Durup dururken HDD bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

Anıl_petragons

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar youtube 'dan video izliyordum sonra bi anlık dondu yeniden başlattım bilgisayarımın ışıkları hep aynıydı ve bu yazı çıktı 'Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press any key' ne yapmam gerek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleyen moderatör:

TrugeDrop

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Dediğin yazıyı türkçeye çevirdim ve diyor ki "
Yeniden Başlatın ve Uygun Önyükleme aygıtını seçin veya Seçili Önyükleme aygıtına Önyükleme Ortamı takın ve herhangi bir tuşa basın"

Windows zarar görmüş olabilir bence

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Kullandığınız harddisk bozulmuş olabilir

Anıl_petragons

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Dediğin yazıyı türkçeye çevirdim ve diyor ki "
Yeniden Başlatın ve Uygun Önyükleme aygıtını seçin veya Seçili Önyükleme aygıtına Önyükleme Ortamı takın ve herhangi bir tuşa basın"

Windows zarar görmüş olabilir bence
A basın diyor

Anıl_petragons

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
O nasıl olucak belli bir para ödemem gerekiyor mu format atılmalımı format atmak istemiyorum

Anıl_petragons

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Format için neden para veriyorsun ki? Bu kadar basit bir işlem için para ödemene gerek yok diye düşünüyorum.
Auto cat içinde ayrı para veriyoruz ve okadr çok bozulduki neyse

Böyle bir şey var

Anıl_petragons

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Cihazı kapatabilir misiniz? Ayrıca sanırım ekran kartının fanına hasar vermişsiniz gibi duruyor,normalde fanların açık durması gerekir diye düşünüyorum.
Fana hasar felan vermedim ve nedemse çok sıcak yandığını düşünüyorum yanık kokusu var

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Merhabalar youtube 'dan video izliyordum sonra bi anlık dondu yeniden başlattım bilgisayarımın ışıkları hep aynıydı ve bu yazı çıktı 'Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press any key' ne yapmam gerek
HDD'de Bad Sector oluşmuş olma ihtimali var. Durup dururken olduğuna göre HDD ömrünü tamamlamış olabilir.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Ssd de var ama win 7 ssdye bağlı hangisi ömrünü bitirmiş
Windows şu anda hangi diskte açılmıyorsa sorun ondadır. SSD'de olup da başlatmıyorsa HDD'yi çıkartıp deneyin, boot sırasını değiştirin ya da farklı bir bilgisayarda deneyin. Yoksa SSD'de de sıkıntı olabilir. Windows'un nerde kurulu olduğundan tam emin misiniz?

Anıl_petragons

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Windows şu anda hangi diskte açılmıyorsa sorun ondadır. SSD'de olup da başlatmıyorsa HDD'yi çıkartıp deneyin, boot sırasını değiştirin ya da farklı bir bilgisayarda deneyin. Yoksa SSD'de de sıkıntı olabilir. Windows'un nerde kurulu olduğundan tam emin misiniz?
Evet eminim ama format atılcaksa yaptırtmam

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
bios pili bitmiş olabilir çünkü pil bitince tüm ayarlar her başlangıçta sıfırlanır.Boot hatası vermesine sebep olabilir (=