Eğer bilgisayar almak isteseydiniz...

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sormak istediğim şu: Bilgisayar almak üzereyim ancak karar veremiyom, AMD mi İNTEL mi.
Tam gidip INTEL alacam birisi çıkıp AMD diyor, gidip AMD alacam biyerde INTELi öven bir yazı okuyom.
Performans ve Oyun için olmalı.
Sizler ne düşünüyorsunuz?

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
peki neden AMD diyorsun? Bildiğin varsa söylersen sevinirim

ozturkmuhammed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım amd yi ucuza alırsın geri satamazsın intel i pahalı alırsın geri kolay bir şekilde satarsın

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
AMD 64 bit desteğini çok iyi bir şekilde veriyor, ayrıca ucuz. Bununla birlikte oyun dersen, intel derim herhalde. Ama benim 1.81 AMD Turion 64x2 işlemcim hâlen bana en son oyunları çok güzel bir şekilde oynatıyor.

ilker1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun İçin Alıyorsan Amd Al 64 bit destegi sorunsuz çünki! Ama sadece oyun degil diyorsan inter al derim!

Reaksiyon puanı
188
her türlü intel diyorum. performans intelde daha üst seviyelerde tabii fiyatlar da :D

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşım performans ve büyük oyunlar istiyosan İNTEL ama böyle normal şeyler internet ve orta derece oyunlar için AMD derim

senin yerinde ben olsam kesin İNTEL alırdım AMD benim için performans yönünden 2. sırada

bykonfizik

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İntel'mi :'( Kesinlikle AMD Kullanmıyan Bilemez : ) Gerçekten Performans Yönünden Çok Üstün : )

recepyuksel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Markalı bir bilgisayar alda ne alırsan al... Bence.

Bilgisayarın markalısının kötüsü olmaz...

;)

_MuRaT_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aslında performans bakımından 2 side eşit sadece fiyatlar farklı amd ucuz intel pahalı baska bi fark yok bnce

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
recepyuksel dedi ki:

;)
Bu yazıya katılmıyorum.Markalı bilgisayar alacağına aynı paraya çok daha iyisini alabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
188
recepyuksel dedi ki:

;)

biz casper, exper, IQ (Casper yan sanayisi) bayisiyiz illallah geldi tamir etmekten bu kadar arıza çıkaran bir pc olamaz özellikle de casper kadar dandik bilgisayar görmedim ben yaa...

o yüzden eğer markalı pc alacaksan iyi markalar al DELL, LENOVO, HP gibi.

sakın ha gidip caper dır vestel dir ne biliyim experdir falan alma....

byhck

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Intel öneririm.

recepyuksel dedi ki:

;)

Ben de Arçelik yetkili serviste çalıştım.Aynı cgrszone gibi bıktım tamire gelen makinalardan.
En iyisi toplama almak.Her parçanı kendin bütçene ve kalitesine göre topla.Hem kasayı açmaktan korkmassın hem de bi parça bozulduğu zaman komple kasa taşı derdi olmaz.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
eğer daha sonra da macosx yüklemek istersen sistemine intel'e ihtiyacın olur. bence de intel al. şimdiye kadar hep intel kullandık :) ofis veya diğer yazılımlarda daha başarılı olduğunu düşünenlerdenim. ama sadece oyun için istiyosan amd al.

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben AMD Kullanıyorum Ve intel satıyorum tavsiyem amd grafik işlerini amd ve microsoft un tüm alt yapısı amd...

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yanlız amd alırsan anakartını kaliteli seç nvidia chip setli anakartlar tercih etmeni tavsiye ederim via ve sis chip setlerinden uzak dur...

Reaksiyon puanı
188
bence alabilrsen eğer Nvidia 790 chipsetli bir anakart ile core 2 duo 3 Ghz al bu aralar fiyatları düştü...

ekran kartı Nvidia 9600 veya üstü tercih et...

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
tamam arkadaşlar teşlekkürler. söylediklerinizi araştırıyorum...

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
ama overclock açısından intel çok zorlayabilirsin ama amd çok zorlayamazsın ona göre

nmabo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende AMD kullanıcısıyım cok ses cıkarıyo patos gıbı calısıyo mübarek...
agır programlarda calısıcaksan intel al bıras fazla para verırsın ama ıyı bısı olmus olur bn c# ı kurdum bı ses bı ses sorma patlıyacak bıgun dıye korkuyom:D

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
nmabo ses sorununu kaliteli bir fan alarak çözebilirdin.Artık onu bir sorun olarak görmemek gerek.

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bence intel çünkü ağır programlarda daha üstün, ama ne olursa olsun bir bilgisayarda sadece işlemci hızı belirlemez işlemcine uygun bir anakart da çok önemlidir ramlar hatta HDD nin rpm sayısı bile

becauseofyou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle S.a. Arkadasim İntel'i tavsiye ederim. Ama bu AMD kötü anlamına gelmez. AMD yeni 64x2 harika. Ama şunuda unutmamak gerekirki İntel her yonunle performans olsun kalite olsun bir adım önde. Neden diyeceksin. p4 3000 işlemcili bi intel anakartli pc var. 3 yılını devirdi hala belki inanmıcaksın ama crysis , medal of honur, coll of duty 4 ve bunun gibi yeni çıkmış oyunları bile oynaya biliyorum. hemde sorunsuz ve kasmadan. Şimdi gelelim diger unsurlara. bu demek degildir ki sadece islemcim iyi. hayır. bunun yanında ekran kartı ve ram çok onemli. sen istedigin marka ister amd istersen intel en son teknolojili islemci al ekran kartın ve ramin iyi olmadıktan sonra ne aldıgının bi anlamı yok. oyun icin alacagım demişsin. bunun icin ekran kartın Shader Model 3.0 destekli veya daha yükseği (512 MB bellekli olmasını tavsiye ederim. ram ise 2 ideal ama 3 gb olmasi benim ayrı bi tavsiyem olur sana buda Assassin's Creed gibi daha yeni cikmis oyunlarda rahatca oynaya bilmen icin. saygılarımla iyi oyunlar.

haliliyas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de özellikle bilgisayar dergilerine kanıp AMD64 bit 2000+ işlemcili bilgisayar almıştım ama aldığama alacağıma pişman oldum. bunun sebebi belki toplama olduğundan parçalar arası uyumsuzluktur belki de benim şansızlığım ama alacaksan; ya çok ama çok iyi bilen -sürekli önce bilgisayar toplayıp sonrada kullanıp satan yani performansını kendi test etmiş- birine toplat yada doğrudan marka al. çünkü bilmeyipte biliyormuş gibi davranan çok, markalı olursa en azından -pahalı da olsa- şikayet edebileceğin bir yer olur.

H@yk0_H4v.R

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle Amd bir çok performans denemesi yaptım oyunlarda eğer orta bir derece ekran kartın varsa Cpu intelse oyun kesin kasar,fakat amd bu açığı kapatıyor,amd nin tek sorunu biraz fazla ısınması ama onun üzerinde de çalışmların sürdüğünü duymuştum...Ama iyi bir 12 lik falan gibi misal bu açığı kapatırsan amd'nin iyi olacağına emibim...İyi forumlar

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
oyun oynayacaksan AMD'yi tek geçerim.. ama oyun oynamayacaksan İntel ;)