Soru Ekran kartım dxdiagda intel olarak gözüküyor ve pc kasıyor

TuranN36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba

8gb ram

4gb nvdia mx130 ekran kartı

Intel(R) Core(TM) i5-10210U CPU @ 1.60GHz 2.11 GHz

hocam mınecraft bile kasıor gta 5 ultrada rahat oynamam gerekiyorken (arkadaşımında aynı pc herşey aynı o ultrada oynuyor)en dusukte bile 30 fps alamıyordum sildim.

en basit oyun bile kasıyor yardım edin.

Bu arada ekran kartım güncel driverlar da güncel.

Pc Opera da bile kasıyor.

Daha önce Aygıt yöneticisinden defalarca intel i devre dışı bıraktım ancak oyunlar daha da kasmaya başladı.Bu yüzden geri etkinleştirdim.

Reaksiyon puanı
10,563
Oluşturucu sekmesinde Nvidia ekran kartın gözüküyor mu?
Ddu ile Nvidia sürücüsünü kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsin. Sürücü üstüne sürücü kurmak sorunları gidermeyebiliyor.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,082
Aygıt yöneticisinde ekran kartınız gözüküyorsa sorun yoktur. Tarayıcının kasması ekran kartıyla ilgili değil. Kaspersky'dan tam tarama yapın.

TuranN36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aygıt yöneticisinde ekran kartınız gözüküyorsa sorun yoktur. Tarayıcının kasması ekran kartıyla ilgili değil. Kaspersky'dan tam tarama yapın.
oyunlarda kasıyor operada kasmıyor ısınıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oluşturucu sekmesinde Nvidia ekran kartın gözüküyor mu?
Ddu ile Nvidia sürücüsünü kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsin. Sürücü üstüne sürücü kurmak sorunları gidermeyebiliyor.
ddu indirdim ancak nasıl açılıyor?

ve aygıt yöneticisinde gözüküyor ama oyunların kasması en düşükte bile pek normal değil gibi.

kaspersky dediğiniz virüs taramasımı?

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,082
oyunlarda kasıyor operada kasmıyor ısınıyor.

ddu indirdim ancak nasıl açılıyor?

ve aygıt yöneticisinde gözüküyor ama oyunların kasması en düşükte bile pek normal değil gibi.
NVIDIA Denetim Masasında 3D Ayarların Yönetilmesi kısmında tercih edilen grafik işlemcisini ”Yüksek Performanslı NVIDIA Işlemcisi” olarak değiştirin.

TuranN36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
NVIDIA Denetim Masasında 3D Ayarların Yönetilmesi kısmında tercih edilen grafik işlemcisini ”Yüksek Performanslı NVIDIA Işlemcisi” olarak değiştirin.
onuda denedim hala aynı değişen hiçbirşey yok.
nvdia denetim masasında herşey ok ancak hala intel gözüküyor.
işin garip tarafı geforce experience de ets 2 ye yüksek ayarlara optimize ediyor ama hala eski ayarlarla oyuna giriyor. yani optimize ettiğimde herşeyi en yukarı çekiyor ancak hala benim yaptıgım yani en düşük ayarlar kalıyor. sadece experiencede oyunu başlatıyorum opimize et herhangi bir şeye yaramıyor.
Biraz karışık oldu ama kusura bakmayın.