Ekran kartı bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

arda yuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar selam Msı afturburner uygulamasından MHz değerini artırdım kartın gtx 1660 super kart sonra manyadı bi anda ekranda yeşil şeyler cıkıyo sonra kapanıyor ekran siyah oluyor bu MHz şeyini felan sınırlamanın bi yolu varmı biostan felan çünkü PC açıldığı anda kafayı yiyo ekran bilen varsa yazarsa çok sevinirim

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
@EFI Shell
Aslında güvenli mod ile program çalışmadan belki bir ihtmal düzelebilir. Eğer kart bozulmadı ise çözümü bulunur illaki.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Sistem tam olarak ne? Eğer Onboard görüntü alabilecek sistemin varsa ekran kartını çıkar sistemi aç. Programın ayarlarını sıfırla sonra sil gitsin.

Ekran kartını takıp çalıştırsan yine aynı durum yaşarsan Formatı çekersin. Yeter ki yeni ekran kartı almayasın.

arda yuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Sistem tam olarak ne? Eğer Onboard görüntü alabilecek sistemin varsa ekran kartını çıkar sistemi aç. Programın ayarlarını sıfırla sonra sil gitsin.

Ekran kartını takıp çalıştırsan yine aynı durum yaşarsan Formatı çekersin. Yeter ki yeni ekran kartı almayasın.
Peki bilgisayarı sıfırlasam olurmu

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Nasıl olabilir dediğiniz anlatırmısınız
Oturum açma ekranına kadar gelebiliyor mu?
Eğer geliyor ise sağ alt köşeden yeniden başlat'a basın ancak basarken shift tuşuna basılı tutun. Bastıktan sonra da mavi bir ekran gelinceye kadar basılı tutmaya devam edin. Mavi gelişmiş seçenekler menüsü geldiğinde ise shift tuşunu bırakın. Orada gelişmiş seçenekler kısmından da güvenli modu seçin.

Eğer yapamazsınız bir kaç kez bilgisayarı sürekli kapatıp açın. Ama tuştan kapatın zorla.

arda yuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
PC sıfırlasam olurmu

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
PC sıfırlasam olurmu
Format atmak ise zannetmiyorum. Dediğim gibi denemeden anlamanız zor. Eğer sorun monitörde ise BIOS'a girdiğinizde de aynı sorun oluşur ancak bu sorun daha çok grafik ünitesinden kaynaklı oluyor.

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
PC sıfırlasam olurmu
Olur belki hocam ama sanırım ekran kartı frekansını biraz abartılı yazdınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oturum açma ekranına kadar gelebiliyor mu?
Eğer geliyor ise sağ alt köşeden yeniden başlat'a basın ancak basarken shift tuşuna basılı tutun. Bastıktan sonra da mavi bir ekran gelinceye kadar basılı tutmaya devam edin. Mavi gelişmiş seçenekler menüsü geldiğinde ise shift tuşunu bırakın. Orada gelişmiş seçenekler kısmından da güvenli modu seçin.

Eğer yapamazsınız bir kaç kez bilgisayarı sürekli kapatıp açın. Ama tuştan kapatın zorla.
önce bunu deneyin tabii ki.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757

Eğer sorun güvenli modda açıldığında çözülüyorsa o zaman programı kaldırsanız yeterli.

• Beğen
Reactions: bwr

arda yuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12

Evet Full yaptım malesef salaklıgıma denk geldi bi anda şimdi deniycem yazan herkese teşekkür ediyorum

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Kartın bozulduğu felan yok. OC yaparken fazla değer verince böyle oluyor. Normalde AfterBurner ile yapılan ayarlar bilgisayarı kapatıp açınca sıfırlanıyor. Yani bende öyle olmuştu. Aynı şeyi yaşamıştım kapatıp açınca düzelmişti. Bilgisayar açıldığı anda görev yöneticisinden ya da sağ alttan AfterBurnerı kapatmayı dener misiniz. O kadar vaktiniz oluyosa.

arda yuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Kartın bozulduğu felan yok. OC yaparken fazla değer verince böyle oluyor. Normalde AfterBurner ile yapılan ayarlar bilgisayarı kapatıp açınca sıfırlanıyor. Yani bende öyle olmuştu. Aynı şeyi yaşamıştım kapatıp açınca düzelmişti. Bilgisayar açıldığı anda görev yöneticisinden ya da sağ alttan AfterBurnerı kapatmayı dener misiniz. O kadar vaktiniz oluyosa.
Keşke olsa denedim ama zaman yetmiyor

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Sistem bileşenlerini yazar mısın.

Bi de şeyi söylemeyi unuttum. Bilgisayarı kapatıp fişten çekin. BIOS pilini çıkartıp 10-15 sn bekleyin. Sonra tekrar takıp açmayı deneyin. BIOS sıfırlanacağı için belki ekran kartı ayarları da sıfırlanır.

arda yuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Sistem bileşenlerini yazar mısın.

Bi de şeyi söylemeyi unuttum. Bilgisayarı kapatıp fişten çekin. BIOS pilini çıkartıp 10-15 sn bekleyin. Sonra tekrar takıp açmayı deneyin. BIOS sıfırlanacağı için belki ekran kartı ayarları da sıfırlanır.
Tamam bu yöntemide deniycem saolun

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Format at hiçbirşey olmazsa

Son mesajlar