Ekşi sözlük

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

redoks

Üyecik
Sürekli bizi şikayet eden mız mız yazarlarla dolu site. Ağzımızla kuş tutsak kuş öyle tutulmaz efendim diye entry giriyorlar. En az 30 tane teknoloji haberi ve 5 tane farklı yazardan teknoloji makalesi giren siteye teknolojiden uzaklaşmış demişler.

Bir kerede biz şikayet edelim efendim onları :D Nasıl oluyormuş görsünler orada oturup laf etmek.
senin hakkında iyi şeyler yazmışlar ama :)

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=18406740
 

aagkn

Profesör
kendileri bence çok ciddiye alınmaması gereken ateist kesimin tikileri olmakla birlikte bilhassa islamın ve kura'nı kerimin ne anlattığını zerre kadar bilmeyen bilmek dahi istemeyen ve bilmek isteyenlerde tahammül edemeyen hazımsız gariplerdir.
 

yer__6

Üyecik
Herkez ateist lerden şikayet etmiş ama ateistlerin kendilerinden şikayet edemiyeceklerini düşünmemişsiniz. Amma lakin o siteye herkezin girip üye olup yorumlarını rahatca yazıp tartışabilecegi hatta yorumlarının silinmeyecegi yazdığının çogu kesime karşı gelmesine ragmen banlanmıyacagın(Burda bi kinaye var)
yegane bir oluşumdur. Tartışmayı yeniden alevlendirdiğimi farkettim ben kacar. :D
 

treelock

Asistan
Yahu oraya öyle yazanların çoğu troll, adamlar gerçek hayatta öyle düşünmüyor bile. ekşi sözlük'ün amacını daha anlayamadıysanız zaten bırakmanızda fayda var. Komple sansürlü ülkede ekşi sözlük vs... sitelere ihtiyaç var.
 

revix

Asistan
açılına konulardan kendini gösteren saçma sapan bir site onu okuyana kada alın bir gazetede okuyundan dünyadan haberinizi olsun.
Biribirine hakret edenmi dersin küfürmü dersin ne arasn var bizim millet sever böyle şeyleri.
 
Yahu oraya öyle yazanların çoğu troll, adamlar gerçek hayatta öyle düşünmüyor bile. ekşi sözlük'ün amacını daha anlayamadıysanız zaten bırakmanızda fayda var. Komple sansürlü ülkede ekşi sözlük vs... sitelere ihtiyaç var.
Saçma sapan konuşma Sansürlü bir ülkede yaşıyoruz diye bu kadar serbest sitelere de ihtiyacımız yok. Serbest olmak demek dine kitaplara saygısızlık demek değildir. İyi ozaman sen git troll dediklerin anana bacına bir güzel sövsünler sen gıgıkını çıkartma sonra içinden deki sözlüğün amacını ben biliyorum istedikleri gibi dinime kişiliğime hakaret edebilirler.
 

aruchan.blog

Profesör
Saçma sapan konuşma Sansürlü bir ülkede yaşıyoruz diye bu kadar serbest sitelere de ihtiyacımız yok. Serbest olmak demek dine kitaplara saygısızlık demek değildir. İyi ozaman sen git troll dediklerin anana bacına bir güzel sövsünler sen gıgıkını çıkartma sonra içinden deki sözlüğün amacını ben biliyorum istedikleri gibi dinime kişiliğime hakaret edebilirler.

samilcan sonuna kadar sana katılıyorum
 

mei

Profesör
- filtreye / sansüre karşıyım
- ekşisözlük veya inci gibi sitelerede karşıyım ama kısıtlanmaması gerekiyor seçme özgürlüğün var istersen takılırsın o sitelerde istemezsen takılmazsın
- okan bayülgenede karşıyım kendi canlı yayınında inci tarafından küfüre maruz kalan adam dün adamları konuk etti. Demekki canlı yayında okanın programında küfür edilebilir :D
 

medya faresi

Doçent
kesinlikle katılıyorum...herkesin, her konuda özgürce düşüncelerini dile getirme hakkı var. isteyen istediğine inanır bunu yargılamak sana düşmez. beğenmediğin bir şeyi eleştiremez bunu yasaklayamazsın. zaten bu zihniyette bir toplum olduğumuz için ilerleme kaydedemiyoruz. herkes kendi doğru bildiğini (!) karşındakine ispat etme inandırma çabası içinde... kim ne yaparsa yapsın boşver...her koyun kendi bacağından asılır lafı çok doğru...kimsenin doğruları, yanlışlarını düzeltmek senin görevin değil. ne onların iyileriklerinden ne de yaptıkları kötülüklerden bir pay alacaksın unutma.
 

The Dark Knight

Profesör
Star Wars dünyasına dönmüş ülkede haberimiz yok. Her şey iki uç zıtlığa ayrılmış. Her şey iyi kötü haline gelmiş. Sansür fikirleri budamaktır. O anda bir fikrin ortaya çıkmasını istemezsin o dalı kesersin. Ama kesilen dallar her zaman daha gür çıkar. Ekşisözlük hiç de sandığınız gibi bir efsanevi yer değil. Eskiden öyleydi üye olmak için kasardık. Ancak şimdi orası herhangi bir medya sitesinden farksız. Parasını bastırıp belirli koşular altında entry sildirmek mümkün. Yine yazarları kiralayıp reklam almak mümkün. Bu çok dikkat çekiyor diye direkt reklam entryleri kampanyalarına başladılar.

Adamlar tabii para kazansın, fikri geliştirmiş (orijinal olarak bulmamış) hakkını alacak. Her büyük site gibi ekşide ticari amaçlara yöneliyor. Hayat şartları ancak insanların burası özgürlüğün son kalesi demeleri anlamsız. O zaman farklı inançlara sahip olanlar niye kendilerini yeterince iyi ifade edemiyor?

Orada İstanbul'a olan aşırı göçü eleştirdim, bunun tarihi ve kültürel bir yıkım olduğunu söyledim için faşistleri istemiyoruz diye uçurulmuş bir yazar olarak söylüyorum. Şehrin sosyo ekonomik durumu, tarihi ve kültürel durumu belli. Her şehrin bir kapasitesi var tutup oraya göç edenleri sabun yapalım mı dedilk? Özetle, ekşi özgürlüğü son kalesi değil bunu sözleşmede de söylüyorlar. Ancak ülkede herşeyin bu denli siyah ve beyaz olması da anlamsız.

Yasaklamadan yaptırımlar da olmalı.
 
Herkes sadece kendi üzerine düşen görevi yapıp bunun için uğraşırsa sorunlar o uğraşları arasında kaybolur gider.
Lakin kendi üzerine vazife olmayan işlerle uğraşırken kazanacakları ve kaybettikleri kedisi için iyi bir son oluşturmaya bilir ve kendisi gibi kendi üzerine vazife olmayan işlerle uğraşan insanlardan sadece ders alır onlardan bu yön dışında faydalanamaz.
o yüzden bırakın ekşi sözlük acı da olsun sonraları tatsızlaşır ve sadece tatsızların dünyasına ekişilik oluştursun. mideleri ekşiyesiceler :)
 

limerick

Profesör
Kuran kutsaldir, diger 3 kitap kutsaldir, insanin annesi , babasi, kardesleri ve bunlarin namuslarida kutsaldir. Kuranin ve diger 3 kitapin kutsal oldugunu bile bile onunla alay eden ve bunda bir sakınca gormeyen kisi , annesine ve kiz kardeslerine , kendisinede agza alinmayacak kufur ve hatta hareketler dede bir sakinca gormez , Gormemelidir. sonucda onun icin kutsal diye birsey yoktur. Sen git hindistindanda inegin birisine saygizsizlik yapinca basina ne gelebilir internetten oku. kapi ardinda , websitesinde yapmakda bir nevi iki yuzlulukdur.
 

senar1st

Profesör
En güzel yorumlardan birisini medya faresi yapmış:)

Bence herkes karşısındaki insanın fikirlerine saygı gösterse, ne kavga olur ne de tartışma... Tüm kavgaların sebebi de bu zaten: insanın özgür fikirlere saygı göstermemesi, BENMERKEZCİ olması...

Herkes tartışma esnasında kendi bildiğini savunur. Doğruları ve yanlışları ona göredir. Bir kişi için başörtü yanlış bir simge iken başkası içi doğru bir simgedir. Yanlış ve doğru nasıl oluşur? Şu şekilde: o kişi o yaşına gelene kadar sürekli çevrenin etkisi altındadır. Fikirleri, kanaatler hepsi çevrenin etkisiyle oluşmuştur. Onun doğrusu ve yanlışı böyle şekillenir.

Birisi "senin çocuğun olsa o entry leri okumasını ister misin? O çocuk doğruyu yanlışı nasıl ayırsın?" demiş.

Bunu sen öğreteceksin. O çocuğa doğruyu yanlışı sen öğreteceksin. Çocuk neyi okuyup neyi okumaması gerektiğini bilecek. Ya da okuduğunda neyin doğru neyin yanlış olduğunu görebilecek.

fikirlere saygı duymak lazım. Azıcık empati şart.

Saygılarımla...
 

Majeste

Profesör
Ben çok faydalanıyorum açıkçası sözlükten. Her çeşit insan var ve görüşlerini sergiliyor. Bu da güzel bir şey. Ben etrafımda sürekli aynı şeyleri söyleyen olsun istemem. Kendi kendimi mi tatmin edeceğim bu şekide? Amaç ne? Yerimde mi sayacağım? Bu şekilde farklı görüşleri okuyorum, öğreniyorum ve değerlendiriyorum. Daha sağlıklı bi görüş kazanıyorum.

Ama bazı insanlara görüşleri başkaları tarafından öğretildiği ve kendileri bunu nasıl kontrol edecekleri konusunda bilgi sahibi olmadığı için, farklı bi görüşe sahip insan görünce afallıyor, nefret ediyor, dövüyor, yakıyor, öldürüyor. Maalesef, yurdumun çoğu böyle insanlardan oluşuyor ve bu beni geleceğimiz için korkutuyor.

Umarım bu tarz platformlar çoğalır, ben severek takip ediyorum.
 
Evet farklı görüşte onlarca insan var ve o onlarca insanda da terbiyesizlik saygısızlık hat safada. yarar sağlıyim derken zarar sağlamaktan başka hiç bir şey değil.

Hala anlamış değilim yapılan terbiyesizlik, sağgısızlık küfürleri hiç mi görmüyorsunuz yada alıştığınız için sıradan bir hal mı kazanmışlar?
 

Escaper

Asistan
Ekşisözlükte o kadar geri zekalı insanların olduğunu biliyordum da, bu sitede bu kadar düşüncesiz, sağduyusuz insanların olduğunu bilmiyordum. :hammer:

Ne demek ya "hoşunuza gitmiyosa girip okumazsınız bu kadar basit"? Bu kadar salakça bir düşünce bir tavsiye ilk kez duyuyorum. :cursing:

Ama merak etme, Ekşisözlükte o kötü yazıları yazanlar ve senin gibi "hoşunuza gitmiyosa girip okumazsınız bu kadar basit" diye düşünenler karşılığını bu dünyada ve öbür dünyada alacaktır. :wink:
 
Normalde eski konuya cevap vermem ama bu yoruma cevap vermek istiyorum. Senin dediğin ile benim dediğim çok farklı şeyler. Allah yok diyemezmi adam demişsin. Diyebilir elbet. Ateist olur. Başka bir din mesubu olur. Ama bu demek değildirki inanmadığı değerlere küfretmesi serbesttir. Aradaki ince çizgiyi anlayamayan sizler ülkenin gidişatını bu görüşe bağlayarak çok saçma bir düşünce içine giriyorsunuz. Beğenmiyorsan kullanma kadar gerici bir düşünce yoktur. Her zaman derim yine diyorum. Sen tepkini koymazsan ne edep kalır ne ahlak. Sokakta küçücük çocuğa tecavüz etsinler,dinine küfretsinler, ülke kurucusuna küfretsinler sonra senin gibi zihniyetler gelip beğenmiyorsan bakma düşünce özgürlüğü var desin. Düşünce özgürlüğünü sen kendi ailene çocuklarına kız kardeşlerine sakla. Ben aileme gelen laftan,dinime edilen küfürden geçmişimize edilen laftan tvde yayınlanan AŞIRI cinsellikten rahatsızım tepkimi koyarım. Ve sonuna kadar savunurum. Burada gerici bir zihniyet varsa Türkiye'yi şuanki duruma getiren bir zihniyet varsa bu bizlerin değil sizlerin sayesindedir...
 

SARKAT

Profesör
hoşunuza gitmiyosa girip okumazsınız bu kadar basit
bir gün kullanmak istediğin sokakta kapkaççıların olduğunu görürsen o sokağa girmeyip aman banane giren düşünsün diyebilirsin.

Ancak o kapkaççılar senin evinin önündeki sokakta hırsızlık yapmaya başlayınca evini mi taşırsın.

Bir şey illla sizin başınıza mı gelmeli tepki vermek için. Kısaca kötü iş, oluş, hareket ve söz heryerde kötüdür. Bunun çözümü ortak tepkidir.
 
Üst
stat counter