Dostluğun Cinsiyeti Olur Mu?

karanlikintihar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Genel olarak, ''Dostluğun cinsiyeti olmaz'' denir. En azından ben öyle bilir, öyle duyarım...

Peki, karşı cinsten birine gerçekten ''dostum'' diyebiliyor muyuz? :innocent:

Nedir bu konu hakkında değer yargılarınız, yaşadıklarınız... ?

''doslugun cınsıyetı olmaz'' aslında olması gerek.cevremdekı ınsanların tamamı bayan..bazen keske erkek olsalar dıyorum.ış yerınde bıle acayıp karsılanıyo bu durum bıtane bıle erkek yok etrafımda:S
5 yıl once bırıyle tanıstım benı abısı sanıyo.unıverstedekı arkadaslarına bıle abım dıye tanıtıyo.Bende onu gercekten!!!kız kardesım gıbı sevıyorum :happy:ıcımde ona karsı ılgı yok ama herkes gercek abısı olmadıgımı ogrenınce bı acayıp oluyo.sasırıyo herkez.acayıp oluyom.aılesı bıle bana emanet etmıs onu artık.
herseyımı paylastıgım kankamda bayan.bırınden hoslanıyorum desem kımmıs o,kırayım mı onun bacaklarını dıyo.hepsıyle ıçli dıslıyım.sozumde gecer herbırıne..arkadaslrım baska bı kızdan soz edınce tepkılerı fena oluyo.ıstemıyolar ve acayıp uzuluyolar:wacko:uzulmelerı benı ıkı arada bırakıyo.onların bana olan ılgısı alakası eksılır gıbı gelıyo bana..
bırını sevmıstım kankama bıle bahsetmedım.benden suphelenıp takıp ettı ve sonunda ogrendıler...baslamadan bıtmek zorunda kaldı.....artık aramaz oldum baska bı sevgı,dostlarımın ılgısı bana yetıyo gercekten.onlar benım kaybedemeyecegım can tanelerım olmuslar bıle:)ama bazende dıyorum.keske erkek olsalar.askere gıderken kım ugurlıcak benı

Aşkla karşı cinsi bir cinsel obje olarak görmek farklı şeylerdir. ;) :)
haklısın.farklı seyler.ama asker arkadasın dusuncesı sabıtleşmiş.sankı o dogru soyluyoda bız yanlıs.:icon_-1:ne yanı her onumuze gelenı kolumuzamı takalım

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ayran gönüllü değilsen olur kardeşim

batigol-7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
doğanın kuralıdır , karşı cinsle dostluk kurulmaz

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Karşıdakinin bedenine şartlanmış beyinler için karşı cinsten eş olur,sevgili olur,metres olur,kıl-yün olur ama dost olmaz..

Ama hayat bazenöyle şanslar yaşatır ki insana, aynı kandan olduğuna bile sol çekecek dostların olur..
Kelebeğin kanadı bi sorun seni uyutmayınca gecenin 3 ünde telefon açabileceğin(veya seni arayabilecek,bundan üzüntü duymayacağın) biri olabilir hayatında..
Going to meçhul anlamında direkten döndüğün anda, gözlerini açtığında hemşire ile kavga eden biri olabilir bazen..
Çook uzaklardan gelmiş, yorgun yüzü ve uykusuz gözleriyle..

Dostsanız dost isteyebilrmişsiniz kaderinizden.. Ben demiyorum, öyle diyolar ;)

nur29

Doçent
Reaksiyon puanı
5
olur neden olmasın
ama şurasıda kesin ki erkeğin dostluğu kadınların dostluğundan daha iyidir

paladin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nur bunu anlamış ne güzel bu da demek oluyor ki erkekler dost bulmada kadınlara nazaran 1 0 yenikler :angry:

yoo aslında yenilgi galibiyet gibi bir durum yok. erkekler erkeklerle de dost oluyor sonuçta. benim görüşüm eğer dostluk çizgisi aşılmazsa karşı cinsiyetler arasındaki dostluk aynı cinsiyetler arasındaki dostluktan daha kuvvetli oluyor. yani dost bulma açısından iki taraf içinde şartlar aynı. ama benim gözlemlediğim kadarıyla, aynı cinsiyetler arasındaki dostluklarda(erkek-erkek, kadın-kadın) bir karşılaştırma olursa, erkekler arası dostluklar çok daha kuvvetli oluyor. çünkü kadınların birbirlerini çekememe gibi durumları var. :D

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Merhaba,

Teknik olarak, toplumdaki bireylerin genelini düşünerek şunu diyebiliriz: "Erkek, eşcinselse mümkün. Değilse, hadım olmak kaydıyla olabilir tabii. Neden olmasın."

Not: İstisnalar kaide oluşturabilecek kadar yoğun değilse, kaideyi bozmaz.

Güzel günler dilerim.

TerTip89

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaş Olur ama Arkadaşlığın ve samimiliğin ilerlemesi sevgili karı koca durumlarına sokabiliryor arkadaşlık olayını pek sıcak bulmuyorum karşı cinsten çok samimi arkadaş olunmamalı...

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
yoo aslında yenilgi galibiyet gibi bir durum yok. erkekler erkeklerle de dost oluyor sonuçta. benim görüşüm eğer dostluk çizgisi aşılmazsa karşı cinsiyetler arasındaki dostluk aynı cinsiyetler arasındaki dostluktan daha kuvvetli oluyor. yani dost bulma açısından iki taraf içinde şartlar aynı. ama benim gözlemlediğim kadarıyla, aynı cinsiyetler arasındaki dostluklarda(erkek-erkek, kadın-kadın) bir karşılaştırma olursa, erkekler arası dostluklar çok daha kuvvetli oluyor. çünkü kadınların birbirlerini çekememe gibi durumları var. :D

Dostum dediklerimizde çekememezlik söz konusu olmaz. Yani ben de olmaz. :D

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2

yenilgi galibiyet gibi bir durum nasıl yok

ERKEK
erkek-erkekle

BAYAN
bayan-bayanla
bayan-erkekle

:D

tsewen

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ateş barut durumu illa olur diyorum

iersin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Erkeğin erkekle,kadınında erkekle dostluğu olabilir.Ama bi erkeğin erkekle dostluğu gibi olmaz bi mesafe olmak zorundadır her zaman.Aynı durum kadınlar içinde aynıdır.Belli sınırlar çerçevesinde farklı cinstende dost olabilir bence.

Yunus ÖZCAN

Doçent
Reaksiyon puanı
9
çogu durumda arkadaş kanka sevgili
çok azı dost kalabiliyor çevremde gördüğüm kadarıyla

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bir kadın ve bir erkek dost olamazlar. sonunda birinin gönlü kayıyor. o_O

llavinya

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
92
bir kadın ve bir erkek dost olamazlar. sonunda birinin gönlü kayıyor. o_O

hepsi için geçerli değil bu durum. şahit olduklarım var.

yalnız durum iki bayan arkadaşın ya da iki erkek arkadaşın dostluğu gibi asla olamaz.

:) karşınızdaki cinsiyeti hariç düşüncelerle varsa hayatınızda, dost olur.

paladin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yenilgi galibiyet gibi bir durum nasıl yok

ERKEK
erkek-erkekle

BAYAN
bayan-bayanla
bayan-erkekle

:D

nasıl oluyor anlamadım. erkek kısmına sadece erkek-erkekle demişsin, hemen altında kadın kısmına da kadın-kadın erkek-kadınla yazmışsın. sonuçta kadın kısmına erkek-kadınla yazıyorsan, otomatik olarak erkek kısmınada erkek- kadınla yazmalıydın. yani bir yenilgi galibiyet kesinlikle yok. ama sen yazdıklarımdan sonra hala kadın ile erkek dost olamaz diyorsan bu senin düşüncen tabi ki. :) bunu ben değiştiremem.

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Olur hemde dostların en güzeli olur...

Karakter ve kişilik meselesi...

sleepless006

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öncelikle tartışma yaratan cevaplar için bir düzeltme yapayım bazı bayan arkadaşlar kullanmışlar çünkü

"ayıdan post, moskoftan dost olmaz" atasözü ruslar için söylenmiş bir atasözüdür ve konuyla ilgisi yoktur

karşı cinstende çok güzel "dost" olur. ayrıca herkese de dort denmez.

*karşı cinsten dost olmanın tek sakıncalı tarafı yanındaki kişinin olağanüstülüğü karşısında hayatına karşı cinsten böyle bir kişinin girmemesi ve yalnız kalmaktır zaten dostların yakınlaşması ve olayın birlikteliğe dönüşmesi bundandır bence.
*bir başka kötü yanı arkadaşınızla dışarıya karşı sevgili görüntüsü vermesi ve diğer insanların sizi sevgili olarak bilmesi.(bu yüzden platonik olarak aşık olduğum kız en yakın arkadaşlarımdan biriyle çıktı ve ayrılırken kızın beni beğendiğini öğrendim)
*birbirlerinin erkek ve kız arkadaşlarını beğenmemeleri, kıskanmaları, eleştirmeleri(ee dost acı söyler) bazen sorun yaratabiliyor

ayrıca arkadaşına(yani dostuna) cinsiyeti gereği duygusal olarak bağlanmmadıktan sonra pek bir sorun olmuyor, aşık olursanda bu durumu dostuna açıklayana kadar insanın ömründen ömür gidiyor çünkü nasıl karşılayacağı ve onu kaybetme korkusu yaşıyor insan ve hiçte kolay birşey değil. hatta bu durumu kendine açıklamak, kabullenmek bile çok zor

yasco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence olur olmaz diye birşey yok benim 12 yıldır hataımda birçok şeyimi hata herşeyimi paylaştığım bir dostum var vede kız yani 100 tane erkek arkadaşıma değişmiceğim kadar sağlam bir dostluğumun bulunduğu birisi tek kankam çok samimi çok yakın arkaşalrım var ama kankamı kimseye değişmem..

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
karşı cinsten dost olur niye olmasın ama habersiz bişey yapmıcan çok takıyolar:D

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Ben erkekle dost olunacağına inanmıyorum ..

Dost farklı bişey böle herşeyi paylaşıyorsun o sevgiye kayabilir ...

Onun için sorunun cevabını veriyorum evet olur

golevez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dost dediğin; sen onun için ölmeye giderken, o senin için çoktan ölmüş olandır. Öylesini bulabiliyorsan karşı marşı farketmez.