Haber Son dk. Akşener'in adayı imamoğlu!

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
yhc13xs1.lxl.jpg

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na seslenerek “Bu çalışma performansınızın devamını dilerim ki cumhurbaşkanlığı seçiminde lazım” dedi.

Akşener, İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan birinin cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi durumunda bu isimlerin adaylıklarına karşı çıkmayacağını açıklamıştı. Ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mevcut başkanların bir dönem daha devam etmesi taraftarı olduğunu söylemişti.

Akşener, bugünkü bir törende kendisinden önce konuşan İmamoğlu’na hitaben şunları söyledi:
“Siz konuşurken, aklıma İstanbul seçimleri geldi. Halbuki iddia edilen, sizin bunları tekmeyle yıkmanız lazımdı. Ama demek ki seçim, hizmet üzerinden rekabete dayanarak yapıldığında ve milletimizin tercihine saygı duyulduğunda hiçbir şey tekmelenmiyormuş. Tam tersine, doğru işleri yapıldığı takdirde, o doğru işlerin devamı için, hiçbir herhangi bir psikolojik problem hissetmeden hakkı teslim ederek hem yüklenicilere hem rahmetli Kadir Topbaş Beyefendi’ye ve onun ekip arkadaşlarına teşekkür ederek yol yürünebiliyormuş.”
Akşener devamında sözü cumhurbaşkanlığı seçimine getirerek,

“Bu çalışma performansınızın devamını dilerim ki Cumhurbaşkanlığı seçiminde lazım” dedi.

SİTEYE GİT

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bir genel başkan kendisi varken neden başka partinin bir belediye başkanını aday göstersin ki ! Siyaseten saçmalık gibi geliyor bana.

Benim okumam Kemal Kılıçdaroğlunun adaylık söylemlerini önleyemiyor Meral Akşener. Sözcüleri tarafından laf çarpılıyor tek başına açıklama yapma deniyor bize sormadan iş yapma deniyor kazanacak aday seçmeliyi deniyor genel başkanlar aday olmasın deniyor yok ben bak çekildim aday olmayacam deniyor ama genede Kemal Kılıçdaroğlu dinlemiyor...

Oda çözümü Ekrem İmamoğluna güzelleme yapmakta buldu. SEn aday olmaya niyetlenirsen bende Ekrem İmamoğlunu öne sürerim desteklerim diye tehtit ediyor gibi geliyro bana. Adayı ortak belirleriz yada sen aday olursan Ekrem İmamoğlunu öne süreriz bizde diye gazlıyor sanki...

Sonuçta CHP ve HDP seçmeni Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu arasında kalsa seçim yapması zor olmaz heralde !

Bu güzellemelerin hepsi bence Kemal Kılıçdaroğlunun adaylığını engellemek için. Mantıken Meral Akşener CUmhurbaşkanı adayı önermek istese Ekrem İmaoğlunu değil Milliyetçi tabandan gelen Mansur Yavaş'ı desteklemesi gerekir. AMa onun amacı CHP içini karıştırmak bence.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Bu muhalefet ne zaman akıllanacak ben bilmiyorum ki.. bir araya gelemiyorlar.. ortak bir aday çıkaramıyorlar.. tek adam rejimi en büyük önceliğimiz bu değişmeli diyoruz.. sorsan herkes bunu istiyorum diyor (muhalif olarak) o zaman evveli bi birlik olun yok beceremiyorlar.. Atıyorum Prof özgür demirtaş gibi biri misal birleşin bu adamın altında bir parlementer sistem gelsin kuvvetler ayrılığı olsun sonra.. sen dön muhafazakarlık davana öbürü milliyetçilik vs

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu muhalefet ne zaman akıllanacak ben bilmiyorum ki.. bir araya gelemiyorlar.. ortak bir aday çıkaramıyorlar.. tek adam rejimi en büyük önceliğimiz bu değişmeli diyoruz.. sorsan herkes bunu istiyorum diyor (muhalif olarak) o zaman evveli bi birlik olun yok beceremiyorlar.. Atıyorum Prof özgür demirtaş gibi biri misal birleşin bu adamın altında bir parlementer sistem gelsin kuvvetler ayrılığı olsun sonra.. sen dön muhafazakarlık davana öbürü milliyetçilik vs

:) Çıkarlar çatışıyor işte... Siyasi parti dediğin iktidar olmak için kurulur. Herkes ben iktidar olayım benim dünya görüşüm önde olsun benim sözüm geçsin istiyor. ( İYİ partinin belediye seçimlerinden dili yandı. Millet ittifakı en çok CHP ve HDP'nin işine yaradı onlar belediye sayısını arttırdı CHP fazladan büyükşehirleri aldı kendini paralayan meydan meydan gezen İYİ parti 1 tane bile İl belediyesi veya büyükşehir belediyesi alamadı üstüne Merak Akşener Cumhurbaşkanı adayı olduğuna Milletvekili bile olmadı meclise giremedi. Kemal Kılıçdaroğlu hiç bir şey yapmadan hem Muharrem İnceden kurtuldu hem bgelediye sayısını arttırdı hemde vekil oldu meclise girdi dokunulmaz oldu :) )

Şuan muhalefette 6+1 = 7 parti var. ( +1 HDP )

Dİğer 6 partinin 5 i Sağ muhafazakar Milliyetçi parti Tek CHP SOL görüşlü parti. Aslında hepsi CHP'ye otomatikman kafadan karşı partiler :) Ve bu ittifan yürümüyor. Yürümezde. İlerde Cumhurbaşkanı koyu CHP'li biri olursa dayanamaz 1 yıl gitmez bu ortaklı. Meral Akşener bunu görüyor ortak aday belirleyelim aday sen sizden ne bizden orta yoldan olsun derdinde Kemal Kılıçdaroğlu ben olacam diye diretiyor. O ayrı kafada koltuk derdinde ülke flan umrunda değil gibi geliyor bana.

Şuan CHP'nin dünya görüşü olsun siyasal söylemleri olsun bagajı olsun diğer ittifak ortağı 6 partiyede TERS aslında. Koyu CHP'li bir Cumhurbaşkanı çıkarsa çoğu kararı meclisten geçiremezler. HDP hariç diğer partiler karar olarak AKP'ye yakın karar alır. Mesela Tezkere konusu mesela Terör ile mücade mesela ABD ilişkileri mesela Milli olaylar Türk tarihi ortak değerler gibi...

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Kemal kılıçdaroğlu ile olmuyor olmuyor milleti akpye razı ediyorlar oraya ittiriyorlar işte.. millet rte yi ona tercih ediyor kaç defa gördük bunu ya..bak imamoğlu aday oldu aldı mansur oldu aldı demek ki oluyor oluru var. Onunla olmuyor bu iş ?‍♂️

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kemal kılıçdaroğlu ile olmuyor olmuyor milleti akpye razı ediyorlar oraya ittiriyorlar işte.. millet rte yi ona tercih ediyor kaç defa gördük bunu ya..bak imamoğlu aday oldu aldı mansur oldu aldı demek ki oluyor oluru var. Onunla olmuyor bu iş ?‍♂️

Bilmem fark ettin mi o seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlunu neredeyse hiç konuşturmadılar :) Konuşsa o isimlerde alamayabilirdi. KK konuşmayınca AKP'nin eline koz kalmadı... Çıkıp iki saçmalasın iki alakasız bir şey söylesin İktidar bunu alıyor istediği gibi yağlıyor ballıyor kullanıyor.

Mesela yakın zamanda çıkıp Kürt meselesi demesi gibi veya Helalleşecez demesi gibi yok KHK ile atılanları geri alacaz demsi gibi Veya AKP'ye oy veren öğretmene öğretmem demem demesi AKP'yi destekleyen çifçinin iki elim yakasında demsi. Yok tezkereye hayır demsi gibi :) Bunlar anlamsız saçma sapan CHP'ye gram faydası olmayan şeyler ama AKP'nin deli gibi işine yarayan laflar...

Eskiden dolar 10 kuruş artınca sinirlenen vatandaşa sen çıkıp Tezkereye hayır diyoruz yok Selahattin Demirtaşa özgürlük yok YPG terör örgütü değil dersen o adam 10 kuruş değil 10 TL artısın isterse ben buna oy vermeme getiriyor.