Eceli Gelen Teknolojiler

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Bir zamanlar herkesin şaşkınlıkla karşıladığı yenilikler, şimdilerde ya standart hale geldi, ya da çoktan tarihin tozlu sayfaları arasına karıştı. Peki, yakın bir gelecekte ortadan kalkma olasılığı yüksek olan teknolojiler neler?

Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki, işi bu gelişmeleri takip etmek olan bizler bile zaman zaman bu hıza yetişmekte zorlanıyoruz. Bugünün yeni teknolojisi, yarın eskimiş statüsüne girmiş olabiliyor. Hiçbir teknoloji için ölümsüz denilemez.

music_narrowweb__300x336,01260365513.jpg

Bir zamanlar herkesin şaşkınlıkla karşıladığı yenilikler, şimdilerde ya standart hale geldi, ya da çoktan tarihin tozlu sayfaları arasına karıştı. Peki, şu an kullandığımız fakat yakın bir gelecekte ortadan kalkma olasılığı çok yüksek olan teknolojiler neler? Nelere yakında elveda diyeceğiz?

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Teknolojinin peşine yetişmek mümkün değil hergün yeni bişey çıkıyor artık pes ettim...

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
bu listeden güç kablolarını ve sabit hatlı telefonları çıkarmak istiyorum.

kablolara veda edelim daha fazla elektro manyetik radyosyana merhaba diyelim dimi:thumbdown:
zaten kablosuz telefon, kablosuz internet ışık ve sesi veri biçiminde taşırken bile ne kadar fazla radyasyon yaydığı biliniyor. bide elektiriği kablosuz taşımak mı diyosunuz? bende sizin delirmiş olabileceğinizi söylüyorum. feci bir şey olurdu heralde.

Benim şuan önümdeki bilgisayar, masamdaki kablosuz modem, arkamdaki elektirkli ısıtıcı( şu malum olanlar), yan odadaki mikrodalga fırın, tepemdeki tasarruf ampulleri, telsiz telefon, yan mahalledeki baz istasyonu ve daha neler neler. Dikkat ettinizmi cep telefonunu saymadım bile, çünkü diğerlerinin yanında masum kalıyor.
en kısa zamanda kablosuz modem ve kablosuz telefondan kurtulucam, kablolu yapacağım.:cool:

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Güç kablolarını gerçektende çıkarılması lazım o saçma olmuş. Birde çıkarılması gereken masaüstü bilgisayarlar. netice de ortalama aynı özellikteki masaüstü ve dizüstü bilgisayarı karşılaştırınca masaüstü bilgisayar ortalama olarak %30 üstünlük gösterir. Dizüstü bilgisayarlar'ın yeri ayrı masaüstünün yeri ayrı.

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Masaüstü bilgisayarların sonunun gelebilmesi için ekran kartı teknolojisinin çooooooook ilerlemesi lazım

DogukanDogu

Profesör
Reaksiyon puanı
8

kablolara veda edelim daha fazla elektro manyetik radyosyana merhaba diyelim dimi:thumbdown:
zaten kablosuz telefon, kablosuz internet ışık ve sesi veri biçiminde taşırken bile ne kadar fazla radyasyon yaydığı biliniyor. bide elektiriği kablosuz taşımak mı diyosunuz? bende sizin delirmiş olabileceğinizi söylüyorum. feci bir şey olurdu heralde.

Benim şuan önümdeki bilgisayar, masamdaki kablosuz modem, arkamdaki elektirkli ısıtıcı( şu malum olanlar), yan odadaki mikrodalga fırın, tepemdeki tasarruf ampulleri, telsiz telefon, yan mahalledeki baz istasyonu ve daha neler neler. Dikkat ettinizmi cep telefonunu saymadım bile, çünkü diğerlerinin yanında masum kalıyor.
en kısa zamanda kablosuz modem ve kablosuz telefondan kurtulucam, kablolu yapacağım.:cool:

ondan sonra da kanser çeşitleri niye bu kadar arttı diye düşünüyoruz.Bu yüzden işte... :)

Kirk Lee

Asistan
Reaksiyon puanı
2
LCD'nin de eceli gelecek yakında... Onun yerini de AMOLED ekranlar alacak...

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
arabalar kalkacak :) herkesizin özel ucagi olacak :)

özgür deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
hdd teknolojisinin çoktan tarih olması gerekirdi

99da ilk bilgisayarımı aldığımda da şimdi kullandığım sistemde de mekanik aksama sahip tek donanım hddler

o dönecek ses yapacak yavaş çalışacak ama veri depolayacak, eskidi işte nihayet

masaüstü bilgisayarlarının listede ne işi var anlamadım

performans isteyen her kullanıı için masaüstü pc vazgeçilmezdir. performans hastası kullanıcı kısa aralıklarla donanımını günceller overlok yapar yakar veya modifiye eder. en kral notebookda bile bu seçenekler sınırlıdır.

ennteresan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
masaüstünün kalkacağını söylemek çok dar bir bakış açısı gerektirir. öncelikle laptop gibi kısıtlı alanda soğutma sorunuyla alınan performans , masaüstünde rahat soğutulan bir sistemin performansından her zaman düşük olacaktır.

cyberfalcon

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Cep telefonunun masum olduğunu söyleyemeyiz. Aslında en tehlikelilerden birisidir. Beyninin birkaç cm. ötesinde kullanıyorsunki beynine 10 cm uzaklıkta olduğunu varsaysak aynı etkiyi 1 metre uzaktan yapabilecek bir cihazın ceptelefonundan 100 kat daha güçlü olması lazım.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ülen en eski şey PİL bir türlü değişmedi hala aynı hala aynı....

PİLLER şöyle gelişse 10 dk lık şarj ile 10 ay falan dayansa... boyutları da düğme kadar falan olsa ne vardı....

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bazıarkadaşlar sapıtmış

kablolar en büyük dertlerimizden biri kasam açık soğutma için kasamı hep açık tutuyorum ve pekte derli toplu olmayan bir güç kaynağı kullanıyorum kasan kablolar saçılıyor

diğer şeylerde bir sürü fiş e piriz e ihtiyaç duymamız ,herşey daha çok kablosuz daha çok etkileşimsiz uzatakhan halledilebilir olacak

kablosuz elektrik iletiminde şuanda yapılan en iyi deneylerde insana zararı olmadığı olsa bile cep telefonundan daha az olacağı saptandı tek gereken zaman ve daha çok gelişmesi,,

masa üstü bilgisayarlar tabiki kısa sürede asla kalkmazlar ama gelecekte yerleri yok herşey mobil olucak belkide sadece monitörü taşıyacağız yanımızda içi neredeyse boş olucak nano teknoloji saolsun

AMOLED ekranlar her türlü monitörün ve görüntü ekranının yerini alacak çok küçük ince ve süper performanslı olmaları yeter zaten

biraz kafanızda geleceği değiştirin herşey küçülüyor pratikleşiyor..

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
selam arkadaslar bana kalirsa güc kaynagin kablosu ve masa üstü bilgisayarlar.aslinda kablolu telefonlari da ekliyebiliriz.bu üc seyden vazgecmek mi ii imkansiz. nedenleri asagada
1.düsünün bi kablosuz bir masa ustü bilgisayar nerden alcak kaynagini ve düsünün bu bilgisayarin sigortasi hic atmas atarsa nerden kapatir sigortasini insanlar öyle sey gelistirmesi gerekiyor ki ne kapatip onun boslugunu doldurmasi gerekyior buda 100 de 100 tutmasi lazim.
2.masa üstünde ki perfomance hic bir zaman diz üstünde bulamasiniz.diz üstü ince dar bir kasaya sahip oldugu icin her zaman toz ve isiya sarilacaktir.ve sogutmasi icin icinde iyi bir sogutma ve su sogutmasi takin bakalim.
3. her zamanda söylüyorum bu kablosuz telefon yada internet hic bir zaman kabloya hiz olarak ulasamicaktir.yani wlan olsun edge olsun umts olsun gprs olsun bu perfomanci hic bir zaman kabloaya ulasamaz....

ennteresan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bazıarkadaşlar sapıtmış

kablolar en büyük dertlerimizden biri kasam açık soğutma için kasamı hep açık tutuyorum ve pekte derli toplu olmayan bir güç kaynağı kullanıyorum kasan kablolar saçılıyor

diğer şeylerde bir sürü fiş e piriz e ihtiyaç duymamız ,herşey daha çok kablosuz daha çok etkileşimsiz uzatakhan halledilebilir olacak

kablosuz elektrik iletiminde şuanda yapılan en iyi deneylerde insana zararı olmadığı olsa bile cep telefonundan daha az olacağı saptandı tek gereken zaman ve daha çok gelişmesi,,

masa üstü bilgisayarlar tabiki kısa sürede asla kalkmazlar ama gelecekte yerleri yok herşey mobil olucak belkide sadece monitörü taşıyacağız yanımızda içi neredeyse boş olucak nano teknoloji saolsun

AMOLED ekranlar her türlü monitörün ve görüntü ekranının yerini alacak çok küçük ince ve süper performanslı olmaları yeter zaten

biraz kafanızda geleceği değiştirin herşey küçülüyor pratikleşiyor..
biraz kafamızda geleceği değiştirelim. mesela nasıl yazılımlar olur? donanımı sömürmeyen p3 bilgisayarda bile rahat çalışan yazılımlar? hayır tabiki media ların kalitesi gün geçtikçe artıyor. programlar daha iyi sonuç almak için sürekli gelişiyor. en iyi sonuçlar en üst donanımlarda bulunur. laptop ne kadar gelişirse gelişsin masaüstüne ihtiyaç duyulacaktır.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Teknolojiyle yarışsan hızına yetişemezsin durmadan ilerliyor devamlı yeni modeller çıkıyor...