En Güzel Kadın

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
En Güzel Kadın
Adam eve hanımının yanına geldi, onu çok üzgün gördü. Yanında oturdu, şefkat ve sevgi dolu bir ses tonuyla başını okşayarak:

-“Biliyor musun, sen dünyanın en güzel ikinci kadınısın” dedi tebessümle.

Kadın başını kaldırdı, hayret ve şaşkınlık içerisinde:

-“Peki birinci kim ki?” diye sordu.

Adam, gayet emin bir tonla cevap verdi:

-“Mutlu ve tebessüm ettiğin zaman sen.”

Bunun üzerine kadının tüm üzüntüsü gitti, yerine neşe geldi, yüzüne can geldi. Yuvaya tekrar saadet hakim oldu.

Ne dersiniz? Eşiniz surat astığında:

1) Ne öyle surat asmışsın, mahkeme duvarı gibi?

2) Güleryüz göremeyecek miyim bu evde?

3) Ben dışarıda sizler için çile çekip eve geldiğimde güleryüz göstermelisin? miii dersiniz, yoksaaaa

4) Bir tanem, seni üzen nedir, benden dolayı ise özür dileyeyim ve telafi edeyim, başka şeyden ise dert etme, yanındayım her an, senin o güzel yüzüne hüzün yakışmaz, fani sebeplere takılıp dertlenmek pek yersiz, bakiye ve ahirete müteveccih olmak gerek….

Diye teselli edip tebessümüne gayret mi gösterirsiniz?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yine beklenen bir güzellik seçkisi... Allah razı olsun. Hanımlar çok değerli, çok kıymetli bir o kadar da latif varlıklardır, bizlerin kalbidir, incitmemek çok önemli, Allah iradeli ve sabırlı olmayı nasip eyler inşaALLAH.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ah şöyle sevdiğimiz gibi seven olsun da

böyle davranırsam çeksin gitsin. :/
Şunu bilirim ki, insanoğlu ne hata yaparsa yapsın asla umutsuzlukla kendini kandırmasın. tövbe edip daima ama daima daha iyiye, daha güzele dua buyursun Allah'a... O zaman istediğimiz herşey en güzel şekilde mucizevi bir halde vuku buluyor. Hem eşimi, kısmetimi bulayım hem de eşimle cennetteymiş gibi muhabbettimiz olsun, demeli, öyle dua etmeli.

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
En Güzel Kadın
Adam eve hanımının yanına geldi, onu çok üzgün gördü. Yanında oturdu, şefkat ve sevgi dolu bir ses tonuyla başını okşayarak:

-“Biliyor musun, sen dünyanın en güzel ikinci kadınısın” dedi tebessümle.

Kadın başını kaldırdı, hayret ve şaşkınlık içerisinde:

-“Peki birinci kim ki?” diye sordu.

Adam, gayet emin bir tonla cevap verdi:

-“Mutlu ve tebessüm ettiğin zaman sen.”

Bunun üzerine kadının tüm üzüntüsü gitti, yerine neşe geldi, yüzüne can geldi. Yuvaya tekrar saadet hakim oldu.

Ne dersiniz? Eşiniz surat astığında:

1) Ne öyle surat asmışsın, mahkeme duvarı gibi?

2) Güleryüz göremeyecek miyim bu evde?

3) Ben dışarıda sizler için çile çekip eve geldiğimde güleryüz göstermelisin? miii dersiniz, yoksaaaa

4) Bir tanem, seni üzen nedir, benden dolayı ise özür dileyeyim ve telafi edeyim, başka şeyden ise dert etme, yanındayım her an, senin o güzel yüzüne hüzün yakışmaz, fani sebeplere takılıp dertlenmek pek yersiz, bakiye ve ahirete müteveccih olmak gerek….

Diye teselli edip tebessümüne gayret mi gösterirsiniz?
Siz ne derdiniz peki? :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Günümüzde gerçekten seven yok kadar az. Hepsi yok şöyle parası olsun, yok böyle olsun şurası şöyle olsun. Kadın ve erkek hepsi öyle..

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,608
hocam nasıl buluyorsunuz böyle içten yıkan hikayeleri? aynı zamanda gönderme de yapıyorsunuz o insanlara haberiniz yok :D

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Siz ne derdiniz peki? :)
Sevgili Didem, kanserden vefat eden ilk eşimle 32 yıl, onun vefatından sonra da evlendiğim eşimle bugüne kadar hiç kavgalı olmadım. Bütün hayatımı sevgi üstüne inşa etmeye çalıştım. Hayatım boyunca kavga ettiğim tek mevzu dinime, inancıma hakaret eden, saldıran insanlardır. Şahsıma hakaret edeni tolore edebiliyorum, lakin inancıma saygısızlık edeni edemiyorum.

Sualine gelince, eşimin surat asmasına asla dayanamam. Hiç alışık olmadığım bir şeydir. Her iki eşimde bir yakınları vefat ettiğinde asıldı yüzleri. Çünkü ben onları hiç üzmedim. :)

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Sevgili Didem, kanserden vefat eden ilk eşimle 32 yıl, onun vefatından sonra da evlendiğim eşimle bugüne kadar hiç kavgalı olmadım. Bütün hayatımı sevgi üstüne inşa etmeye çalıştım. Hayatım boyunca kavga ettiğim tek mevzu dinime, inancıma hakaret eden, saldıran insanlardır. Şahsıma hakaret edeni tolore edebiliyorum, lakin inancıma saygısızlık edeni edemiyorum.

Sualine gelince, eşimin surat asmasına asla dayanamam. Hiç alışık olmadığım bir şeydir. Her iki eşimde bir yakınları vefat ettiğinde asıldı yüzleri. Çünkü ben onları hiç üzmedim. :)
Çok iyi birisiniz ?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Her kadın anlamaz bunları, anlayanı bulmak çok zor, kadınlar şimarıyor çoğu zaman. Herkese hak ettiği kadar değer vermeli, anlamayan olursa yol vermeli. Anlarsa baş tacı etmeli.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Çok iyi birisiniz ?
Estağfirullah... Aslında iyi olmak bir karakter meselesidir ve insanın iki dünyasını da cennet kılan bir haslettir. Kötü düşünceli, art niyetli ve sevgisiz biriyseniz bundan en büyük zararı siz görürsünüz. Seveniniz olmaz, huzur bulamazsınız, iki dünyanız da cehenneme döner. Zaten Allah'ın sevgisini kaybeden her şeyini kaybetmiştir. Dünya onun olsa da...

Size de tavsiye ederim! :)

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22

başınız sağolsun

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Abi başın sağolsun.???? Hani derler ya bir kapı kapanır başka bir kapı açılır.Vefat eden eşinden sonra kendini mutluluğa kapatmamışsın.Bu tip durumlarda yalnızlığı tercih eden çok insan var.Rabbim mutluluğunu daim etsin.????

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Abi başın sağolsun.???? Hani derler ya bir kapı kapanır başka bir kapı açılır.Vefat eden eşinden sonra kendini mutluluğa kapatmamışsın.Bu tip durumlarda yalnızlığı tercih eden çok insan var.Rabbim mutluluğunu daim etsin.????
Teşekkür ederim sevgili Eren. İki oğlumla üç erkek yalnız kalınca hayat gerçekten çekilmez oluyor. Bir şeyi öğrendim ki, kadının olmadığı bir ev haraptır, virandır, çekilmezdir.

Ama kadının da Allah herkese ahlaklı ve güzel huylu olanını nasip etsin.

Reaksiyon puanı
2,554
Peki sevgili @|Ⓢєччαh| ben bu seviyeye nasıl gelebilirim.Aslında kötü biri değilim bazı zamanlar olmayı da istedim yine de olamadım fakat anlık çok çabuk sinirlenip kötü şeyler söyleyebiliyorum sonra da pişman oluyorum mutlaka saman alevi gibi yani.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Peki sevgili @|Ⓢєччαh| ben bu seviyeye nasıl gelebilirim.Aslında kötü biri değilim bazı zamanlar olmayı da istedim yine de olamadım fakat anlık çok çabuk sinirlenip kötü şeyler söyleyebiliyorum sonra da pişman oluyorum mutlaka saman alevi gibi yani.
Kıymetli kardeşim, bunun tek yolu bir insanın Allah Tealayı kalbinin merkezine yerleştirmesidir. Çünkü bütün sevgilerin, iyiliklerin, güzelliklerin sahibi O'dur. Bunu somut olarak görebileceğin yegâne adres sevgili Peygamberimizdir. O'nun hayatını çocukluğundan başlayarak tam olarak okur ve içselleştirebilirsen vallahi mutluluktan, kalbine dolacak sevgiden gökte uçar gibi olacaksın.

Ben de tıpkı senin gibi normal bir insanım. Elbet aşırılıklarım, insana özgü ne kadar hata kusur varsa sinemde barındırırdım. Lakin Allah sevgisini ve bu sevginin hayat bulmuş hali olan Peygamber yaşamını idealize ederek mutlu olmayı başardım.

Bu yol belki zor ve dikenli olsa da, acısı bile mutluluk veren, gittikçe insanı güçlendiren, kimyasını adrenalin etkisiyle cennet kılan bir özelliğe sahiptir. Bu yolda olarak mutlu olmanızı dilerim. ?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Estağfirullah... Aslında iyi olmak bir karakter meselesidir ve insanın iki dünyasını da cennet kılan bir haslettir. Kötü düşünceli, art niyetli ve sevgisiz biriyseniz bundan en büyük zararı siz görürsünüz. Seveniniz olmaz, huzur bulamazsınız, iki dünyanız da cehenneme döner. Zaten Allah'ın sevgisini kaybeden her şeyini kaybetmiştir. Dünya onun olsa da...

Size de tavsiye ederim! :)
@Didem Ergin yeni farkettim, bu mesajı gece yazdığım için düşünmemiştim, belki üzerinize alınabilirsiniz korkusu sardı beni. Sanki siz öyle değilmişsiniz gibi, sanki sizi suçlarmışım gibi algılanması korkusu. Bu genele bir hitaptı ablacım, lütfen üzerine alınmayasın. Ben sizin zaten çok ince, nazik ve rikkat sahibi biri olduğunuzu biliyorum. Bazen yaşlılıktan olsa gerek, patavatsızlıklarımı mazur görün emi! :)