Elektrik kesintisi sonrası internet gelmiyor

BaySifir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İnternet kusursuz bir şekilde çalışırken elektrik kesilip geldiğinde dsl bağlantısı yok hatası alıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda bu konu hakkında doğru dürüst bilgi vermiyorlar. Kimisi genel bir arıza ver deyip geciştiriyor kimisi bizde sorun yok diyor. İki aydır bu sorun devam ediyor ve çağırdığım hizmetler bir kenara dursun vip hizmetler bile gelmiyor.
Modemde sorun var diye düşünüp çalıştığına emin olduğum airties 5650 markalı modemi getirdim fabrika ayarlarına döndürüp hızlı kurulumdan internet kullanıcı adı ve şifremi doğru girmeme rağmen kullanıcı adı ve şifreniz yanlış hatası alıyorum. Burada dsl ile ilgili herhangi bir sorunum olmuyor. dsl ışığı da internet ışığı da sabit yanıyor.
diğer modem zyxel vmg 3312

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130
İnternet kusursuz bir şekilde çalışırken elektrik kesilip geldiğinde dsl bağlantısı yok hatası alıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığımda bu konu hakkında doğru dürüst bilgi vermiyorlar. Kimisi genel bir arıza ver deyip geciştiriyor kimisi bizde sorun yok diyor. İki aydır bu sorun devam ediyor ve çağırdığım hizmetler bir kenara dursun vip hizmetler bile gelmiyor.
Modemde sorun var diye düşünüp çalıştığına emin olduğum airties 5650 markalı modemi getirdim fabrika ayarlarına döndürüp hızlı kurulumdan internet kullanıcı adı ve şifremi doğru girmeme rağmen kullanıcı adı ve şifreniz yanlış hatası alıyorum. Burada dsl ile ilgili herhangi bir sorunum olmuyor. dsl ışığı da internet ışığı da sabit yanıyor.
Belki elektrik atlamış olabilir.Sigortadan modeme giden kabloda da bir sıkıntı olabilir.Gerçekten çok garip bir problem umarım yakın zamanda çözersiniz.

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Aynı benimki oyladir arıza kaydı oluşturunuz yada eski modem kullaniyiniz.
Yeni modem reset atiyiniz.

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751

Modem bozulmuş olabilir. Bir kere fırtınalı bir günde elektrikler kesildiğinde benim modemim bozuldu. Aynı şey olmuş olabilir. Yeni modem al yada modemini garanti kapsamında değiştirt

BaySifir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Modem bozulmuş olabilir. Bir kere fırtınalı bir günde elektrikler kesildiğinde benim modemim bozuldu. Aynı şey olmuş olabilir. Yeni modem al yada modemini garanti kapsamında değiştirt
Modem getirdim zaten Airties 5650. Arayüzden hızlı kurulumla kullanıcı adı ve şifre bilgilerimi yazdım. Yeni sayfada türk telekom bilgi sayfası oluştu kullanıcı adı veya şifreniz hatalı dedi. Müşteri hizmetlerini aradım adım adım hiç anlamıyormuş gibi yaptım. Bilgileri kopyala yapıştırdım yok arkadaş çözülmüyor.
Türk telekom bilgi ekranında uzaktan kurulum sayfasında onaylıyoruma basınca da sayfa yenilenip duruyor. İlerleme yok. Bu airties modem ayarları için ayrı bir konu açmalıyım sanırım.

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
İd sifre girmen gerekiyor başka bir şey yok.
Modemi resetleyiniz id kullanıcı giriniz.

Son düzenleme:

Son mesajlar