Matshita DVD-RAM UJ-850S ATA dvd/cd yazma problemi.

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar;

Benim ASUS F3SV bilgisayarım var ve Matshita UJ-850S ATA DVD-RAM kullanmakta. Ancak Win-7 x64 yüklediğimden bu zamana bir türlü Cd/DVD yazdıramadım. Hep aynı hatayı veriyor. Verilen hata ise de şöyle;

"The write speed the recordable disc is either too fast or too slow for your CD or DVD burner. Insert a recordable disc that has a different write speed, and then try again."

Windows'un kendi yazma programıyla, Nero 10 son sürümüyle ve Ashampoo Burning Studio 10 ile yazmayı denedim ancak hepsindede aynı sorunu verdi. Zannediyorum ki driver ile alakalı bir sorun ancak son driver ı bulamadı. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum.

Saygılar.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
makinadan çok kullandığın boş cd'de sorunvar, farklı hızlarda yazdırmayı deneyin diyor, daha yavaş yazmayı hiç denedin mi?

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
tabikide denedim, bu arada bilgisaya rkullanmasını yeni öğrenmiş birisi değilim internetten uzun araştırmlar da yaptım ancak sonuç alamadım win xp için solution var ancak win 7 x64 için bir çözüm bulamadım. Belki forumda bu sorunu bilen biri vardır ümidiyle bu konuyu açtım.