DreamWeaver Ödev Site Tasarım Sorunları

Bu konuyu okuyanlar

dodurgali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar dreamweaver de bir site tasarlamam gerekiyor okul için ödev fakat bir kaç sorunlarım var bilenlerden yardım bekliyorum.
Öncelikle CS3 sürümünü kullanıyorum ve sadece table lerle çalışıyorum divleri filan kullanmamıza izin verilmiyor henüz :)

- Sitemin üst bölümüne "Oturum Aç" diye bir yazı ekledim ve o yazının üstüne gelince veyada tıklayınca e-posta ve şifre yazmamız için bir bölümün gelmesi gerekiyor ve ben bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bir şeye deyinmek istiyorum o yazıya tıklayınca yeni bir sayfaya gitmeyecek üstten küçük bir pencere inecek ve oraya e-posta ve şifre yazmamız gerekecek :)

- İkinci sorunum sadece tablelerle ve css kullanmadan nasıl slider yapabilirim ? İnternetten araştırdım hep css le yapılmış ama css kullanmamam gerekiyor.

- Yine CSS kullanmadan nasıl açılır menü yapabilirim ?

- Ve son olarak sitemin arka planı siyah üst kısma sitelerde olan arama şeysinden ekledim <input type="text" value="ARA" height="30"> mesela kod bu heightsini 30 px olarak ayarladım dreamweaver'in desing bölümüne geçtiğimizde yükselik 30 px olarak görünüyor fakat Index sayfasını bir tarayıcıda açtığımızda yükseklik boyutu default olarak görünüyor onu nasıl düzeltebilirim ? Bir de textbox ' un rengini beyaz değilde başka renk nasıl yapabilirim :)

Biraz uzun oldu gibi ama yardımcı olabilecek varmı :)

Dediğim gibi sadece table oluşturarak yapılacak ve css kullanılmayacak :S

s3zg1n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu dediklerin için css kullanman gerekiyor textboxlar için class lar yaratman lazım