Soru dropshipping ve ebay

Bu konuyu okuyanlar

onursonmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar ben ebay üzerinden dropshipping yapmayı düşünüyorum ama vergiler çok kafamı kurcalıyor ebay üzerinde vergilendirme sistemi nasıl oluyor? bilen biri yardımcı olabilir mi ?

Çözüm
eBay üzerinden hesap açan satıcılar ülkemizde yer alan yasalar kapsamında vergi ödeme yükümlüğüne sahiptir. Yapılacak her satış için fatura kesilmesi gerekmektedir. Şahıslar veya şirketler adına bu işlemler yapılarak mevcut uygulamaya göre e – ticaret gelirlerinin de vergilendirilmesi gerekmektedir.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348
eBay üzerinden hesap açan satıcılar ülkemizde yer alan yasalar kapsamında vergi ödeme yükümlüğüne sahiptir. Yapılacak her satış için fatura kesilmesi gerekmektedir. Şahıslar veya şirketler adına bu işlemler yapılarak mevcut uygulamaya göre e – ticaret gelirlerinin de vergilendirilmesi gerekmektedir.

Çözüm

onursonmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yüzde olarak sorsam bir bilginiz var mı ? yani 3 kazanıp vergiye 5 vermek istemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

faturayı ebay otomatik olarak kesiyor mu ? bizim ekstradan bir şey yapmamıza gerek var mı ?

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348
Yanlış bilmiyor isem bir örnek vereyim.
Örn;
Vergi Öncesi Net Kâr 829
Gelir Vergisi Karşılığı 158
Vergi Sonrası Net Kâr 671

onursonmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
faturayı ebay otomatik olarak kesiyor mu ? bizim ekstradan bir şey yapmamıza gerek var mı ?

onursonmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kusura bakmayın çok soru sordum ama bilen birini bulunca mecburen soruyorum, şirket paypal hesabı gerekiyor mu yoksa kişisel paypal yeterli mi

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348
O kısmı bilemiyorum maalesef. Deneyin.

bark

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Böyle işlerin devlet, vergi tarafında çok ince yerleri var. En mantıklısı aylık 200 tl gibi cüzi miktarlar vererek bir muhasebeciyle anlaşmak prosedürü, işleyişi, vergilendirme kısmını onlardan öğrenmek.

onursonmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O kısmı bilemiyorum maalesef. Deneyin.
teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Böyle işlerin devlet, vergi tarafında çok ince yerleri var. En mantıklısı aylık 200 tl gibi cüzi miktarlar vererek bir muhasebeciyle anlaşmak prosedürü, işleyişi, vergilendirme kısmını onlardan öğrenmek.
tamamdır çok teşekkür ederim

• Beğen
Reactions: Rei