Ekran kartımdaki sıkıntı

Bu konuyu okuyanlar

BaturhanErim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar. Geçen günlerde her zamanki gibi bilgisayarımda oyun oynarken Birden bilgisayarım dondu ve gri ekran geldi. Bekledim fakat herhangi bir şey olmadığı için kapatıp açtım. Windows çökmüştü ve ekrandaki Windows Logosunun sol tarafında hafif bozukluk vardı. İşletim sisteminden kaynaklandığını düşündüm. Mavi ekran geldi oradaki seçeneklerden format atmaya çalıştım atmadı. Ben de güvenli modda açtım ve Ekranda yukarıdan aşağıya doğru inen çizgiyi fark ettim. Sıkıntının Windows'tan veya monitörden kaynaklı olduğunu düşündüm. Hemen Windows 10 olan işletim sistemimi Windows 7'ye CD kullanarak çevirdim Fakat daha önemlisi ekrandaki bozukluk ve bi kaç yerdeki renk patlaması diyebileceğim şeylerdi. Windows 7'yi kurduktan sonra ekrandaki çizgiler ve bozukluklar devam ediyordu. Sıkıntının Ekran kartı olduğunu düşündüm ve bilgisayarı açıp baktım (yerinden oynadığını düşündüm). Açtığım zaman yeniden aynısını görünce dxdiag ve Aygıt yöneticisine baktım. dxdiag'da bulunan ekran kartı bölümü boştu. Aygıt yöneticisinde de Standart VGA bağlayıcısı gibisinden bir şey yazıyordu. Belki sıkıntı ana karttadır diyerek eski ekran kartımı bağladım ve Aygıt yöneticisinde gözüktüğünü gördüm. Yine emin olamadım ve ekran kartını kardeşimin bilgisayarına taktım. Onda da aynı sıkıntı devam ediyordu. Çıkan sıkıntıyı resim olarak ekledim.

Sizce sıkıntı ne ve sıkıntı nereden kaynaklanıyor?

Ekran kartım : Sapphire R7 265 DUAL-X GDDR5 2GB

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-07-18 at 16.14.46.jpeg
    WhatsApp Image 2019-07-18 at 16.14.46.jpeg
    66.1 KB · Görüntüleme: 296

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
E.kartında sorun var gibi gözüküyor anlattıklarınıza göre.Anakrtta 2. bi slot varsa oradada bi deneyin,olmazsa.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Karti kizartmissin geçmiş olsun garanti varsa servise ver yoksa ekran karti firinlamayi youtube da ara kisa vadede çözüm olur...

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
fırınlama işini deneyin. Çoğu zaman işe yarıyor. Zaten başka bi şansınızda pek yok.. Servise verin diyeceğim ama tamir imkanı zayıf bi ihtimal ,olsa da ücret alırlar

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Garantisi varsa zaten direkt garantiye ver,ücret almazlar. Ben garantisi bitik olarak düşünmüştüm.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Ekran kartı kaç derece? Driverleri silin.

BaturhanErim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Garantisi bitti. Ekran kartım yanık değil galiba. Yanık olsa hiç çalışmazdı diye düşünüyorum ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Garantisi bitti. Ekran kartım yanık değil galiba. Yanık olsa hiç çalışmazdı diye düşünüyorum ?
Hasar görmüş o ve sorun ram ile ilgili olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

RAM2lerin hepsini çıkartıp başka ram ile deneyin ve dahili ekran kartına takın harici ekran kartını anakarttan sökün.

BaturhanErim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hasar görmüş o ve sorun ram ile ilgili olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

RAM2lerin hepsini çıkartıp başka ram ile deneyin ve dahili ekran kartına takın harici ekran kartını anakarttan sökün.
Ekran kartını başka bilgisayarda denedim. Sıkıntı o bilgisayarda da vardı. Bilgisayarıma eski ekran kartımı takıp ana kart mı bozuk onu denedim. Ana kartta da sıkıntı yok. Sıkıntı kesinlikle ekran kartında fakat ekran kartının yandığını düşünmüyorum. Başka birine sormuştum bana ekran kartının chipsetinde veya beyninde sıkıntı olduğunu söylemişti.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
O kartin kronik sorunu isinma ve lehim hatasi firinla düzelir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Kullanima gore degisir isinmasina engel olman gerek gunler aylar.