En İyi Android Pil Tasarrufu

En iyi Android Pil Tasarruf

• Kullanılan toplam oy
    42

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Andvanced Mobil Care

Smart Wifi Toggler

Battery Saver Pro

Battery Dr. Saver

Go Power Master

Juıce Defender

farklı bir uygulama kullanıyorsanız belirtiniz

sdn46

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Juıce Defender ve Battery Dr. Saver fena değildir.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=156007]djvietnam[/MENTION] Bey gece gece sorduğunuz soruya bakın :D Advanced Mobile Care pil tasarrufu sağlamak amaçlı bir program değil bu arada :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@djvietnam Bey gece gece sorduğunuz soruya bakın :D Advanced Mobile Care pil tasarrufu sağlamak amaçlı bir program değil bu arada :)

"Bey" lafını okuduğumda, nedense yüzümde bir tebessüm belirdi. Gün içerisinde 999 kez "Bey" diye hitap edildiğinden olsa gerek. :) "Advanced Mobile Care"ı bende emin olmamakla beraber, aklıma gelen programları buraya nakşettim, Hocam.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bey lafına nedense gülümsedim heralde gün içerisinde 999 kez bey diye hitap edildiğimdenmi acaba bilemedim :) mobil care onda bende emin olamadım aklıma gelenleri yazdım hocam
Bey diyeceğim tabi :) Ne diyeyim onu söyleyin, onu diyeyim [MENTION=156007]djvietnam[/MENTION] Bey ? :p

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@lordarcual tabiki beyfendi bey diyebilirsiniz no problem
:)

go master power bence güzel uzun süredir onu kullanıyorum hoşuma gidiyor belki daha iyileride vardır ben bilmiyorum

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Hepsinin yaptığı iş özünde aynı olmakla beraber Easy battery saver tavsiye ederim

intepooL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Battery Dr. Saver kullandım ancak gözle görülür bir etkisi olmadı diye düşünüyorum . :)

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Şuan Advanced yüklü ama kaç tane denedim öyle aman aman bir fark oluşturan görmedim ki olması da pek kolay değil sanırım.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
battery saver pro kullanıyorum şarz fullediğim halde 1 saat kadar gidiyor evet bu bir sorun battery saver proda en iyi ayarları arkadaşlar paylaşırmısınız rica etsem

trcengizkhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu niye alıyorsunuz ki ? 1 gün bile gitmiyor mu şarjı ? Her gün şarja takın uğraşmaya gerek yok tasarruf ile. Zaten en son model telefonu alıp performansını kıstıktan sonra ne anlamı var ?

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
juice defender candır can :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Telefonu niye alıyorsunuz ki ? 1 gün bile gitmiyor mu şarjı ? Her gün şarja takın uğraşmaya gerek yok tasarruf ile. Zaten en son model telefonu alıp performansını kıstıktan sonra ne anlamı var ?
doğru diyon zaten de bu programlar performansı kısmıyor ki :)

trcengizkhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
juice defender candır can :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

doğru diyon zaten de bu programlar performansı kısmıyor ki :)

Konu başlığı için söyledim ben. Tasarruf etmek için almadık bu telefonları. Yok efendim 1 gün yerine 1 buçuk gün gitsin diye canımızı sıkıyoruz.

dovmee

Super Сasual Dating - Genuine Damsels
Reaksiyon puanı
2
2X battery i tek geçerim

hkmt4242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar lg l9 aldim arkasindan vida sesi gibi bir ses geliyor?

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bahsi geçen tüm uygulamalarının pil dolum ömrüne zarar verdiğini.Kisa vadede iyi sonuç uzun vadede kötü sonuç verdiğini biliyorum.

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Bu tarz programlara gerek olduğuna pek inanmıyorum.İyi bir kullanıcı kendi ayarlarını kendi yapabilmeli.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
En basiti, gerekmediği zaman ekran ışığını azaltmak, wifi , mobil ve gps i kapatmak büyük fayda sağlar. :)
Bir de senkronize etme kapatılırsa iyi olur. :D

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu tip uğraşların yersiz olduğuna katılıyorum. Bir telefonun pil ömrünün hangi ayarlar ile ne olacağı üç aşağı beş yukarı bellidir.

En kritik ayarlar,

- Ekran klavyesinde titreşimi kapatmak (sanırım olmayan Android telefon yok artık)
- Otomatik ekran parlaklığını kapatmak. Hem iyi bir görüntü için yüksek ışık veriyor, hem de fazladan bir sensör sürekli çalışıyor.
- WiFi var iken 3G yerine WiFi kullanmak. Bazı telefonlarda 2G'den bile daha az pil harcıyor telefon. Varsa WiFi ayarlarında "En İyi WiFi performansı" gibi özellikleri gerekmediğinde kapatmak.
- Ekstra güce ihtiyaç duyulmadığında varsa PowerSaver gibi özellikleri aktif hale getirmek. Misal ben tüm gün toplantıya giriyorsam, toplantı araları hariç PowerSaver'da tutuyorum. CPU gücünü kısıyor, titreşimi istersem kapatıyor vs vs.

En büyük yanılgılar ise iki adet aklıma gelen;

- Arkaplanda çalışan uygulamaları kapatmak/kapatan uygulamalar kullanmak. Bir oyun zaten arka planda fazla kalmaz, ama bu uygulamalar neredeyse herşeyi kapatıp, telefonun eninde sonunda tekrar açacağı uygulamaları da kapatarak tekrar tekrar başlatılmalarına ve aslında daha fazla pil harcanmasına neden oluyor.
- GPS'i kapatmak. GPS zaten açık kalmaz. Maps vb. bir GPS kullanan uygulama ile tetiklenir, bu 2004'ten beri GPS'i olan tüm PDA'lerde telefonlarda böyledir. GPS'i deaktif hale getirmek sizin pil ömrünüze bir şey katmaz. Zira dediğim gibi GPS aslında zaten hep kapalıdır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Thekilingoard isimli arkadaşa tamamen katılıyorum güç tasarruf modu diye bir uygulama kullanıyorum ve en iyisi diyorum. Bahsedilen uygulamaların hepsini denemiş biri olarak ve yukarıda yazılanları yerine getirdiğiniz takdirde enerji tasarrufu programının hacradığı pil ömrünüde tasarruf etmiş oluyorsunuz.

ceteci25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Thekilingoard isimli arkadaşa tamamen katılıyorum güç tasarruf modu diye bir uygulama kullanıyorum ve en iyisi diyorum. Bahsedilen uygulamaların hepsini denemiş biri olarak ve yukarıda yazılanları yerine getirdiğiniz takdirde enerji tasarrufu programının hacradığı pil ömrünüde tasarruf etmiş oluyorsunuz.Bu arada adım ceteci 25 kayıtli üyeyim

SDNTeknoloji

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tercihim olarak hiçbirinin kullanılmamasıdır...Zaten öyle doğru düzgün de faydalarını görmedim...

AngreRisinyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bunların hepsi yalan kardeşim...en iyi pil tasarrufu telefonun güç tasarruf modudur.3g den cikarip effete de alirsan telefonu gayet daemon iyi gider.