En Fazla Kasan Antivirüs Veya İnternet Security

Denediğiniz Antivirüs veya İnternet Securityler Arasında En Fazla Kasan Hangisi ?

• AVAST

Kullanılan: 21 5.1%
  • AVG

Kullanılan: 10 2.4%
  • AVIRA

Kullanılan: 5 1.2%
  • BITDEFENDER

Kullanılan: 17 4.1%
  • F-SECURE

Kullanılan: 3 0.7%
  • G-DATA

Kullanılan: 20 4.9%
  • KASPERSKY

Kullanılan: 202 49.1%
  • MCAFEE

Kullanılan: 11 2.7%
  • ESET / NOD32

Kullanılan: 12 2.9%
  • NORTON

Kullanılan: 90 21.9%
  • PANDA

Kullanılan: 12 2.9%
  • TREND MICRO

Kullanılan: 8 1.9%

• Kullanılan toplam oy
    411
  • Anket kapatılmış .

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
Panda da oldukca kasıyor kaspersky kadar

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
oradaki değere bakma sen, tarama yaparken ki değeri koysana...o zaman çıkar neci olduğu...boştayken hepsi aynı, çıksa çıksa en fazla 50,000k çıkar boşta.

Hepsini kullandım denedim, en başarılı ve en az sistemi yoran nod32. ruslar ne anlarmış programdan da kaspersky kullanacam.

...
Şu ana kadar Kaspersky kurulu hiç bir sistemim göçmedi ve virüs yemedi :)
Kaspersky taramasında kaynak kullanım ekranı ŞU ANDA KULLANDIĞIM bilgisayar :)
Diğer PC için daha sonra ekran görüntüsü koyacağım

6f4bdd6f.png

00215a00.jpg

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
kasper zaten normal kullanımda pcyi fazla zorlamıyor. bi de tarama yaparken kaynak kullanımına bak istersen

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Örnekleri çoğaltalım :)
KIS 2010
Kasıyor diyenler de sistemlerini yazabilir mi acaba?

6f4bdd6f.png

Bence antivirüslerin hangisinin daha performanslı olduğunu görmek açısından yeni sistemler yerine eski sistemler tercih edilmeli. Böylece gerçek performans farkı rahatlıkla gözlenebilir.

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ben Avast Free kullanıyorum.
Netten dosya indirirdikten sonra otomatik arama yapıyor.
İlk tarama başlangıcında ram'de yüzde yetmişe kadar asılıyor.
Tarama başlayınca normalleşiyor.
Ama memnunum.
1,5 Gb ram'im var.

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Kaspersky balangıç taramasında sağlam kasıyor. Ama tarama bittikten sonra (sisteme göre açılıştan sonra 2-5 dk kendi haline bırakın sonra) Hiçbir kasma kalmıyor. Ama Norto kullanmış birisi olarak Norton kadar kasanını görmemiştim. (Gerçi 2003'ten sonra kullanmayı bıraktım. Değişti mi bilmiyorum. Önce Kaspersky ile tanıştım. Daha sonra ESET Int. Sec 4.0 hala onu kullanıyorum)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bence antivirüslerin hangisinin daha performanslı olduğunu görmek açısından yeni sistemler yerine eski sistemler tercih edilmeli. Böylece gerçek performans farkı rahatlıkla gözlenebilir.
Elimizdeki 2-3 farklı donanıma sahip PC üzerinden yorum yapıyorum.
...
Eski dediğinizden kasıt nedir ?
PIII veya Celeron sistemlerden bahsetmiyorsunuz değil mi ? ?
PIV 2.0 + 512 MB RAM ve üzeri sistemler için Kaspersky 2010 sonrası sürümler sistemi yormadan çalışır :)

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
1 kişi avira demiş kim o çabuk söylesin :D

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
rice dedi ki:
Şu ana kadar Kaspersky kurulu hiç bir sistemim göçmedi ve virüs yemedi
Ben Kaspersky'den memnundum ama ESET'e geçme sebeplerinden biri de bu oldu. Yıllarca D sürücümde Her formattan sonra kurduğum bir programın içinde trojan varmış ve "baba gib"i öyle duruyormuş. Kaspersky sayesinde yıllarca beraberce yaşamışız.:) Ama eset'i bir deneyim dedim. "Kaç kırmızııııı" diye bir trojan buldu. :) ( trojan'ın ismiini hatırlamıyorum)

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Valla bende Kaspersky Internet security kullaniyorum sorun gormedim..

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
En az kasan avira ve avg 'miş.:D

ByPsychooo

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Eset Smart Security ve Malwarebytes' AntiMalware kullanıyorum. Malwarebytes'ın güncelleme sorunu vardı meğerse zamanlandırmak gerekiyormuş :)

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
AMD Sempron Processor 2800+ / 1.61 Ghz / 512 MB RAM

Rootkit taramasında oldukça fazla kasıyor ama söylendiği kadar kasma hissetmedim :) 2 yıllık lisansım bitene kadar KİS10'a devam :D

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
AMD Sempron Processor 2800+ / 1.61 Ghz / 512 MB RAM

Rootkit taramasında oldukça fazla kasıyor ama söylendiği kadar kasma hissetmedim :) 2 yıllık lisansım bitene kadar KİS10'a devam :D
İşte bu kadar;
Kaspersky kullanıp da sistemi daha düşük olanlar varsa bilmek isteriz..
Şu kasıyor diyenlerden bugün itibariyle bilgisayarında Kaspersky kurulu olan kaç kişi var acaba ? Yoksa dil alışkanlığı "Kaspersky kasar" tekerlemesi mi ?

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Bunlar kasperskyi denememişlerki modum eş dosttan duymuşlar "boşver o çok kasar sana eset kuralım." :D

nic_ufuk

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Kaspersky 2011 kullanıyorum şuan ve kasma problemi yaşamadım..

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
İşte bu kadar;
Kaspersky kullanıp da sistemi daha düşük olanlar varsa bilmek isteriz..
Şu kasıyor diyenlerden bugün itibariyle bilgisayarında Kaspersky kurulu olan kaç kişi var acaba ? Yoksa dil alışkanlığı "Kaspersky kasar" tekerlemesi mi ?

Aynen öyle sanırım. :D

2 senedir Kaspersky Internet Security kullanıyorum. Bilgisayarıma bir virüs girmedi ve hiç çökme de yaşamadım. Diğer antivirüs programlarını da denedim fakat hiçbirisi bana Kaspersky kadar güven vermedi. G-Data ve Norton ise kasma konusunda bana göre listenin başını çekenler.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

2 senedir Kaspersky Internet Security kullanıyorum. Bilgisayarıma bir virüs girmedi ve hiç çökme de yaşamadım. Diğer antivirüs programlarını da denedim fakat hiçbirisi bana Kaspersky kadar güven vermedi. G-Data ve Norton ise kasma konusunda bana göre listenin başını çekenler.
Şahsi bilgisayarımdaki ikili bana fazlasıyla güven veriyor.
Bugünlerde zamanımın çoğunu Linux dağıtımlarına ayırdığım için (kasmaz grubu ile) sık görüşemiyoruz :D

İşte kasmaz grubu:
1- Kaspersky> Anlatmaya gerek yok, dünya biliyor, :thumbup:
2- Emsisoft Antimalware> Zararlı site engelleme, sık aralıklarla otomatik güncelleme vs. vs.

İkisi kanka oldular :D

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Antivirüs programı mı? O da ne? :D

Windows'ta kullandığımda kastığı için sistemi çökerten bir antivirüs programı vardı... Neydi onun adı?

Haaa! Kaspersky! :D

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

Windows'ta kullandığımda kastığı için sistemi çökerten bir antivirüs programı vardı... Neydi onun adı?

Jea, sen Kaspersky olsa da, olmasa da çökertiyorsun sistemi... Kabahati de Kaspersky' a buluyorsun; pesss :w00t:
Neyse, sabahın köründe kim kasar, kim kasmaz muhabbetine nokta. :devil2:

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104

zaten bu kullanıcılar hep böyle.. En adi ve sakat işleri yaparlar, en ağır programları kullanırlar sonra suçu kaspera atarlar
oleyo2gif.png

Ba ba ba baa baaaakkkkk
pis.png

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Şahsi bilgisayarım:

650a6595.png

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Elimizdeki 2-3 farklı donanıma sahip PC üzerinden yorum yapıyorum.
...
Eski dediğinizden kasıt nedir ?
PIII veya Celeron sistemlerden bahsetmiyorsunuz değil mi ? ?
PIV 2.0 + 512 MB RAM ve üzeri sistemler için Kaspersky 2010 sonrası sürümler sistemi yormadan çalışır :)

Tabii ki PIII veya celerondan bahsetmiyorum, o kadar geriye gitmeye gerek yok :)

Demek istediğim günümüzün 3-4 çekirdekli sistemleri yerine örneğin eski tip çift çekirdekli ve 2 gb ram olan pc lerde denerseniz kasma problemini rahatlıkla görebilirsiniz. Günümüz işlemcileri oldukça gelişti ve süratlendi tabii ki. O nedenle farketmemeniz gayet doğal fakat kaspersky'i P4 2.0 + 512 ram ile sistemi yormadan çalıştırmak pek de mümkün değil bence ( tabii sadece kaspersky çalıştırırsanız o zaman durum başka. )

Athlon64 3200+ işlemcisi olan 2gb ramli pc de pek çok antivirüs test ettim. En son testim kaspersky ile eset arasında idi ve kaspersky kaldırıp eset kurunca aradaki fark bariz şekilde meydana çıkıyor. Sistemin başlama hızı artıyor herşeyden önce, kapanma hızı ve sistemi tarama sürati oldukça farklı.

Kaspersky denediğim ikinci sistem intel dual core 2.0 + 3gb ram pc de, hız farkı ancak çok sayıda program açınca ve sistem taraması yaparken meydana çıkıyordu. Ancak açılış, kapanış ve sistem tarama hızında yine fark edebiliyorsunuz.

Ayrıca kasma konusunda özellikle G-Data hepsinden daha kötü bir performans gösteriyor. Bu da kullandığı çift antivirüs motorundan olsa gerek.

Tabi bu benim test ettiğim sonuçlar ancak beni bağlar, kullanıcıların düşünceleri ise zaten ankette ortaya çıkacaktır.

---------- saat 14:29 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:24 eklenmişti ----------

Zaten burda yaptığımız anketin amacı en hızlı ve süratli antivirüsün kullanıcılar açısından hangisi olduğunu öğrenmek. Yoksa kimse Kaspersky'nin ne kadar güvenli olduğunu zaten sorgulamıyor.

Ayrıca G-Data bence de kasma konusunda 1.sırada olmalı gerçekten en fazla sistemi zorlayan antivirüslerin başında geliyor.

Quasar_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında G-data kasper kadar kasıyor ama Kasperskynin kullanımı daha yaygın olduğu için ona verdim oyumu :)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Aslında G-data kasper kadar kasıyor ama Kasperskynin kullanımı daha yaygın olduğu için ona verdim oyumu :)
Tesbit doğru;
GData kullanımı yaygın olsaydı, ankette yüksek sonuçlar çıkabilirdi.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
kesin 1. olmuştu kasma sıralamasında :D
Buradan şu sonuç ortaya çıkıyor;
-En çok kullanılanlardan biri Kaspersky,
-Core duo ve 1 GB altındaki sistemlerde kasma yapar :)

Diğer üstün özelliklerinin yanısıra, özellikle keylogger yakalama konusunda Kaspersky, Antivir ve Emsisosft antimalware benim için vazgeçilmezdir.

Özetle, biri bilgisayarınıza girip cirit attıktan sonra, şifreleriniz çalındıktan sonra, o kasmayan-hafif dediğimiz antivirüslerin hiç bir önemi kalmayacaktır.