Dünyanın en hızlı usb disk'ten çalışan linux'u

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
bu linux türevini tesadüf keşfettim yutube'da linux videoları ararken bu sürüm türkiyede hiç bilinmiyor gogole da arattım kimsenin bu sürümden haberi yok iki sürümü var biri 900 mb civarı diğeri 1500 mb civarı birçok linux live türevini flash diske yazarak denedim kitlenmeler kasmalar dakikalarca bekleyip sıkılıp silmeler yaşadım ve linuxdan vazgeeçcektim ki karşıma solydx çıktı deneyim dedim inanılmaz hızlı kasma yok usb diskten çalışmasına rağmen herşeye yanıt veriyor slax filan boşmuş bunu anladım yazılım kurmak da çok basit linux bilmek gerekmiyor sanırım debian tabanlı installer yapıyor ben flash diskten çalışırken hızlılıktan bahsediyorum sizde linuxu flash diskten kurmadan live cd olarak kullanmak ve çok hızlı çalışmak istiyorsanız solydxk linuxu kullanın http://solydxk.com/ benim en çok dikkatimi çeken usb den çok hızlı çalışması yoksa linuxdan anlamam fakat ilgiliyim linuxa en az da 100 çeşit linux live denedim usb diskten böyle tecrübe edindim hızlılığını

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Adını ilk defa duydum, bir denemek lazım :)

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Adını ilk defa duydum, bir denemek lazım :)
kesinlikle dene arkadaşım çok hızlı çalışıyor bende şaşırdım şu an favori linuxum bu.

[video=youtube;9usqVnmVnp8]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9usqVnmVnp8[/video]

[video=youtube;6gR_J6pvnrE]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6gR_J6pvnrE[/video]

ben solydx i denedim birde solydk var

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Şu an indiriyorum [MENTION=63546]tehnaz[/MENTION] usb yazarken herhangi bir program kullandın mı ?

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
İndirelim bakalım nasılmış.
Umarım dosya kurtarırken slax gibi kafayı yemez
Paylaşım için teşekkürler

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Bunu siz mi iddia ediyorsunuz, bu linux'un yapımcıları mı iddia ediyor, kanıtlanmış bir bilgi mi, yoksa dikkat çekmek için mi böyle bir başlık seçtiniz. :)

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
İndirelim bakalım nasılmış.
Umarım dosya kurtarırken slax gibi kafayı yemez
Paylaşım için teşekkürler
rica ederim hayır yemez çok seri çalışıyor ben 900 mb lık olanını kullandım birde 1.5 gb lığı var onu denemedim şimdi onu yazdıracam onuda deneyeceğim çok seri kopyalıyor çok seri çalışıyor bir uygulama açıkken anında diğerinide açıyor uzun süre çalışıldığında kasmalar yapmıyor ben çok memnunum ve en hızlı usb den çalışan linux bunu gördüm başkasınıda görmedim açıkçası
@benkenobi hayır ben iddia ediyorum linuxcular geliştiriciler iddia etmiş değil de yalnız siz de kurun bana yüzde yüz hak vereceksiniz aynen şöyle diyeceksiniz ya ne yapmışlarda 100lerce linux denedim usb den çalışan hepsi kasıyor mesela slaxda kafayı yiyor sistem bunlar ne yapmışlarda böyle hızlı çalışıyor diyeceksiniz eminim buna türkiye bilmiyorki zatenb bunu solydx in forumuna oldukça da katılım var yeni sorular ve cavaplar çokl bu diğer bir konu bunu linuxculardan çokm bizler yani son kullanıcılar iyi biliriz ben 100 linux türevi denedim bu hızlı diyorum bir bildiğime dayanarak kesinliğine ve gözlerime inananarak bunu söylüyorum yoksa sıradan bir başlık açmış değilim hani bir başlı açayım dikkat çeksin misali değil gerçekten bu konuda ciddiyim
altını çizeyim pcye kurulumdan bahesetmedim usb ye yazılan live usb leri baz alarak yazdım.
ben herkes faydalansın diye konuyu açtım.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
rica ederim hayır yemez çok seri çalışıyor ben 900 mb lık olanını kullandım birde 1.5 gb lığı var onu denemedim şimdi onu yazdıracam onuda deneyeceğim çok seri kopyalıyor çok seri çalışıyor bir uygulama açıkken anında diğerinide açıyor uzun süre çalışıldığında kasmalar yapmıyor ben çok memnunum ve en hızlı usb den çalışan linux bunu gördüm başkasınıda görmedim açıkçası

O zaman tam aradığım sistem :)
Paylaşım için tekrar teşekkürler..

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
deneyeniniz oldu mu fikirleriniz neler ?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
şimdilik gayet hızlı gibi görünüyor

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Şu an indiriyorum [MENTION=63546]tehnaz[/MENTION] usb yazarken herhangi bir program kullandın mı ?

Yumi diye bir programda var ücretsiz onu da deneyebilirsiniz gerçi konuyu biraz geç gördüm ama olsun başkası faydalanabilir bende bu linux u deneyeceğim .

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Kullandığın USB disk yeni mi? Hız bundan farkeder.
Elindeki flasha daha önce hangi linuxları kurdun?
Eğer elinde mevcutsa xubuntu ve lubuntu yu aynı flasha atıp denersen sevinirim.

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Kullandığın USB disk yeni mi? Hız bundan farkeder.
Elindeki flasha daha önce hangi linuxları kurdun?
Eğer elinde mevcutsa xubuntu ve lubuntu yu aynı flasha atıp denersen sevinirim.

flash disk phision chipsetli 2.0 toshiba flash disk aynı flash diskle slax debian lubuntu xubuntu ubuntu zorin emmabuntu arch linıux pardüs pcşinuxos ve daha birçok yüze yakın usb den çalışan live linux denedim hepsinde kqstı hepsinde yavaş çalıştı acaba xfe nin farkımı bilmiyorum sanki harddiskten çalışır kadar hızlı çalışıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kardeş Türkçe de varmı?

bilgisayara kuracak olursan yüzde yüz türkçe oluyor flash disk içinden denemedim türkçe olurluluğunu fakat türkçe klavyeyi keyboard dan tek tıkla beklemeden saniyesinde türkça yapabiliyorsun.

internete windowsdan girmenin bir mantığı kalmadı artık windowsa virüs girmesini istemiyorsanız bu hızlı live linux solyxd ile girin online işlemlerinizi usb den yapın offline işlemlerinizide windowsdan yaparsınız tepe tepe kullanın interneti nasıl olsa live linux hiçbişe olmaz windows sisteminize firefoxdanda proxy girersiniz yasaklı sitelerede girersiniz hatta senkronize yaparak tüm eklentilerinizi chromiuma veya firefoxada getirirsiniz artrık ben internete windowsdan girmiyorum mesela şu an bu yazımı soydx üzerinden yazıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de 64 bit olanı indirdim, adı şanı duyulmamış olsa da gayet güzel çalışıyor :)

Ne de olsa Debian, Pardus'tan da iyi ayrıca :)

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Ben denedim olmadı usb sıfır yani ta Dört defa Windows formatladin alalı 40 gun oluyor xubuntu açıyor ama bunu açmıyor ekranda takılıp kalıyor.

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Ben denedim olmadı usb sıfır yani ta Dört defa Windows formatladin alalı 40 gun oluyor xubuntu açıyor ama bunu açmıyor ekranda takılıp kalıyor.
donanımda bir uyumsuzlukuk olabilir.

Ben de 64 bit olanı indirdim, adı şanı duyulmamış olsa da gayet güzel çalışıyor :)

Ne de olsa Debian, Pardus'tan da iyi ayrıca :)
çok hızlı çalışıyor distrowatch'a 27 nisan 'da girdi hdd ye kurulduğunda tam türkçe oluyor ben flash diskten kullanıuyorum gelecek vadediyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
x sürümünü bugün iki netbook'ta denedim aşırı ısınma yaptı. birisinin fanında oldukça rahatsız edici fan gürültüsü oldu. her iki netbookta da performans alamadım.
ayrıca hp dm1'de de denedim. abartacak bişe yok. xfce sürümleri hemen hemen aynı performansta.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Şu an Solidx'teyim çok başarılı gerçekten de :thumbup1:

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Çok amatörce bi işletim sistemi videodan bile belli , hiç bir artısı yok zaten türk yapmışssa uzak durcaksın :D

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
usb diskten çalıştığı için hız önemli kasmaması mühim soydx de çok hızlı o yüzden favori bir linux evet xfce masa üstü genelde hızlı bu daha da hızlı zaten çok programda gerekmiyor browser ve bir kaç uygulama flash disk altında hızlı çalışsın mühim olan o. görsellik isterseniz solydxk var o kde tabanlı bu görsel olanı

şimdi ben buraya favori linuxlarımı yazıyorum bu kanıoya bu sonuca en az abartmıyorum 200 linux dağıtımı deneyerek vardım çoğunluğu xfce unit ve kde üzerindendi

solydx
ububox salent os
snow linux
ronin
rebellin adrenaline
pmagic
fedora
debian
linux mint xfce

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
bir de özellikle bu linux dağıtımı lxde değil bakın lxle lxle acayip hızlı http://sourceforge.net/projects/lxle/
Lubuntu Extra Life Extension lubuntu üzerine geliştirilmiş bir dağıtım gerçekten çok hızlı ve paket program kurmak çok kolay flash player firefox gibi rpm uzantılı dosyaları tek tıkla kuruyorsunuz

Reaksiyon puanı
2,146
Session kaydediyor mu acaba?

Şu an harddiski olmayan bi laptop var elimde bunu kullanmayı düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
2,146
Session kaydetmiyor bu LiLi ile yapınca.

Var mı bildiğiniz session kaydeden usbden çalışan linux?