Ekol Hoca ve Haklı İsyanı

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ekolhoca01.jpg

Çoğu öğrenci biliyor ki Ekolhoca.com internet üzerinden ÖSS öğrencileri için bedava ders yayını yapan Mustafa Ekol hocanın açmış olduğu bir sitedir.Bende çokca faydalandım ve yararını gördüm. Bugüne kadar yapmış olduğu yayınlarda karşılıksız olarak verdiği öss ye yönelik videolarıyla özellikle matematik 1-2 geometri derslerinde ün yapmış saygın bir kişilik olarak yerini almıştır.Çoğu öğrenci internet kafelerden dershane parası vermeden ondan yararlanmıştır.Çok cüzzi miktarda ücret istediği (kargo ücreti amaçlı) ders DVDleri ile de evimize kadar girmiştir.Ama bedavaya yaptığı bu iş çok zahmetli meşakatli ve yorucudur.Ve Ekol Dershaneleri "ekolhoca" adını kendi adına noter tarafından tescillendirmiştir.Ekol Hoca bu iş içinde ayrıca zahmet vermiştir.Şimdi bendeniz (Group XR) Ekol hocanın haklı isyanını dile getiriyorum :

ustt.jpg

" Üç yıldır hiçbir karşılık beklemeden ders videoları yayınlıyorum. Tıklamadığınız reklamların geliriyle üzerine kendi cebimden de katarak sitenin masraflarını karşılamaya çalışıyorum. Pahalı olacağı için tescil ettirmediğimden şu an EKOLHOCA
markası başkasının üzerinde. Üstelik mahkeme masrafları için milyarlarca lira
gerekiyor. Bugüne kadar hiçbir sponsorum olmadı, olmasını da istemiyorum. Hiç bir ücret almadığım halde insanlar benim köşeyi döndüğümü zannediyorlar. Katkısı olması için zaten yayında olan videolarımla bir DVD hazırladım. Nasıl olsa bedava izliyoruz diye alan olmadı. Alanlar bir anlamda teşekkür etmiş oldular. 1 saat özel dersin 50 liradan başladığı memleketimizde tüm emeğimi yeni hazırladığım 60 video ile birlikte üstelik büyük bir kısmı kargo ve DVD masrafı olacak şekilde gönderdiğim için çıkar ve menfaat elde etmekle suçlanıyor ve kınanıyorum. Kimse benim derslerimi izlemek zorunda değildir ve kimseye zorla DVD satmıyorum. Lütfen bana bu konu ile ilgili incitici mesaj göndermeyin. Eski videolarım halen yayındadır. Yeni videolarımı internette paylaşanlara da hakkımı helal etmiyorum. "

Ekol Hoca.com

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
Muhteşem derecede güzel matematik ve geometri anlatıyor. Herkese öneririm.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Adamın soyadından belli, Ekol ;)
Sonuna kadar sömürüldüğünü ama gerekli değerin verilmediğini ben de şahsen düşünüyorum, ama ekolhocam bu iş girerken de zaten ticari amaçla girmemişti, buradaki isyani sadece kendi ismini markalaştırmaya çalışan bir takim kişiliksizlera karşı haklı isyanıdır, arkandayız biz ekolhocam, durmak yok yola devam İnşallah :)

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Sitedeki kimya dersleri de hoşuma gitti benim.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
girdim 3-5 tıkladım reklamlara bende faydalandım burdan sağolsun güzel anlatıyo.

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
ÖSS hazırlanırken sürekli uğrardım bu siteye. Sağolsun süper anlatıyor :)

Reco07

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ah Hocam ah. Turgut Reis Dersanesindeyken derslerimize girerdi. Geometri sorularını götürmemizle beraber çözmesi bir olurdu.
İlk zamanlardan beri biliyordu ekolhoca nın ekol dersaneleriyle ilgisi yoktur diyerek başlamıştı. sonradan isim hakkı alınınca yapıcak birşeyi kalmadı.

kendi cdlerini hiçbir ücret almadan verirdi bize alın çalışırsınız diye. hep yararı olmuştur bize sağolsun. Zamanında epey bi reklam yapsada site üyeleri siteye alıştıktan sonra reklamlara tıklamaz hocam. Ancak görüntülenme üzerine bişeyler düşünülebilinir.. Yada özel sponsorlar...

fizikci

Doçent
Reaksiyon puanı
12
ögrenciler için yararlı bir siteydi adam haklı

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
derslerinden yararlanmadım (benim zamanımı biraz geçti :) )
ama siteye girip reklamlarına tıkladım belki yararı olur.

murat-79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güzel biyere varmaya çalışırken ayağına batan dikenler seni o yere varmaktan alı koyarmı yoksa o varacağın yere bi an önce varmak için gayretmi göstereceksin ekol hocam sen dikenlere aldırmayacak kadar zeki ve olgunsun cenabı hak yar ve yardımcın olsun

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bende cok yararlanmıstım cok guzel anlatıyor hıc sıkıcı gelmıyor

ben kimim?

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CD lerini filan sadece kargo ücretini veren herkese gönderiyordu. Gerçekten güzel bir anlatımı var.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Nasil hortladi bu konu yaa :)

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=171900]murat-79[/MENTION] hortaltmıs

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
bende yararlandım zamanında çok fazla. Şimdi girdim reklamalara tık tık tık bastım :)

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar hoca haklı. Bu vahim durumdan yola çıkarak sitesini yer imlerine kaydedip , her gün en az bir - iki kez reklamlara tıklama kararı aldım.

Son mesajlar