Hangisi?

• Ekrem İmamoğlu

• Mansur Yavaş

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Şu ana kadar sevilen iki belediye başkanının da yaptıklarını gördük. Sizce hangisi daha iyi işler yaptı, Ekrem İmamoğlu mu? Mansur Yavaş mı?

Reaksiyon puanı
221
Şu ana kadar sevilen iki belediye başkanının da yaptıklarını gördük. Sizce hangisi daha iyi işler yaptı, Ekrem İmamoğlu mu? Mansur Yavaş mı?
Ekrem İmamoğlu nun birşeyler yapmasına izin verilmiyor. Yapsa çok güzel şeyler yapacağına inanıyorum. Ama şuan yaptığı güzel şeyler ile Mansur yavaş. İmamoğlunun yeri bende bambaşka, kendisiyle sohbetimiz olmuştu 2 3 kere ama ben ileride cumhurbaşkanının Mansur yavaş İn olmasını istiyorum

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Bence Mansur Yavaş daha iyi. Daha çok fayda sağladı tabii ki Ekrem İmamoğlu'nu da rahat bıraksalar o da güzel katkılarda bulunabilir bence.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Eğer burada maksat verdiği sözleri yerine getirme söz verdiği icraatları yapmak ise açık ara Mansur Yavaş önde. Ekrem İmamoğlu resmen sınıfta kaldı. Verdiği icraatlerin neredeyse yüzde 90'nının tan tersine iş yaptı.

Konu hangisi iyi ve ileriye dönük Cumhurbaşkanı adayı sorusu ise bence ikiside olmayacak. Neden derseniz Muhalefet Erken seçim olacak diyor ve 2021-22 yıllarında Erken seçim olursa bence Bu iki büyükşehir belediyesi başkanından birini aday göstermek CHP'nin zararına olur.
Akıl var mantık var daha 2-3 yıl hizmet süresi varken belediye başkanını istifa ettirirse Ankarada'da İstanbulda'da meclis çoğunluğu AKP'de ve yeni seçilen belediye başkanı AKP'li olur boşu boşuna belediye kaybetmiş olurlar. Ayrıca Mansur Yavaş'ı koyu bir ülkücü olduğu için aday yapmayacakları kanısındayım.

Benim gözlemim şuan muhalefet Ali Babacan'ı parlatmaya çalışıyor. Hemde öyle böyle değil.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Benim gözlemim şuan muhalefet Ali Babacan'ı parlatmaya çalışıyor. Hemde öyle böyle değil.
o konuda benim de şüphelerim var en son kılıçdaroğlu ile birlikte basın açıklaması yapmışlardı
ama ekrem imamoğlu'na engel olunmasa daha çok şey yapacağını düşünüyorum

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
ama ekrem imamoğlu'na engel olunmasa daha çok şey yapacağını düşünüyorum

Bu lafta bana saçma geliyor. Engel olunmasa çok iyi işler yapacakmışş yok canım...

Maksat zoru başarmak zaten. Bu mantıkla Erdoğan'ıda rahat bıraksalar sürekli üstüne yüklenmeseler maddi manevi saldırmasalar çok iyi iş yapacak. Daha yeni İBB başkanı oldu her olayda ağlaşırsa bana iş yaptırmıyorlar derse ilerde Cumhurbaşkanı olunca Amerikası Rusyası Çin'i Fransası Yunan ı Ekrem başkan çalışsın biraz rahat bırakalım diyecek sanıyorlar heralde ? Mansur Başkan neden hiç böyle birşey demiyor Veya İzmir Adana Mersin Antalya belediye başkanları ?

Ayrıca hangi konuda icraat koymuş ortayada engel olmuşlar ? Daha belediyesinin 1 yılında meclis çoğunluğu AKP meclisi olmasına rağmen istediği şeylerin çoğunu veriyor adamlar.

Reaksiyon puanı
221
Bu lafta bana saçma geliyor. Engel olunmasa çok iyi işler yapacakmışş yok canım...

Maksat zoru başarmak zaten. Bu mantıkla Erdoğan'ıda rahat bıraksalar sürekli üstüne yüklenmeseler maddi manevi saldırmasalar çok iyi iş yapacak. Daha yeni İBB başkanı oldu her olayda ağlaşırsa bana iş yaptırmıyorlar derse ilerde Cumhurbaşkanı olunca Amerikası Rusyası Çin'i Fransası Yunan ı Ekrem başkan çalışsın biraz rahat bırakalım diyecek sanıyorlar heralde ? Mansur Başkan neden hiç böyle birşey demiyor Veya İzmir Adana Mersin Antalya belediye başkanları ?

Ayrıca hangi konuda icraat koymuş ortayada engel olmuşlar ? Daha belediyesinin 1 yılında meclis çoğunluğu AKP meclisi olmasına rağmen istediği şeylerin çoğunu veriyor adamlar.
Ben buna çok güldüm.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
İki belediye başkanı arasından imamoğlu yavaşın yanına bile gelemez bence.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Bence fark yok ikisi de çok iyi çalısıyor İmamoğlu aylardır çalışma olmayan metro inşaatlarını tekrardan başlattı, söz verdiği kreşleri açıyor, İstanbul köylerine fide desteği vs verdi, 4 yaş altı anneler ücretsiz kart dağıtılıyor, Halk süt arabalarını sokaklarda görüyorum bence iyi çalısıyor. Eleştirdiğim konu bu fayton meselesi bence çok yüksek fiyata atlar satın alındı belki bilmediğimiz farklı durumlar var.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
İmamoğlu'na engel olunmadığı söyleniyormuş, pandemi başlangıcında ilk başta İmamoğlu yardım kampanyası başlatıp ardından diğer chpli belediyelerde başlattı. Ve ve ve BANKA HESAPLARINI BLOKE ettiler. O parayı hazineye aktardılar. Ardından devlet bir kampanya başlattı ve devlet içinde devlet olmaz dediler. Daha bir sürü şey var engellenen ama neyse.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İmamoğlu'na engel olunmadığı söyleniyormuş, pandemi başlangıcında ilk başta İmamoğlu yardım kampanyası başlatıp ardından diğer chpli belediyelerde başlattı. Ve ve ve BANKA HESAPLARINI BLOKE ettiler. O parayı hazineye aktardılar. Ardından devlet bir kampanya başlattı ve devlet içinde devlet olmaz dediler. Daha bir sürü şey var engellenen ama neyse.

Bir sürü şey dediğiniz bir açabilseniz keşke. Bu yardım muhabbetide yasal olarak yasak olan bir şey. Valilikten izin almadan belediyeler yardım toplayamaz diye kanun var. Ayrıca bunu neden hizmetten sayıyorsun ? Başkasının verdiği para ve bağış ile taşıma suyunu hizmet mi sayacaksınız ? Bunun yanlış kullanılma ve suistimal edilme ihtimallari var. HDP'li belediyeler para toplayıp başka yerlere harcayabilir veya belediye 80-90 TL lik koli yapıp 150 TL diyebilir.

Üstte bir arkada Kreşler açıyor demiş :) Verdiği söz 150 mahalleye 150 Kreş idi. Benim takip ettiğim kadarıyla daha 11 kreş açıldı. 1.5 yılda 11 kreş Şurda 3.5 Yılı kaldı geriye ve 139 Kreş açar heralde 3.5 yılda ?
Hizmet olarak sayılabilecek ve tüm istanbula yetecek hizmet SÜT DAĞITIYOR ABİ. Bu hizmeti gerçekten yapıyor helal olsun SÜT önemli...

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
İçten içe güvendiğim, yarın seçim olsa gönül rahatlığıyla oyumu verebilirim dediğim tek insan Mansur Yavaş.

Reaksiyon puanı
5,172
Şu durumlarda belediye seçimleri yenilense imamoğlu kazanamaz Mansur Yavaş oyunu katlar.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Şahsen Mansur derim ikisi içinde. Ekren Başganın daha önceden yapılmış bitmiş projelerin üstüne çökmeyi bırakması lazım. Marmaray'ı Ekrem Başgan'ın yaptığını sananlar var bu ülkede.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
İkisini de seviyorum ama oyumu Mansur'a verdim.
Ekrem İmamoğlunu çalıştırtmak istemiyorlar o doğru ama Ekrem İmamoğlu çok fazla polemiğin içine giriyor bence. Ya da polemiğin içine çekiyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şahsen Mansur derim ikisi içinde. Ekren Başganın daha önceden yapılmış bitmiş projelerin üstüne çökmeyi bırakması lazım. Marmaray'ı Ekrem Başgan'ın yaptığını sananlar var bu ülkede.
Marmaray'ı belediyenin işlettiğini sananlar da var.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Mansur Yavaş Ekrem imamoğlunun alt geçitleri su bastıktan sonra ailemle tatildeydim ondan daha önemli birşey olamaz sözünden sonra pekte sevmiyorum o adamı tamam katılıyorum aile her şeyden değerli fakat bu durumda değil

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
İkisini de seviyorum ama oyumu Mansur'a verdim.
Ekrem İmamoğlunu çalıştırtmak istemiyorlar o doğru ama Ekrem İmamoğlu çok fazla polemiğin içine giriyor bence. Ya da polemiğin içine çekiyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Marmaray'ı belediyenin işlettiğini sananlar da var.
Bahane de hep bu olur: "Adam çalışacak da engel oluyorlar." Tabi ne demessin. Geçmiş dönemlerde yapılmış hizmetlere kendi yapmış gibi çökeceğine önce süt vaadini gerçekleştirsin Ekrem Başkan.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
2 Şıklı bir anket var burada ve 42 oy kullanılmış 40 ı Mansur Yavaş'a buda demek oluyor ki halk Mansur Yavaş'ı seviyor ve destekliyor. Bunu gören CHP yönetimi bu sevgiye sessiz kalmayacaktır :)

Ve gidip bu sevgi seline karşılık Abdullah Gül'ü aday yapacaktır :D Veya eski AKP'li seçmenin gıcık olduğu iğrelti olduğu bir adayı gösterip ters köşe yapacaktır... ( Muhalefette mantık böyle çalışıyor çünkü. ) Bir daha ki seçimde Mansur Yavaş aday bile yapılmayıp dışlanacak hatta partiden kovulacak bile diyebiliriz...