Dün başıma gelen terbiyesiz olay.

Vatan1915

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba bu başlığı başına böyle bir durum gelen olursa diye açıyorum.
Dün akşam saati 1 haftalik karantinadan sıkilip 5 dakika mesafe ötedeki dayimi ziyarete giderken yolda ekipler tarafindan cevrildim .kibarca kafa sallayip kimligimi bulmaya calisirken kabaca ' ne geziyon lan ' gibi kaba bir tabirle karsilastim daha sonra yaşım 24 dedikten sonra kimliği hazırlayıp uzatırken gerek yok dediler bende ' olur mu bu göreviniz bu sizin tabiki buyrun bakın derken ' hakaret ve işimi mi ogretiyorsun deyip saldirdilar ve yumrukla karnıma hafif bi darbe attı. tabi ben şok oldum ilk kez boyle bir olay geliyor ben gerekli şekilde ikazlari yaptikca karsi taraf iyice sinirlendi ve beni karakolda dövmekle tehtit etti kimliğimi en sonunda alıp içlerinden birisi yapıyor bunu bebek azarlar gibi hadi evine vs gibi konuştu. Benim ailemde polis olduğu için hep alışığım polislerle konuşmaya ve normalde iyi akşamlar beyefendi kimlik alabilirmiyim deyip gbt mi yapıp iyi akşamlar devam edebilirsiniz deniyordu dedim tabi en son bunlar artık iyice küplere bindi bildigin terörist gibi davranmaya basladilar ve ben elimi yumruk yapmisim hava soguk parmaklarima niye takildin ister acik ister kapali durur dedim karsimdaki kayışı kopardi gecen gunki yarbay gibi kimsin sen boyle konusmayi kim ogretti vs gibi asagiladi beni bende biraz sinra karakola gelecsgim dedim .amire gittik.. karsinizda kalp pili olan biri olabilirdi yada midesinden ameliyatli biri dedim gerekli ikazı yaparız dedi ve arkadaş özür diledi fakat ben çok rahatsizim bu konuda zaten virus olayları vs psikolojim bozuk aynı zamanda kaygı bozukluğu var bende son zamanlarda düzelmişti şimdi geri bu olay tetikledi ne yapmam gerek sizce babam bugün öğrendi ve çok sinirli özür dilendi ama kaygı ve panik atak için ilaç kullanıyorum yani babam sinirli ve bu işi güzellikle halledebileceğim ve gerekli uyarıyı yapacak bi merci var mı amiri ben uyaracağım dedi ama bize bilgi verilsinde istiyoruz böyle bir durum birdaha olmayacak diye.

Bide böyle bi durumda kameranızı karşı tarafı 30 sn bekletip açın mutlaka çünkü karakolda söylediği herşeyi inkar etti arkadaş. Söylecek çok şeyim var ama yasalar üniformayı koruyor malum size tavsiyem korumada geri adım atmayın haksızlık doğru değil ben 15 yıl lojmanda büyümüş biri olarak bu konuda size tavsiyem asla haksizlik ettirmeyin çünkü daha fazlasını istiyorlar o zaman .. ama tepki olduğu zaman tam 6 adet kusurlu suç teşkil eden hareketi vardı hepsini inkar etti mesela
herkese saygılar arkadaslar..

Son olarak o üniformayı giyme fırsatını üniversite okumak istediğim için istememiştim yani siz devlet memurusunuz ve bugün bana bunu yaparsın yarın ben memur olurum bende başka garibana bunu yaparsam doğru olmaz o yüzden üniforma giyince ben her önüme geleni tokatlayım diye düsünmeyin artık sizin diğer insanlardan farkınız yok ..