Ekran Kartındaki sorun ne olabilir?

Bu konuyu okuyanlar

minotour

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçen gün youtube da video izlerken bilgisayar dondu ve görüntü gitti, bilgisayarı yeniden başlattığımda ise karıncalanmış, renkleri birbirine geçmiş bir ekran ve video tdr failure hatasıyla karşılaştım, harici ekran kartını söküp, monitörü onboard ekran kartına bağlayınca sorun düzeliyor ama harici ekran kartını tekrar takınca bilgisayar açılmıyor, masaüstü yüklenirken mavi ekran verip kapanıyor.

Not: Yanmış olabileceğini düşündüm ama ekran kartının üzerinden herhangi bir yanık izi, kararma, kızarma yok.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
558
Geçen gün youtube da video izlerken bilgisayar dondu ve görüntü gitti, bilgisayarı yeniden başlattığımda ise karıncalanmış, renkleri birbirine geçmiş bir ekran ve video tdr failure hatasıyla karşılaştım, harici ekran kartını söküp, monitörü onboard ekran kartına bağlayınca sorun düzeliyor ama harici ekran kartını tekrar takınca bilgisayar açılmıyor, masaüstü yüklenirken mavi ekran verip kapanıyor.

Not: Yanmış olabileceğini düşündüm ama ekran kartının üzerinden herhangi bir yanık izi, kararma, kızarma yok.
sürücüyü kaldırıp pcnizi yeniden başlatmayı deneyin

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
558
Nasıl yardımcı olabilir misiniz?
1-Windows + R tuşlarına basın
2-Açılan sekmeye devmgmt.msc yazın ve enterleyin.
3-Görüntü Bağdaştırıcıları yazan yeri genişletin ve ekran kartı driverlerine sağ tık yapıp kaldıra basıp kaldırın.
4-Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

minotour

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-Windows + R tuşlarına basın
2-Açılan sekmeye devmgmt.msc yazın ve enterleyin.
3-Görüntü Bağdaştırıcıları yazan yeri genişletin ve ekran kartı driverlerine sağ tık yapıp kaldıra basıp kaldırın.hd
4-Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Harici ekran kartım olan AMD nin driverı burada gözükmüyor, sadece dahili ekran kartının driverı var

Son mesajlar