Öneri Elektrikli mi normal mi?

Bu konuyu okuyanlar

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Merhabalar. 17 yaşındayım okulların açılması ile staja başlayacağım yaklaşık 900 lira para alıcam aylık olarak. 4-5 ay biriktirip 5k bütçe ile motor almak istiyorum. Yaşadığım yer genellikle yokuş. Babam elektrikli motorun burada gidemeyeceğini söyledi. Ama bende normal motora benzin parası yetiştiremeyebileceğimi düşündüm. Ayrıca aman aman bir şey yapmayacağım motor ile gezmek için hobi gibi. Hali hazırda bisikletim var. Ama çok yorucu oluyor yokuş olduğu için. Bir de havalar sıcakken daha kötü. Son 3-4 gündür okula gidip geliyorum staj belgelerinden dolayı. Yorucu oluyor. Bir de motorun sanırım vize muayene tarzı işleri var. Onlarla da uğraşmak hiç istemiyorum. Sizce elektrikli mi yoksa normal mi almalıyım. Ayrıca 5k bütçe ile elektrik ve normal önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim.

beratakgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Babanız doğru söylemiş Elektiriki Scooter bir işine yaramaz. Bu arada Normal motora benzin yetiştirememe gibi bir durum yok aslında, 50cc bir motor alsan hem benzinden kırpmış olursun haftada 1 ya da en fazla 2 kere koyarsın.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,253
5k bütçe ile sıfır motor alamazsın, yaşadığın yer çok yokuş ise benzinli alman daha iyi olur

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Babanız doğru söylemiş Elektiriki Scooter bir işine yaramaz. Bu arada Normal motora benzin yetiştirememe gibi bir durum yok aslında, 50cc bir motor alsan hem benzinden kırpmış olursun haftada 1 ya da en fazla 2 kere koyarsın.
Haftada 1 veya 2 defa benzin atmak pahalıya gelmez mi? ne kadara dolar 50 cc lik motor ?

Eratosthenes

Profesör
Reaksiyon puanı
853
benzinli motor kullanmak için ehliyet gerekmez mi
ben öyle biliyorum