En iyi DVDrip Aracı

En iyi DVDrip Aracı Sizce Hangisi?

• HandBrake

Kullanılan: 2 66.7%
  • DVD Decrypter

Kullanılan: 0 0.0%
  • DVDFab HD Decrypter 5

• DVDShrink

• MakeMKV

• VLC

Kullanılan: 1 33.3%
  • MeGUI

• Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Ben ilk kez ripleme yapıyorum. Bana sade, fazla ayarı olmayan, görüntü ve ses kalitesi bozulmayan bir rip aracı lazım.

PC:
CPU: Intel Core I5-1035G1 (10th Gen)
GPU: Nvidia MX330 2GB Ekran Kartı
RAM: 8 GB DDR4 RAM
SSD: Western Digital M2 NVMe SSD

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
HandBrake kopya korumalı DVD şifrelerini çözemiyor. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz. DVD şifre kırıcı DVD Decrypter,DVDFab ve AnyDVD gibi programlar ile DVD şifresini kırıp imajını aldıktan sonra bu imaj üzerinden HandBrake programı ile convert yapabilirsiniz.

DVD Decrypter ücretsiz bir yazılım ama video ve ses konusunu falan bilemeyeceğim. Ben kopya korumalı DVD'nin imajını bu program ile alıyordum. Arada kapatırken hata falan verse de ücretsiz olması çok iyi.

MakeMKV de ücretsiz. Kopya korumalı DVD şifre kırma özelliği var. Bir iki defa kullandım ama video ve ses konusuna dikkat etmedim. MKV formatında kaydetmesi güzel bence. DVD'yi MKV olarak PC'ye atmış oluyorsunuz. Bu formatta DVD'deki gibi dil ve ses seçimleri kullanılabiliyor yine. Kopya koruma da kalktığı için rahatça kopyalanabiliyor.

DVDFab ücretli. Deneme sürümünde sadece kopya korumalı DVD'nin imajını almak için kullandım. Nasıl olduğunu bilmiyorum.

VLC'nin böyle bir özelliği olduğunu bilmiyordum.

Diğer programları bilmiyorum ben.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Ben zaten düğün videolarını ripleyeceğim. Kilitli dvdler değil.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Ben zaten düğün videolarını ripleyeceğim. Kilitli dvdler değil.
HandBrake işinizi görür bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende Intel Atom işlemcili 4GB RAM'li Windows tablet vardı. Biraz uzun sürüyor. Yani 2-3 saat falan sürüyordu 6-7GB'lık DVD.

Romaryu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
en iyisi açık kaynak kodlu ve ücretsiz Staxrip en kaliteli dizi ve filmler bununla riplenip kodlanıyor en iyi dizi film kodlayıcıları bunu kullanıyor yalnız çok karmaşık
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben ilk kez ripleme yapıyorum. Bana sade, fazla ayarı olmayan, görüntü ve ses kalitesi bozulmayan bir rip aracı lazım.

PC:
CPU: Intel Core I5-1035G1 (10th Gen)
GPU: Nvidia MX330 2GB Ekran Kartı
RAM: 8 GB DDR4 RAM
SSD: Western Digital M2 NVMe SSD
Vidcoder programını kullan handbrake motorunu kullanıyor arayüz türkçe ve kullanışlı ayrıca kodlama yaparken Nvidia NVENC veya Intel QuickSync olarak kodla bilhisayarın ısınmaz ve çabuk sürmez

Vidcoder buradan indirebilirsin

Son düzenleme: