüzünden. ?

En büyük Shift Delete Forum

Son düzenleme:

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Her şeyi bir kenara bırakırsak. Teknopatta ki bilgi akışı şuan hiç bir forumda yok. Yarım saat göz gezdirmek sdn de geçireceğin 1 haftaya bedel :) DH kemik kitleyi kaybetti. Burada aynı şekilde aksama kadar lak lak yapan adamlardan başka 10 kişi anca bulabilirsin.

İstersen test edelim aç kritik bir problemi sor kaç kişi cevap verebiliyor. Ama aç bir chp-akp konusu 5 sayfa uzar muhabbet güya teknoloji forumu :) Gir bak bakalım yazılım konularında kaç tane cevapsız konu var?
Haklısın gerçekten. Ben elimden geldiğince yardımcı oluyorum ama bilgim çok yeterli değil. Burada bilgili insan sayısı gerçekten çok az.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Haklısın gerçekten. Ben elimden geldiğince yardımcı oluyorum ama bilgim çok yeterli değil. Burada bilgili insan sayısı gerçekten çok az.
Hocam herkesin bilgili olduğu konular olabilir. Ben bir çok konuda bilgisizim. Ama bana lazım olan bilen adam. Sen bilen adamı elinde tutamazsan bana kim yardımcı olur? Sorun bilmeyen adamların gelmesi değil. Elinde ki önemli kitleyi kaybediyorsun.

Daha önce mesela. Hem de çok sağlam adamlar ama hepsi gitti. Mesela benim tanıdığım 2 yazılımcı bir linuxcu arkadaş vardı adamlar kayıp. Niye? Adam istediği etkileşimi bulamıyor ki. Bizimde cebimize para sokmuyorlar sonuçta ben buraya giriyorsam biraz da öğrenmeye giriyorum.