DvD/RW .İso yazma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Dizüstünde kullandığım DvD yazıcıda (.iso) yazma sorunu yaşıyorum. Kullandığım yazma programı Ashampoo burning studio 6, 2-3 gün önce indirdiğim Windows 7 beta'nın iso kalıbını DvD'ye açmak istedim. Ancak yazım işlemi başladıktan sonra hata verip yazma işlemi duruyor.

Farklı programlar ile denediğimde yine aynı şekil hata veriyor. Bende İso'yu Hdd'ye açıp ordan Windows 7'yi kurdum. Ancak tekrardan xp'ye dönmem gerekti. Bu gün Tekrardan yeni kurulmuş Xp ile bu windows 7 beta'yı isodan DvD'ye açmaya çalıştım, yine bu hatayı verdi ve yazmadı.

Acaba genel bir sorunmu var yazıcı da diye herhangi bir cd yazdım, onda sorun çıkmadı. Sizce Problem nedir?

DvD/RW markası Matshita DvD-Ram UJ-831S

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım ben ultraiso 9.0 kullanarak 4x te yazdım, herhangi bir sorun çıkmadı, şuanda bu mesajı o dvdden kurduğum windows 7 ile yazıyorum.
Ayrıca windowsun kendi yazdırmasını da kullanabilirsin.
Ama hatırlatmak babında, hangi programla yazarsan yaz, düşük hızda yazmanı öneririm, malum kullandığımız ürünler artık hep çin işi, iyiside oluyo kötüsüde, yazmaya çalıştığın dvdnin de yüksek hız fobisi olabilir.:whistling:

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Hımm, Verbatim +R 16x kullandığım DvD, 8x te yazma hızı :wassat:

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Verbatim iyidir.
4xte yazmayı dene istersen iki dakka geç olsun.
CD burnerXP yada ultra isoyu deneyebilirsin yazmak için, ikiside küçük boyutludur. Cd burnerXp ücretsiz.
Şuradan indirebilirsin: http://cdburnerxp.se/download.php

Adına bakma xp vista ve win7de sorunsuz çalışıyor.

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
90559599ex8.png

11328805zt1.png

K46, Dediğin programı indirdim, 4x ile yaz dedim, yine hata verdi, 2. resim Ortada ki kısımın devamı. Yahu deli olacam, hangi Programı denersem deneyeyim iso'yu yazmıyor. 2 tane Windows 7 iso dosyası denedim aynısı :wacko:

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım şimdi çıkmam gerekiyor, 15-20 dakkaya kadar dönerim.
Bana mail adresini özelden yazarsan sana kendi DVDmi yazdığım programı zipleyip göndereyim. 3-4 MB bişey boyutu ve kurulum gerektirmiyor.

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
K46 teşekkür ederim, ama bir çok farklı program denedim sonuç aynı, tam yazmaya başlıyacağı vakit aynı sorun oluşuyor. yani Program ile alakalı değil, yazma hızı ile alakalı değil :S

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hımm DVD yazıcından yada DVDlerden olabilir öyleyse, başka marka dvd deneme şansın yokmu?
Bir de denediğin dvdler yanıyormu? Yoksa yazım hiç başlamıyormu?
Sürekli aynı dvdye mi yazmaya çalışıyorsun?

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
DvD yazıcı normal Cd'leri yazıyor, başka marka DvD denemem mümkün değil maalesef. dvD ler yanıyor :(Şuan 4 Dvd + 1 cd heba oldu) Son birşey deniyeceğim. elimde ki Server 2008 rc'yi iso yapıp yazdırmayı deniyeceğim :(

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
DvD yazıcı normal Cd'leri yazıyor, başka marka DvD denemem mümkün değil maalesef. dvD ler yanıyor :(Şuan 4 Dvd + 1 cd heba oldu) Son birşey deniyeceğim. elimde ki Server 2008 rc'yi iso yapıp yazdırmayı deniyeceğim :(

DVD yazıcılar hem cd hem dvd yazıyorlar ama, yazıcının sadece DVD kısmında sorun olabiliyor yada okumada sorunsuz yazmada sorun olabiliyor. Bu yüzden başka dvd isosu yazmak, sendeki isoları başka yazıcıda yazmak ve başka marka dvd kullanarak denemek lazım kesin teşhis koyabilmek için.
Aklında olsun diye söylüyorum. Bi ara 50lik paket princo cd almıştım 15 tane kullanıp 2-3 tane çekebildim gerisi yandı, kalan 35 taneyi iade edip değiştirdim, cdlerin hepsi yanacaktı yoksa :)
Bazen böyle enteresan durumlar olabiliyor, keşke başka marka dvd deneme şansın olsaydı.
Kolay gelsin.

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
K46, teşekkür ederim yardımlar için, Bu DvD lere daha önce iso çektim. biraz Önce kendim iso yaptım, ama bunuda yazamadı. En kötü ihtimal format çekeceğim tekrardan, gerçi buda çözüm değil ama denemek lazım. İnşallah teknik bir sorun değil, görüntü biraz teknik gibi ancak yinede format olayını bi deniyeceğim...

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bişey değil dostum, umarım biran önce windows7ne kavuşursun, görsel olarak vistaya çok benzediği için çok eleştiriliyor ama, ben çok beğendim, beta hali bile kesinlikle vistadan çok daha kullanışlı ve performanslı.
Ben çat pat ingilizceme rağmen, kullandığım programlarla ilgili çok büyük sorun yaşamazsam ana sistem olarak kullanacam artık :) Şu vistadaki notlar sidebarı da olsa tadından yenmezdi ama yine kısacak bişeyler bulmuş bill amcalar...:angry:

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
K46 Windows 7 benden uzak olsun, Amacım Windows 7 dvd elde etmek değil benim zaten, Dvd yazıcının iso yazmamasını öğrenmeme vesile oldu, yoksa ben windows7'yi kurdum, Ne ağ kartımı tanıdı, ne ses kartımı ne de ekran kartımı. Şuan benim önceliğim DvD neden iso yazmıyor :(

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vay be, çok ilginç tanımaması :wassat:

Q6600 Cpu, Gigabye EP45-DS3L Anakart, Kingston HyperX 2x2 Gb 1066 ram, Asus EAH 3870 VGA, Seagate 250 Gb Sata2 16 Mb NCQ, Gigabyte GZ-X2, Glacial Power 650W, Samsung T190 19" 2ms Dvi monitör.

Yukarıdaki özelliklere sahip yeni topladığım sistemde bir tek ses kartını tanımadı, diğer ne var ne yoksa hepsini tanıdı.
Sesi de vistayla uyumlu modda yükledim sorunsuz kullanıyorum şuanda..
Hatta aero özelliği direkt aktif olarak geldi, kurulum bittiğinde şaşırdım o kadar şeyi tanımasına, vista hiçbirini tanımıyordu çünkü..:icon_-1:

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Yaptığım bazı denemeler sonucunda sorunun İso yazmama sorunu değil DvD yazmama sorunu olduğunu gördüm. DvD'yi okuyor ama yazamıyor. Cd okuma ve yazmada problem yok. Firmware güncellemesi yapıldı yine çözüm yok :(

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iso kalıbında hasar olabilir. program isodaki dosyanın birkaç baytını okuyamadığı için o hatayı veriyormuş gibi gorunuyor.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Yaptığım bazı denemeler sonucunda sorunun İso yazmama sorunu değil DvD yazmama sorunu olduğunu gördüm. DvD'yi okuyor ama yazamıyor. Cd okuma ve yazmada problem yok. Firmware güncellemesi yapıldı yine çözüm yok :(

Bencede senin dvd Rw nin optiği arızalanmış
cd okuma, dvd okuma ve cd Rw bölümünün çalışmasınıda şöyle örnekleyebiliriz renkli bir yazıcının renk kartuşu bozulunca siyah yazması tarama yapması fotokopi çekmesi gibi

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Cd-Dvd okuma/yazma aygıtlarında bir tane optik component buluyor. Optik kafa arızalanırsa çok yüksek ihtimalle okumada da sorun çıkar, yazmada da çıkar. Firmware sorunu değilse, muhtemelen yazma sırasında optik kafaya gönderilecek dijital sinyalleri voltaja dönüştüren devrelerde sorun olabilir...

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
K46, arkadaşımda diyor, yazılımsal o sorun. yeniden Xp'yi kurman lazım ve sürücü yüklemen sorunsuz. olmazsa bu gece ayar veririm ben. İlginiz için teşekkürler...

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
senin için küçük çapta bir araştırma yaptım en dikkatimi çeken yazı şu oldu

Alıntı Yazı "Tesekkür ederim. Zaten format çektikten sonra düzelmeyince anladım ki apayrı bir durum. DVD-RW ile DVD arasındaki bir olay. Burdan şu sonucu çıkarıyorum, LG - 22 X DVD-RW ile iomega 16X ler birbirleri ile uyuşmuyolar. Yeni DVD-RW ve boş DVD alacak olan arkadaşlar buna dikkat etsinler. "

ama sen aynı paketten daha önce yazdım diyorsun belki paketteki ürünler farklılık gösterebilir katman olarak

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ya zaten bu belirsizlik beni yoruyor, yani nerden çıktığını anlayamıyorsun ki sorunun, bak Adam Dvd markası ile yazıcının uyumsuzluğundan bahsetmiş. Evet daha Önce yazdım bu dvd'lere. Büyük bir ihtimal artık eğer Optikte bilinmedik bir hata yoksa, ben yazılımsal bir sorun yaşıyorum.

Bunu anlamak için, recoveryden kurulum yapmak ve yazdırma işlemi yapmak. Olan yine Dvd ye ve zamanımıza olacak :) Dvd yansın önemli değil ama 3 günde 4. sistem kurma işlemim olacak :(İmage bile olsa yoruyor)

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Şuan için kurmaktan vaz geçtim :) Hem elimde yeteri kadar dvd kalmadı, hemde şuan için Dvd'ye yazmamı gerektirecek bir durum yok. 1-2 hafta sonra tökezlemeye başladığı vakit yeniden kuracağım :)