Dünyanın En Hızlı Tarayıcısı Hazır

Cloakengaged

Dekan
11 Aralık 2008
5,068
145
1,243
niye tarayıcı konusunda kasıyoruz ki..kurun chrome..şip şak açsın siteleri..

eyvah.gif

Chrome hala bazı sitelerde çöküyor.. Lockerz.com'u açmıyor bile saçma sapan görüntüler oluşturuyor ekranda vs.. Biraz daha stabilite ve uyumluluk artsa geçebilirim..

Blackout

Dekan
14 Nisan 2008
7,495
383
0
eyvah.gif

Chrome hala bazı sitelerde çöküyor.. Lockerz.com'u açmıyor bile saçma sapan görüntüler oluşturuyor ekranda vs.. Biraz daha stabilite ve uyumluluk artsa geçebilirim..

Sanırım sistemle alakalı bir durum. Kurdum, test yaptım, video izledim, günlerdir sörf yapıyorum ve bir defa çökmediğine yemin edebilirim. Anlamıyorum.

14sih5k.jpg

PylsWeb

Profesör
28 Eylül 2007
1,359
16
218
3- Vbullettin forumlarında BBCODE sorunu çıkartıyor. Yani; metine eklediğiniz stillerin html kodlarını gösteriyor.

Sağ Click > Site tercihlerini Düzenle.. > Ağ > Firefox Olarak Tanıt'ı seç veyazı bölümünde çıkan A simgesine tıkla. :yes:

AKUMA

Asistan
15 Ocak 2010
358
3
0
chrome plus hala bende bir numara eline su dökmeyi hakedini görmedim.

Cloakengaged

Dekan
11 Aralık 2008
5,068
145
1,243
Sanırım sistemle alakalı bir durum.
Tamam hallettim.
1-) Chrome'yi tamamen sistemden kaldırdım. Çerezleri, registry kayıtları, geçici dosyalarını vs sildim.
2-) İngilizce son sürüm indirip kurdum. Kurarken diğer tarayıcılardan yer imi,çerez aktarmasını yapmadım.
3-) İlk denemede HTP/ diye sade bir yazı çıkdı 2. denemede sorunsuz açıldı Lockerz.

Blackout

Dekan
14 Nisan 2008
7,495
383
0
Cloakengaged, sorununu çözdüğüne sevindim.

Firefox dışında bir tarayıcıyı savunacağım hiç aklıma gelmezdi ama Chrome cidden mükemmel olma yolunda. O nasıl hız arkadaş.:helpsmilie:

proghakan

Asistan
20 Ekim 2009
155
1
0
chrome yüklediğimden beri vazgeçemiyorum:D birçok tarayıcı denedim halende arasıra denerim ama chromenun yeri ayrı 2. tarayıcı tabiki firefox :)

opera çok denememe rağmen bi türlü alışamadım sevemedim....

ALMİ

Profesör
9 Eylül 2009
3,354
60
0
Chrome kullanıyorsanız ,Firefox ikinci tarayıcı olması mantıksız :D Bir özelliği olmuyor zaten FF 'nin Chrome'un yanında :D 2.tarayıcı IE, devlet siteleri için....

proghakan

Asistan
20 Ekim 2009
155
1
0
Chrome kullanıyorsanız ,Firefox ikinci tarayıcı olması mantıksız :D Bir özelliği olmuyor zaten FF 'nin Chrome'un yanında :D 2.tarayıcı IE, devlet siteleri için....

firefox seviyorum ama chrome kurduğumdan beri internet için onu tıklıyorum elimde değil:D:D

Cloakengaged

Dekan
11 Aralık 2008
5,068
145
1,243
firefox tabiki çok ii bir tarayıcı operada öyle ama çelişki şu ki opera dünyanın en hızlı tarayıcısı deyil..

Yapılan kapsamlı java testlerinde Opera 10.50 Chrome 4'den hızlı..
Benim sistemimde yapılan peacekeeper testinde de Opera 10.50 Chrome 4'den hızlı geliyor..
10.50 Çıkdığı zaman en hızlıydı. Ama şuan Chrome 5 dev. sürümü Opera'yı geçiyor testlerde..

ALMİ

Profesör
9 Eylül 2009
3,354
60
0
firefox tabiki çok ii bir tarayıcı operada öyle ama çelişki şu ki opera dünyanın en hızlı tarayıcısı deyil..

Opera haklı olarak tüm tarayıclıların final sürümlerine bakıyor.Ve Opera , Chrome 4 ten hızlı....

Final sürüm bir tarayıcı , final sürümler ile karşılaştırılır betalarla değil....

Sadece sana değil üstüne alınma :D

REDFOKS

Rektör
Emektar
31 Ocak 2009
18,034
201
243
o sürüm beta ikende chrome'nin beta sürümü daha hızlıydı ondan çok uzun sürmez chrome 5 te gelir..final sürüm falan bunlar sadece avuntu bence..

31 Aralık 2007
17,485
188
243
Google Chrome'un 5.0.342.2 dev sürümünü aynı test'e sokun isterseniz. Kimin fark attığını ve hangisinin hızlı olduğunu görebilirsiniz...

ahmetvardar

Öğrenci
20 Şubat 2010
22
1
0
mac pro makinam var, 8 çekirdek islemci 16 gb ram, windows 7 64 bit de denedim operayı, bu kadar yavas ve kotu bir browser gormemistim, chrome'un otesinde bi browser henuz karsima cikmadi

Cloakengaged

Dekan
11 Aralık 2008
5,068
145
1,243
Google Chrome'un 5.0.342.2 dev sürümünü aynı test'e sokun isterseniz. Kimin fark attığını ve hangisinin hızlı olduğunu görebilirsiniz...

chrome 5 ile geçiyor 10.50'yi.. ama final sürümü olan 4 geçemiyor..

zahek

Asistan
16 Haziran 2008
285
12
18
Bu haber sanırım daha önce verilmişti SDN'de. Her neyse ama tekrar tekrar rica edeceğim belki bir gören olur. :)

Editörlere sesleniyorum...
Şu Opera ile ilgili haberlerde biraz daha yeni resimler kullanılabilir mi lütfen...

isimya

Asistan
5 Şubat 2009
127
0
0
denemedim hiç. sırf firefoxun birkaç eklentisinden dolayı kopamıyorum

ALMİ

Profesör
9 Eylül 2009
3,354
60
0
mac pro makinam var, 8 çekirdek islemci 16 gb ram, windows 7 64 bit de denedim operayı, bu kadar yavas ve kotu bir browser gormemistim, chrome'un otesinde bi browser henuz karsima cikmadi

İlk olarak benim eski sistemim i7 920,4 GB ram... li idi.Ve bu sistemde ben çok yavaş tarayıcı tabiri ile karşılaşmadım.Her tarayıcının tepki süresi hızlı oluyordu.Fakat sizin sisteminiz benimkinden daha iyiymiş.Siz nasıl farkına vardınız test yapsanız neyse derdim ama :D

i5 ile de çok fazla hız fark edilmiyor...

okanic

Doçent
30 Eylül 2008
581
7
18
İlk Kullanımda Gayet İyide Hatalar Verip Duruyor Ve Sonra Yavaşlıyor Ben Yinede Google Chrome Diyorum

ali5800

Asistan
26 Eylül 2008
322
1
18
Operada Facebook sıfresını herseyı gırıyorum tekrar ekran gelıyor ve su yazıyor;
Bu içeriği Görmek için giriş yapmalısınız ?? yardımcı olucak olanlar özel mesaj atarsalar sevınmnırım ... Şimdiden Teşşekkürler

greench

Asistan
27 Haziran 2009
152
1
18
Mac için final sürümü daha çıkmadı bu arada. Sizin kullandığınız makine neymiş öyle :)

chrome 5 ile geçiyor 10.50'yi.. ama final sürümü olan 4 geçemiyor..
Opera 10.51'i ile Chrome 5 Dev'i geçiyor.

Operada Facebook sıfresını herseyı gırıyorum tekrar ekran gelıyor ve su yazıyor;
Bu içeriği Görmek için giriş yapmalısınız ?? yardımcı olucak olanlar özel mesaj atarsalar sevınmnırım ... Şimdiden Teşşekkürler
Önceki sürümün üzeirne güncelleme yaptıysnız böyle bir durum ortaya çıkabilir. http://www.operaturkiye.net/facebooka-giris-sorunu-nasil-duzeltilir

Bu sanki Nesrettin Hoca'nın fıkrasına benziyor. "Ben Halepte on arşın sıçradım."

Hangi testlere göre en hızlı? :mrgreen: :D
peacekeeper, sunspider, Dromaeo ve aklımda olmayan bir çok teste göre öyle...

eterno

Asistan
18 Şubat 2010
267
1
0
Ben mi geç kaldım bilmiyorum ama bugün itibariyle 10.51 sürümü güncelliyor kendini. Ben de yükselttim sürümü. Yine değişiklikler yapmışlar, onarılmış zannımca hatalı kısımlar.