Ekran kartimin Mhz i sabit değil.Ne yapmaliyim ?

Bu konuyu okuyanlar

Ultimix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gtx 1050 ekran karti kullanıyorum.Sürdüğüm termal macun ucuz olduğundan mıdır bilmem 1 ay içinde tamemen yok oldu.Bende yenisini sürdüm ama şimdide oyunlarda fps im 60 dan 30 a ordan 50 ye ordan 40 sürekli düşüp yükseliyor.Sabit Fps alamiyorum msı after burner programından baktim ordanda gpu mhz i 1600 den 500 iniyo sonra tekrar 1600 e çıkıyor.Sürekli döngü halinde devam ediyor bir iki kere felan sabitlendi ama onlarda cok uzun sürmedi.Çoğu yere baktım araştirdim doğru düzgün bi cevap bulamadım.Ekran kartımın mhz i sabitlenmiyor bi türlü.Bazi yerlerde pc nin çok ısınmasindan dolayı diyor.Bazi yerlerde yazılımsal bir hata felan.Yazılımsal olacağini sanmiyorum çünlü pc yi temizlemeden önce böyle bişey pek olmuyordu 60 ila 50 arası düşebiliyordu ama şuan baya bi düşüyor.Bilgisayarım dc akımla çalişiyor en azından öyle oldugunu sanıyorum ama bi şekilde bişeyleri bozmuş olabilir miyim? Dc yerine Ac akim aldiğindan mi yoksa başka bi nedenden mi bilmiyorum.Beni aydınlatabilirseniz memnun olurum.(Çok fazla ısındığından dolayı böyle yaptiğini düşünüyorum çünkü 3-4 ay önce oynarken pc nin soğutmasi iyiydi sabit 65-70 derecelerde çalişip sabit 60 fp alıyordum oyunlarda şimdiyse 90 dan aşaği inmiyor ve bu olaylar olmadan önce 90 derecede de oynarkende ufakta olsa fps drop oluyordu 60 tan 55 e gibi.)

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Ultimix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tavsiyeniz için Teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun ısınma kaynaklı. Ekran kartı çok ısınınca kendini undervolt yapıyor bu yüzden FPS değeri düşüyor. Eski macunu silin ve kaliteli bir macun ile birlikte işlem uygulayın. Ancak fazla sıkmayın. Özellikle laptoplarda alan küçük olduğu için mercimek tanesi kadar sıksanız yeter.

Pekala ama pc mi ilk açtiğimdan sıcakliği 30 derecelerde oluyor az olmasina rağmen hala mhz değerleri sabit değil pc yi soğutsam bile hala undervolt yapma ihtimali var mi.Yoksada neden şuan undervolt şeklinde çalişiyor

Son düzenleme: