Dünyanın En Hızlı Tarayıcısı Hazır

Salt Okunur

Profesör
1 Haziran 2009
2,593
42
0
Opera iddialı! Dünyanın en hızlı tarayıcısını (Opera 10.50) geliştirdiğini iddia eden firma, tarayıcıyı kullanıcıların beğenisine sundu.

Opera 10.50 yayınlandı! Bu sürümün en önemli özelliği, tarayıcının hız konusunda ciddi bir fark yaratacağının iddia edilmesi. Öyle ki, "Windows için geliştirilen en hızlı tarayıcı" şeklinde lanse edilen Opera 10.50'de, HTML5 ve CSS3 desteği geliştirildi.

opera_96_main1267781037.jpg

42 farklı dil desteği bulunan yazılım, ücretsiz olarak Opera'nın sitesinden indirime sunuldu. 13 MB'lık tarayıcıyı indirmek için tıklayın.

:: Opera 10.50 hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Sizce en hızlı tarayıcı Opera 10.50 mi?

Yazan: Aykut Göker
SDN - http://shiftdelete.net

ufukcoskun

Dekan
28 Kasım 2008
6,467
104
243
Chrome kullanıyorum ve bana göre hız konusunda zor geçilecek bir tarayıcı oldu artık.Yine de Opera 'yı deneyelim bakalım :)

EzberimSin

Profesör
10 Nisan 2009
1,340
11
218
operayı deniyorum ama chorme nin yanına yaklaşamıyor malesef dedikleri gibi değil bol reklam yapmayla olmuyor bu işler.

TEGİN

Profesör
13 Mayıs 2009
2,103
92
228
Gerçekten hız konusunda çok başarılı.Yeni eklenen özelliklerde çok güzel olmuş.''O'' menü düzeni,gizli surf özelliği,şifre vs gireceğiniz zaman arkaplanın kararması,görsel sekmeler,bileşen olayının farklılaştırılması,notlar,paneller,butonlar,hızlı erişim,dahili e-posta,hızlı görünüm değiştirme,unite,bittorent,içerik engelleme,arama oluşturma,kapatılan sekmelere ulaşma,özelliklerinizi eşitleme(opera link),opera turbo....tam tekmil bir tarayıcı..ve hızlı daha ne olsun....

yesil116

Doçent
15 Ekim 2009
780
13
18
Dün bir konu açıldı chrome ile ilgili.Dedimki bir deneyelim bakalım.Gerçektende chrome çok hızlı.chrome un autocopy eklentisini bulabilirsem değişmezim olur...

evowinds

Dekan
2 Kasım 2008
9,100
174
243
Bu sanki Nesrettin Hoca'nın fıkrasına benziyor. "Ben Halepte on arşın sıçradım."

Hangi testlere göre en hızlı? :mrgreen: :D

ANNE

Profesör
Cezalı
5 Eylül 2009
1,657
75
0
Opera'yı kullanıyorum. Ancak iki IE8 ve Firefox 3.6'da bulunan üç özelliğin Opera'da bulunmaması bazı işler için diğer tarayıcıları kullanmamıza sebep oluyor.

1- Firefox'daki gibi bir sayfada bulunan resim, metin vs. lerin hepsini aynı anda panoya ( clipboard ) almıyor. Resimleri ayrı, metini ayrı kopyalamak zorundasınız.

2 - Metine ekli tüm yazı stillerini aynı şekilde kopyalamıyor. Sade bir metin gibi aktarıyor.

3- Vbullettin forumlarında BBCODE sorunu çıkartıyor. Yani; metine eklediğiniz stillerin html kodlarını gösteriyor.

4- RSS bildirimlerini gruplandırmamızı engelliyor. Ençok bu özelliğin olmamasına üzülüyorum.

1ruby1

Profesör
29 Aralık 2007
2,436
37
228
Son testlere göre Chrome açık ara fark attı hız konusunda.. Kasma Opera :D

sabayon

Asistan
31 Aralık 2009
152
6
0
işin doğrusu hiç abartmıyorum belki onkere çöktü
sdn yi açıyorum şak kapanıyo çöktü sorunla karşılastı
mynet falan donanım haber gibi siteler acıyorum aynı şey eski sürüm daha iyi çöktüğünü hiç görmedim
bu zamana kadar firefox ie safari gibi tarayıcılar kullandım hiç çökmemişti

SwateR

Rektör
19 Nisan 2009
10,200
662
293
Bu mu hızlı tarayıcı.

Birde Chrome kullansınlarda hız görsünler...

ByEGT

Profesör
26 Kasım 2009
3,025
15
218
Opera, sürekli uzak sunucu hatası veriyor. Chrome'da da sürekli sayfa görüntülenemedi uyarısı veriyor. IE8 diye bir şey bana göre yok. Safari'yle de dünyalarımız ayrı. Mecburen Firefox :)

Cloakengaged

Dekan
11 Aralık 2008
5,068
145
1,243
Chrome Aşırı hızdan çöküp durduğu için bende Firefox&Opera kullanıyorum :lol:
Opera ve Firefox'da hiç bir problemle karşılaşmadım...

ffgul

Profesör
18 Mayıs 2009
1,183
8
218
firefox bu yolların fatihi.Gerisi hikaye..Dört dörtlük tarayıcı....

yumluanarsist

Rektör
11 Haziran 2009
12,009
280
0
Windows için geliştirilen en hızlı tarayıcı? Demek Linux'ta o kadar hızlı olamayacak. :( Aman ne üzüldük, ne üzüldük.

ByEGT

Profesör
26 Kasım 2009
3,025
15
218
Linux için yapılan yazılımların boyutu neden Windows için yapılandan fazla?

REDFOKS

Rektör
Emektar
31 Ocak 2009
18,034
201
243
Chrome Aşırı hızdan çöküp durduğu için bende Firefox&Opera kullanıyorum :lol:
Opera ve Firefox'da hiç bir problemle karşılaşmadım...

Bi ara vardı waweplayerden kaynaklanan düzeltildi. sonrasında çökme olayına da anlam veremiyorum sürekli olarak dev sürümünü kullandığım halde hiç karşılaşmıyorum..

HRNKC

Profesör
1 Ağustos 2008
4,155
20
218
Opera yı test etmekten bıktım artık... Bu sefer oldu , bu sefer olacak... Ol-mu-yoooor
İndirip kuruyorum ilk açıldığında aşırı stabil oluyor bir süre sonra ise bir sayfayı açmak için bekliyor da bekliyor... Anlam veremiyorum... "En hızlı" derken ne bakımdan en hızlı ? Benim için en hızlı terk edilen browser çünkü kısa bir sürelik stabilite benim için bir şey ifade etmiyor... Ayrıca ram arsızlığı konusunda FF den hiçbir farkı kalmamış... Yakında .idik yarışına da başlarlar... FF ram i kemirsin , stabil çalışsın canımı yesin...

Darknes$

Rektör
Emektar
13 Haziran 2008
17,955
351
263
Varsın Yavaş Olsun Varsın Çöksün varsında varsın...

Opera'nın yerini başkadır

Blackout

Dekan
14 Nisan 2008
7,495
383
0
En hızlı değil, en hızlı 2.tarayıcı olduğunu defalarca söyledik, konu bile açtık yahu.:hammer:
Daha iyi, daha stabil daha bilmem ne diyebilirsiniz, ancak kesinlikle ve kesinlikle daha hızlı sözü havada kalır. En son dev sürümü yükleyin ve kendiniz karşılaştırın. Bakın test yapında demiyorum, öyle bir durumda zaten Chrome uzak atacağı için gerek yok. Ayrıca stabil olmadığı söyleniyor ancak bana son derece stabil geliyor. Günlerdir Firefox 3.7 alpha 2 defalarca çökmüş olmasına rağmen Chrome 1 defa dahi çökmedi. E daha ne olsun.:flowers: