En Çok Hangi Antivirüse Güveniyorsunuz?

Hangisine güveniyorsunuz?

• Qihoo 360 Security

Kullanılan: 5 1.3%
  • Avast

Kullanılan: 29 7.4%
  • Avg

Kullanılan: 8 2.1%
  • Avira

Kullanılan: 12 3.1%
  • Bitdefender

Kullanılan: 16 4.1%
  • Comodo

Kullanılan: 10 2.6%
  • E-scan

Kullanılan: 0 0.0%
  • Eset

Kullanılan: 57 14.6%
  • F-Secure

Kullanılan: 3 0.8%
  • FortiClient

• G-Data

Kullanılan: 1 0.3%
  • Kaspersky

Kullanılan: 103 26.4%
  • Kingsoft

• McAfee

Kullanılan: 7 1.8%
  • Norton

Kullanılan: 24 6.2%
  • Outpost

• Panda

Kullanılan: 5 1.3%
  • Trend Micro

Kullanılan: 4 1.0%
  • Trustport

• Vipre

• Webroot

Kullanılan: 3 0.8%
  • Bullguard

• Emsisoft

Kullanılan: 4 1.0%
  • Ikarus

Kullanılan: 1 0.3%
  • Microsoft Security Essentials

Kullanılan: 9 2.3%
  • Adaware Antivirus

• Immunet Protect

• Dr Web

• Kendime Güveniyorum

Kullanılan: 68 17.4%
  • Hiçbirine Güvenmiyorum

Kullanılan: 37 9.5%

• Kullanılan toplam oy
    390

Bu konuyu okuyanlar

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Avast chrome eklentisi var ad blocker var bi etkisi olur mu acep ?

forumda yazılım kampanyaları bölümünde birçok uygun yazılım var.birini indirip kurun. eklentiyle güvenlik olmaz:)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
chrome ile abuk sabuk linklere karşı avast var birde adguard adbloker var bu indirimplus.comu şüpheli diyor.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
dostlar eset indirdim birde internette kullanıcı adı ve şifre buldum 05.05.2016 gibi bişeydi onuda yaptım artık 10 ay rahatım :D *******

mod not: illegale teşvik etmeyelim:)

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
[MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] geçmişte esetle iyi anılarım yoktu. sayende bu aralar bi daha deneyeceğim:D

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
@Seyhoo geçmişte esetle iyi anılarım yoktu. sayende bu aralar bi daha deneyeceğim:D

ESET 3 sene öncesine kadar sıradan bir antivirüs yazılımıydı. Şuan pazar payı tamamen ESET'in elinde ve en çok kullanılan antivirüs yazılımı. Sahtecilikten ve internette güvenli gezinmek için için daha iyisi yok fakat ev kullanıcıları ve oyuncular pek sevmezler. Aslında işini iyi yaptığı için sevmezler.

ZMWzZ1t.png

9PklNI2.png

Bu ayarları yaptığınız zaman arkanıza bile bakmanıza gerek yoktur.

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
ESET 3 sene öncesine kadar sıradan bir antivirüs yazılımıydı. Şuan pazar payı tamamen ESET'in elinde ve en çok kullanılan antivirüs yazılımı. Sahtecilikten ve internette güvenli gezinmek için için daha iyisi yok fakat ev kullanıcıları ve oyuncular pek sevmezler. Aslında işini iyi yaptığı için sevmezler.

ZMWzZ1t.png

9PklNI2.png

Gelişmiş sezgisel taramayı işaretledim ama diğerini seçtiğimde çoğu şeye uyarı veriyor :) O yüzden diğerini tekrar kapattım.

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
açıkçası benim önceden kaspersky`den hiç memnun değildim, sonra eset yükledim kısa sürede tarıyor ancak neredeyse hiçbirşey bulamıyor, sonra kasperky`a döndüm ağzımı bir karış açık bırakacak kadar kendilerini geliştirmişler ama hala mükemmel olmaya hala çok uzaklar, bir bilgisayarımda birkaç tane virüs trojen buldu yığınla virüs olmayan reklam yazılımı (antivirüs böyle desede bilgisayarı yavaşlatıyor aslında virüs yani) buldu. ama bilgisayarı tam taratamıyorum çünkü kasperky`ın tarama süresi aşırı abartı uzun 24 saat tarama mı olur? bir kere inat ettim 6 saat taramada %13`lere anca gelebildi. kasperky kendini baya geliştirmeli. ayrıca türkçe dil desteğine rağmen adama kan kusturması tuhaf.

bir aydır kasperky kullanıyorum ancak bilgisayarda hala sorun var (öhm r.k. sitesi sonrası hemen yaşanan bir sorun), dosya paylaşım sitelerinden indirmem gereken dosyalar var (o dosyalar sadece o linkte var), site sama sapan hata vermesinden dolayı download yapamıyorum (internet sitesinde bir sorun yok)

avira antivirüs kullanmayı düşünüyorum, önerir misiniz arkadaşlar

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Gelişmiş sezgisel taramayı işaretledim ama diğerini seçtiğimde çoğu şeye uyarı veriyor :) O yüzden diğerini tekrar kapattım.

Onlar genelde reklam ve istenmeyen türden olabilecek yazılımlar. Aslında onlar çok önemli atıyorum müzik programı kuruyorsunuz müzik programı dışında kafasına göre birşeyler kuruyor. Burda da ESET devreye giriyor.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264

ZMWzZ1t.png

9PklNI2.png

Oyun modunu açtığımda sıkıntı yaşamadım :)

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
İlk zamanlar AVG kullanıyordum bu dediğim 2007 zamanları daha sonra 2010 civarı avg knight online'da chara girince dc verdiği için mecbur avast kurdum memnunda kaldım boot taraması, sandbox özelliği vs. vardı 1-1,5 yıl evvel 5 milyon e-mail çaldırmıştı sanırım ondan sonra bir haller oldu programa kendi yazığım programa virüs diyordu oysaki yaptığım programda virüs şüphesi yaratacak hiç bir fonksiyon yoktu daha sonra tekrar avg kurdum yanınada Malwarebytes Anti-Malware, çevrim dışı olarakda emsisoft emergency kit yükledim arada bir tarama yapıyorum.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
virüs koruma sistemlerine güvenmiyorum,kendime güveniyorum tehlikeli sularda dolanmayalım birşey olmaz...

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
comodo nasıl ? bir arkadaşım eset çöp comodo çok iyi dedi sizin görüşleriniz neler şuan eset yüklü silip comodo mu kursam ?

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
comodo nasıl ? bir arkadaşım eset çöp comodo çok iyi dedi sizin görüşleriniz neler şuan eset yüklü silip comodo mu kursam ?

eseti kaldırıp comodoyu kuracak kadar fark yok aralarında. eset de iyidir:) yukarıda moderatör arkadaşımız esetin bazı ince ayarlarını göstermiş resimlerle. onları yapıp kullanmaya devam edebilirsiniz

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
eseti kaldırıp comodoyu kuracak kadar fark yok aralarında. eset de iyidir:) yukarıda moderatör arkadaşımız esetin bazı ince ayarlarını göstermiş resimlerle. onları yapıp kullanmaya devam edebilirsiniz
ben eset'e devam o zaman zaten 10 aylık hesapta var :dirol:

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
kendine güvenenlerin sayısı fazla :D

ctunc66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en çok antivirüslere değil güncellemelere güveniyorum :) antivirüs olarakta hem kasmaması hemde ücretsiz olmasından dolayı üst düzey kalite olmasa da sıradan kullanıcıları fazlasıyla tatmin edebilecek Microsoft Security Essential. Win8 ile otomatik geliyor zaten hiç antivirüs kurmuyorum bile..

Los Turcos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eset + Malwarebytes yetiyor.Ayda bir de Hitman Pro ile taratıyorum.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Türk milletini kandıramazlar. virüsleri türetenler antivirüs firmaları bikere :)
Bununla ilgili Kaspersky firmasına dava açıldı fakat böyle bir saçmalığın olamayacağı kesin olarak tescillendi. Yani bu söylem gerçekten şehir efsanesinden öteye gidememekte :)

enable

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Eset candır gerisi heyecan :) Şaka bir yana bildim bileli eset kullanıyorum bir arada kaspersky denedim, sanki çok yoruyor makineyi bide bir kaç iframe virüsü bulaştı projelerime sonra döndüm tekrar eset e.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Şunu belirtmekte fayda var ki zararlı yazılım yazan takımlar veya çeteler (büyük oynayanlar) çoğu şu zamana kadar yakayı ele vermiştir. Ne tesadüftür ki yıllar sonra ilk defa bu sebep yüzünden Kaspersky firmasına dava açıldı. Ayrıca böyle bir saçma olayın olmayacağı bile kanıtlandı.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
en çok antivirüslere değil güncellemelere güveniyorum :) antivirüs olarakta hem kasmaması hemde ücretsiz olmasından dolayı üst düzey kalite olmasa da sıradan kullanıcıları fazlasıyla tatmin edebilecek Microsoft Security Essential. Win8 ile otomatik geliyor zaten hiç antivirüs kurmuyorum bile..

MSE'nin varlığıyla yokluğu birdir :) antivirüs kullanmayacaksanız bile en azından arka planda boşuna çalışmasın :)