Ekran kartını değişmeli miyim?

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
selam arkadaşlar. sistemimi peyderpey yükselteceğim ve buna bugün psu alarak başlayacağım. Araştırmalarıma göre CS 1.6 için öyle aman aman bir ekran kartına ihtiyaç yokmuş. şuanki ekran kartım Sapphire Radeon HD 5500 Series ve sürekli fps düşmesi sorunu yaşıyorum. bu oyun dışında oynadığım oyun yok. ilerisi için sırf başka oyunlar yüzünden ekran kartımı yükseltmeyi düşünmüyorum. CS 1.6 için bu ekran kartı yeterli midir? yoksa onu da değişeyim mi?

emrah08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Diğer sistem özelliklerini de yazar mısınız?

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Diğer sistem özelliklerini de yazar mısınız?

CPU Türü DualCore Intel Core 2 Duo E4500, 2200 MHz (11 x 200)
Anakart Adı Fujitsu D3041-A1
Sistem Belleği 6144 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
Görüntü Bağdaştırıcısı AMD Radeon HD 5500 Series (1 GB)

psu dandik bişe. psu'nun yerine http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=bd305033&categoryId=1012 almayı düşünüyorum. işlemciyi ileride i5 ile değiştireceğim ve bu işlemci üzerine yeni bir sistem kuracağım.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
selam arkadaşlar. sistemimi peyderpey yükselteceğim ve buna bugün psu alarak başlayacağım. Araştırmalarıma göre CS 1.6 için öyle aman aman bir ekran kartına ihtiyaç yokmuş. şuanki ekran kartım Sapphire Radeon HD 5500 Series ve sürekli fps düşmesi sorunu yaşıyorum. bu oyun dışında oynadığım oyun yok. ilerisi için sırf başka oyunlar yüzünden ekran kartımı yükseltmeyi düşünmüyorum. CS 1.6 için bu ekran kartı yeterli midir? yoksa onu da değişeyim mi?
Değiştirmene gerek yok HD 5500 CS 1.6 için fazla bile psu'da işini fazlasıyla görür..

MrCskncn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Merhaba MoMoLa,

Bence ekran kartı değiştirmene gerek yok. CS 1.6 için gayet yeterli, ancak düşük bütçeyle anakart ve işlemci değişikliğine gidebilirsin. Tavsiyem ASUS FM2 anakart ve AMD A8 APU olacaktır.

Power için ise böyle bir şey işini 5-6 sene rahat görür:
http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6970

İyi oyunlar!

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Teşekkürler aekadaşlar. [MENTION=421143]MrCskncn[/MENTION] aynen o psu'yu satın aldım. Yükseltme işlemini yaparken dediğinizi unutmayacağım.