Ekran Kartı Yüzünden Mavi Ekran Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar. Yaklaşık 2 gün oncesine kadar windows 8 kullanıcısıydım ve hiçbir sorunum yoktu. Ardından format atmam gerekti ve attım. Sorunum şu ki ;
Bilgisayarda şuanda disk kullanımı kolay kolay %40'ın altına düşmüyor.
Devamında ise bir oyun açmak istediğimde direkt olarak mavi ekrana düşüyor. Sorunun ekran kartinda mı oldugunu anlamak icin biostan nvidia ekran kartini devre disi birakip sadece intel islemciyle devam ettim ve hiçbir sorun yaşamadan oyunu kolaylıkla açabildim. Tahmin ettiginiz gibi fps , performans çok düşük oldu ama aynı işlemi ekran kartını devre dışı bırakmadan yaptigimda mavi ekran aliyorum. Sorunu cozmeye çalıştım , ekran kartimin surucusunu guncelledim ama nafile. Hala mavi ekran hatası aliyorum.
Bu sorunu nasıl çozebilirim ? 2 gün öncesine kadar windows 8'de sorun yokken neden 10'a geçince sorun yaptı ?
Sistem özelliklerim ;
Windows 10 Pro
Nvdia GeForce Gt 635M
Intel R Hd Graphics 4000
2.60 Ghz. , 8 GB Ram

Destekleriniz için teşekkür ederim!
Iyi Forumlar.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
Windows 8'e geri dönüp tekrar denediniz mi?

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Uzgunum şuanki özel firsatlarim buna el vermiyor ancak windows 8'e donup deneseydim eger bence sorun olmazdi. Eskiden win10 kullanirken bu sorun yoktu o zamanki kullandigim driveri yuklesem sorun ortadan kalkar mi ?
@Frosa

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Uzgunum şuanki özel firsatlarim buna el vermiyor ancak windows 8'e donup deneseydim eger bence sorun olmazdi. Eskiden win10 kullanirken bu sorun yoktu o zamanki kullandigim driveri yuklesem sorun ortadan kalkar mi ?
@Frosa
Olabilir. Öncelikle DDU ile sürücüyü kaldırıp, geçmişte kullandığınız sürücüyü deneyin...

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yaklaşik 15 dakika öncesine kadar ise surucuyu tamamen kaldirip en güncelini yuklemistim ama maalesef olmadı bende tekrardan ekran kartini devre disi biraktim intel islemciyle calisiyor suan bilgisayar. Eski surucuyu deneyip size donus yapacagim teşekkur ederim :)

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Yaklaşik 15 dakika öncesine kadar ise surucuyu tamamen kaldirip en güncelini yuklemistim ama maalesef olmadı bende tekrardan ekran kartini devre disi biraktim intel islemciyle calisiyor suan bilgisayar. Eski surucuyu deneyip size donus yapacagim teşekkur ederim :)
Rica ederim. Bekliyorum...

İyi Forumlar...

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Eski surucuyu yukledim ama maalesef. Başka hangi yolu denemeliyim ?
@Frosa

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Windows 8'e geri dönüp aynı hatayı alıp, almadığınıza bakar mısınız?

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Şuanda maalesef windows 8'e dönebilecek durumda değilim elimde dvd yok maalesef ve ögrenci yurdundayım indirecegim bi internet hizinda degilim ayrıyeten flashımda yok :( "video scheduler internal error" Mavi ekran hatası alıyorum. Yaklaşik 6 Ay önce windows 10 Kullaniyordum ayni hayati yine aliyordum ama 8'e geçince düzelmişti. Tekrar 10'a geçtim ve yine ayni hatayı alıyorum
@Frosa

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Şunları dener misin?
Sabitdiskini tarayın. Windows Tuşu + R tuşlarına basın. Çalştır bölümüne CMD yazın enter tuşuna basın. chkdsk /r yazın ve enter tuşuna basın. Yeniden başladığında tarama için E tuşuna basarak onay verin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
Ekran kartı sürücülerinizi Microsoft sürücüleri ile güncelleyin. Windows 8 'de veya Windows 10'da masa üstündeyken Windows + Xtuşlarına birlikte basın. Aygıt Yöneticisini seçin. Ekran bağdaştırıcısı altından Ekran kartınızı iki kere tıklayın. Sürücü sekmesini tıklayın. Sürücüyü Güncelleştiri seçin.

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
"Scanning and repairing drive (C): 16% complete "
Sanırım tarama esnasında %16 da takildi. Ilerleme çabasında ancak ilerlemiyor
@Frosa

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
%16' Da takıldı ilerlemiyor maalesef.

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Dogru sekilde yapiyor muyum bilgi verir misiniz?
Cmd'yi normal baslattigimda komutu kabul etmiyor yonetici olarak baslatiyorum ve komutu yazdigimda benim icin yes , no secenegi sunuyor , yes yaziyorum ve yeniden baslatildiginda islem yapilacak diyor. Yeniden baslatirken harddisk check ekrani geliyor ve skip icin herhangi bir tusa basin diyor basmiyorum ve basliyor tarama %16da kaliyor. Siz orada e tusuna basin demişsiniz ancak e tuşuna basabilecegim herhangi bir durum yaşamadım. Ben mi hata yapiyorum?

eminn1mehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
HDD'Ye check yapmanin başka bir yontemini buldum ;

Windows arayüzünden;

1-Bilgisayarım ı açıp hard diskinize sağ tıklayın ve Özellikler deyin.
2-Araçlar sekmesinden Hata denetimindeki Şimdi denetleye tıklayın
3-Açılan pencerede iki seçeneği de işaretlediğinize emin olun ve Başla deyin.

Bu şekilde yaptigimda sistem bana geri donut olarak " Windows surucuyu basarili bir sekilde taradi. Hicbir hata bulunamadı" diyor. Sanirim HDD de bir sorun yok. @Frosa

berateş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Yaklaşık 2 gün oncesine kadar windows 8 kullanıcısıydım ve hiçbir sorunum yoktu. Ardından format atmam gerekti ve attım. Sorunum şu ki ;
Bilgisayarda şuanda disk kullanımı kolay kolay %40'ın altına düşmüyor.
Devamında ise bir oyun açmak istediğimde direkt olarak mavi ekrana düşüyor. Sorunun ekran kartinda mı oldugunu anlamak icin biostan nvidia ekran kartini devre disi birakip sadece intel islemciyle devam ettim ve hiçbir sorun yaşamadan oyunu kolaylıkla açabildim. Tahmin ettiginiz gibi fps , performans çok düşük oldu ama aynı işlemi ekran kartını devre dışı bırakmadan yaptigimda mavi ekran aliyorum. Sorunu cozmeye çalıştım , ekran kartimin surucusunu guncelledim ama nafile. Hala mavi ekran hatası aliyorum.
Bu sorunu nasıl çozebilirim ? 2 gün öncesine kadar windows 8'de sorun yokken neden 10'a geçince sorun yaptı ?
Sistem özelliklerim ;
Windows 10 Pro
Nvdia GeForce Gt 635M
Intel R Hd Graphics 4000
2.60 Ghz. , 8 GB Ram

Destekleriniz için teşekkür ederim!
Iyi Forumlar.

---- Mesajlar birleştirildi ----

sen birşeyi günceledigin için iş dahada batıyor hıc bır seyı gunceleme ve onceden bu sorunu yasamadıysan ayarlara sistem veri geri yüklemeden sistemini geri yükle ve sakın guncelestırme yapma aksı takdırde mavı ekran gerı gelır .

sen birşeyi günceledigin için iş dahada batıyor hıc bır seyı gunceleme ve onceden bu sorunu yasamadıy

sen birşeyi günceledigin için iş dahada batıyor hıc bır seyı gunceleme ve onceden bu sorunu yasamadıysan sorunu guncelestırmedir

Son düzenleme: