Yardım Ekran kartı yazılımı açılışta silinmiş oluyor

Bu konuyu okuyanlar

enderoz108

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba iyi forumlar.
4 yıl ve üzeri kullandığım bir sistemim var genel anlamda hiçbir sorun yaşamadan bu zamana kadar kullandım.

Ekran kartım; AMD RX 590.
Ana kartım; GA-AX370M-Gaming 3
İşlemcim; AMD Ryzen 5 2600 6 Core 3.40 GHz.

Son 2 aydır aralıklar zamanla artacak şekilde PC açılışında veya uykudan çıktıktan sonra önce ekrana görüntü gelmemesi veya direkt PC açıldığında sağ tık yapınca ekran kartı yazılımının silindiğini görmeye başladım.

DDU ile temiz kurulumlar yaptım. BIOS güncellemeleri. PC güncellemeleri vb. birçok şeyi denedim. Verimli bir sonuç alamadım. Yazılımı tekrar kurduğumda sorun kalmıyor her şeyi oynatıyor ancak son birkaç gündür hemen her 2 açılıştan birinde sorun yaşamaya başladım. Bu konuda ne yapabilirim? Donanımsal bir şey olduğunu düşünmüyorum. Benzer konularda açılan başlıklarla ilgili gerçek anlamda bir fayda göremedim. Yardım ve yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
754
Format denediniz mi? Windows öyle saçma sapan hatalar yaşatabiliyor ki... Olmadı Vbıos'da sorun oluşmuş olabilir, düşük ihtimal ama.

enderoz108

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Format denediniz mi? Windows öyle saçma sapan hatalar yaşatabiliyor ki... Olmadı Vbıos'da sorun oluşmuş olabilir, düşük ihtimal ama.
Merhaba evet bunlar artınca temiz kurulum için format atıp önce eski sürümü sonra temiz silip tekrar güncel sürümü denedim ancak malesef çözülmedi.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Merhaba iyi forumlar.
4 yıl ve üzeri kullandığım bir sistemim var genel anlamda hiçbir sorun yaşamadan bu zamana kadar kullandım.

Ekran kartım; AMD RX 590.
Ana kartım; GA-AX370M-Gaming 3
İşlemcim; AMD Ryzen 5 2600 6 Core 3.40 GHz.

Son 2 aydır aralıklar zamanla artacak şekilde PC açılışında veya uykudan çıktıktan sonra önce ekrana görüntü gelmemesi veya direkt PC açıldığında sağ tık yapınca ekran kartı yazılımının silindiğini görmeye başladım.

DDU ile temiz kurulumlar yaptım. BIOS güncellemeleri. PC güncellemeleri vb. birçok şeyi denedim. Verimli bir sonuç alamadım. Yazılımı tekrar kurduğumda sorun kalmıyor her şeyi oynatıyor ancak son birkaç gündür hemen her 2 açılıştan birinde sorun yaşamaya başladım. Bu konuda ne yapabilirim? Donanımsal bir şey olduğunu düşünmüyorum. Benzer konularda açılan başlıklarla ilgili gerçek anlamda bir fayda göremedim. Yardım ve yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.
Windows updateyi kapat. Windows kendisi yüklüyor ama eski sürümü yüklüyor o yüzden sorun oluyor

enderoz108

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Windows updateyi kapat. Windows kendisi yüklüyor ama eski sürümü yüklüyor o yüzden sorun oluyor
Merhaba, sürümler ile ilgili genelde otomatik yüklemeyi hep kapalı tutarım. Bu yüzden olmadığından eminim. sadece kendi kendine neden siliyor onu çözemiyorum

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Merhaba, sürümler ile ilgili genelde otomatik yüklemeyi hep kapalı tutarım. Bu yüzden olmadığından eminim. sadece kendi kendine neden siliyor onu çözemiyorum
Benim ekran kartı da amd. Kendim elle kuruyorum, sonra windows update açıksa kendi güncelliyor bakıyorum amd yazılımı yok tekrar indiriyorum. Bu yüzden windows updateyi kapatmıştım. Sizde de aynı sorun vardır diye düşünmüştüm

enderoz108

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cevap için teeşkkürler ancak malesef sorun ve süreçle ilgili net bir çözüm bulamıyorum. hala araştırıyorum. son güncellemeden sonra 3-4 gündür bu sorun yok ama her an herşey olabiliyor. umarım bunu gören ve çözen bir arkadaşım yorumsuz geçmez