Ekran kartımdaki sıkıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Herkese merhabalar. Geçen günlerde her zamanki gibi bilgisayarımda oyun oynarken Birden bilgisayarım dondu ve gri ekran geldi. Bekledim fakat herhangi bir şey olmadığı için kapatıp açtım. Windows çökmüştü ve ekrandaki Windows Logosunun sol tarafında hafif bozukluk vardı. İşletim sisteminden kaynaklandığını düşündüm. Mavi ekran geldi oradaki seçeneklerden format atmaya çalıştım atmadı. Ben de güvenli modda açtım ve Ekranda yukarıdan aşağıya doğru inen çizgiyi fark ettim. Sıkıntının Windows'tan veya monitörden kaynaklı olduğunu düşündüm. Hemen Windows 10 olan işletim sistemimi Windows 7'ye CD kullanarak çevirdim Fakat daha önemlisi ekrandaki bozukluk ve bi kaç yerdeki renk patlaması diyebileceğim şeylerdi. Windows 7'yi kurduktan sonra ekrandaki çizgiler ve bozukluklar devam ediyordu. Sıkıntının Ekran kartı olduğunu düşündüm ve bilgisayarı açıp baktım (yerinden oynadığını düşündüm). Açtığım zaman yeniden aynısını görünce dxdiag ve Aygıt yöneticisine baktım. dxdiag'da bulunan ekran kartı bölümü boştu. Aygıt yöneticisinde de Standart VGA bağlayıcısı gibisinden bir şey yazıyordu. Belki sıkıntı ana karttadır diyerek eski ekran kartımı bağladım ve Aygıt yöneticisinde gözüktüğünü gördüm. Yine emin olamadım ve ekran kartını kardeşimin bilgisayarına taktım. Onda da aynı sıkıntı devam ediyordu. Çıkan sıkıntıyı resim olarak ekledim.

Sizce sıkıntı ne ve sıkıntı nereden kaynaklanıyor?

Ekran kartım : Sapphire R7 265 DUAL-X GDDR5 2GB
 

Ekli dosyalar

met 35

Dekan
E.kartında sorun var gibi gözüküyor anlattıklarınıza göre.Anakrtta 2. bi slot varsa oradada bi deneyin,olmazsa.
 

met 35

Dekan
fırınlama işini deneyin. Çoğu zaman işe yarıyor. Zaten başka bi şansınızda pek yok.. Servise verin diyeceğim ama tamir imkanı zayıf bi ihtimal ,olsa da ücret alırlar
 

met 35

Dekan
Garantisi varsa zaten direkt garantiye ver,ücret almazlar. Ben garantisi bitik olarak düşünmüştüm.
 

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Garantisi bitti. Ekran kartım yanık değil galiba. Yanık olsa hiç çalışmazdı diye düşünüyorum ?
Hasar görmüş o ve sorun ram ile ilgili olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

RAM2lerin hepsini çıkartıp başka ram ile deneyin ve dahili ekran kartına takın harici ekran kartını anakarttan sökün.
 
Hasar görmüş o ve sorun ram ile ilgili olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

RAM2lerin hepsini çıkartıp başka ram ile deneyin ve dahili ekran kartına takın harici ekran kartını anakarttan sökün.
Ekran kartını başka bilgisayarda denedim. Sıkıntı o bilgisayarda da vardı. Bilgisayarıma eski ekran kartımı takıp ana kart mı bozuk onu denedim. Ana kartta da sıkıntı yok. Sıkıntı kesinlikle ekran kartında fakat ekran kartının yandığını düşünmüyorum. Başka birine sormuştum bana ekran kartının chipsetinde veya beyninde sıkıntı olduğunu söylemişti.
 

Son mesajlar

Üst