Ekran kartı "DVI no signal" deyip siyah ekran veriyor

Bu konuyu okuyanlar

Coldy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar.
Kısaca anlatmak gerekirse ekran kartımı downclock yapmadan kullanamıyorum. Sürekli ekran birkaç saniyeliğine siyah oluyor "DVI no signal" diyor. Ve ekran kartı resetleniyor. Resetleniyor ne derseniz de normalde downclock ile 3000 MHz olan Memory clock bir anda 3500 MHz'ye çıkıyor. Ara sıra mavi ekran vermesi de cabası.
Ama çok garip bir şey var ki, ekran kartını başka bilgisayara taktığımda bırakın ekranın siyah olmasını, hiçbir sorun çıkmıyor.
Sorunuma kökten bir çözüm arıyorum. Sorunun ekran kartında olmama ihtimali var mıdır? Mesela anakartta olabilir mi?

Denediğim şeyler.
DDU ile güvenli modda ekran kartı sürücüsünü tamamen kaldırıp yeniden kurdum.
Ekran kartı güncel.
Başka kablo ile denedim.
Başka bilgisayarda denedim. (Sorun çıkmadı.)
Farklı bir PSU denedim.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Başka bir uygun girişli monitör ile denediniz mi? yuvada sorun mu var acaba?

Coldy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Coldy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman kasada anakart kısa devre yapacak kadar iyi oturmamıştır yerine veya anakartın chipsetinde arıza muhtemel...
Sorun anakart olabilir mi? Çünkü anakartımı değiştirdikten sonra olmaya başladı.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bellekleri kontrol edin, yuvalara tam oturmuş mu diye? Bir de anakart ikinci el mi?

Eğer anakartı hatalı vidaladıysan kasaya kısa devreden öngörülemez hatalar verir bilgisayar...

Coldy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Sıfırdı sanırım. Alalı baya oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belleklerde sıkıntı yok ben bu sorunu çok uzun zamandır yaşıyorum. Kaç defa çıkartıp taktım.
Uzay montaj yap, bir de öyle dene...

Coldy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani bu sorunu gerçekten bir tek ben yaşıyorum gibi ya ne internette bulabiliyorum ne de bilgisayarcı anlayabiliyor sorunu. Mavi ekran veriyor, sesler cızır cızır geliyor, ekran simsiyah olup tekrar açılıyor, yani çözemedim.

Bu arada iki defa mavi ekran verdi, birisi "VIDEO_TDR_FAILURE" diğeri ise "VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR"

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Yani bu sorunu gerçekten bir tek ben yaşıyorum gibi ya ne internette bulabiliyorum ne de bilgisayarcı anlayabiliyor sorunu. Mavi ekran veriyor, sesler cızır cızır geliyor, ekran simsiyah olup tekrar açılıyor, yani çözemedim.
Ekran kartı başka bilgisayarda sorunsuz çalışıyorsa sıkıntı yoktur. Anakart montajı hatalı diye sık sık kendine reset atan ve aşırı chipset ısınan eski bir bilgisayar görmüştüm... Anakartı uzay montaj yapınca gayet düzgün çalışmış idi, sorun kasada idi...

Coldy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı başka bilgisayarda sorunsuz çalışıyorsa sıkıntı yoktur. Anakart montajı hatalı diye sık sık kendine reset atan ve aşırı chipset ısınan eski bir bilgisayar görmüştüm... Anakartı uzay montaj yapınca gayet düzgün çalışmış idi, sorun kasada idi...
Ya bilgisayar reset atmıyor, sorun işte orda. Ekran kartı resetleniyor. Ekran simsiyah oluyor DVI no signal yazıyor ve tekrar geliyor ekran.

Sorun sıcaklık değil. Video izlerken bile oluyor, hatta ve hatta bazen başlat'ı açtığımda bile oluyor (windows tuşuna bastığımda)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ya bilgisayar reset atmıyor, sorun işte orda. Ekran kartı resetleniyor. Ekran simsiyah oluyor DVI no signal yazıyor ve tekrar geliyor ekran.

Sorun sıcaklık değil. Video izlerken bile oluyor, hatta ve hatta bazen başlat'ı açtığımda bile oluyor (windows tuşuna bastığımda)
Ya ben sadece anakart kısa devresi hakkında bir örnek verdim, anakart montaj hatası o kadar çok çeşit hata verdirir ki sayısını tahmin bile edemeyiz. Bir an önce uzay montaj dene derim ben. Ve harddiski sağlık testinden de geçirebilirsin.

Coldy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya ben sadece anakart kısa devresi hakkında bir örnek verdim, anakart montaj hatası o kadar çok çeşit hata verdirir ki sayısını tahmin bile edemeyiz. Bir an önce uzay montaj dene derim ben. Ve harddiski sağlık testinden de geçirebilirsin.
Sağlık testinden geçirdim, sağlıklı görünüyordu. Uzay montaj yapmayı bilmiyorum, bilgisayarcıya gidecek zamanım da yok malesef bir de şu korona meselesi var :(

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Sağlık testinden geçirdim, sağlıklı görünüyordu. Uzay montaj yapmayı bilmiyorum, bilgisayarcıya gidecek zamanım da yok malesef bir de şu korona meselesi var :(
Modlanmış VBIOS var ise senin E-GPU için onları dene derim.