Dolar ve Euro rekorlar kırmaya devam ediyor!

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
An itibari ile Doları takip edenler :D Özellikle Murat :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
An itibari ile Doları takip edenler :D Özellikle Murat :)

Hiçbirşey satın alamıyorum. 128 GB SSD ağzına kadar doldu. HDD kağnı gibi.
Hadi silelim SSDyi nereye kadar? Zaten 40 GB windows 10 hadi 30 gb olsun.

M2 tipi nvme 500 gb 970 evo plus 1000 TL. 1000.

Dolar benim hayatımı oldukça etkiliyor. 300 dolarlık ürün 3000 tl, 100 dolarlık ürün 1000 tl olacak iş mi bu?

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Sen o zaman IMF Türkiye masası şefinin ülkemizde devlet başkanı gibi karşılandığını htırlarsın, memura işçiye emekliye zam yok, çaya un şekere tüpe yakıta zam ypcaksınız yoks kredi vermeyiz dediğini bilmen lazım, yad şu tür üretimleri yapın şunları da bırakın dediklerini bilmen lazım

Cümlenden IMF'yi at. Aaa günümüz Türkiyesi.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Çok güzel dedin gtx1660 super'e ben 2660 tl verdim ama fiyatını hak etmiyor.
Daha önceki haftalarda 2000₺ idi o, GTX 1650 Super'in ortalama fiyatı şimdi 2000₺ olmuş. Tabii iktidarın yanlış hamleleri ve biraz da Covid-19'dan kaynaklı olduğu için ne yazık ki ekonomi berbatlaştı. @mapavrili, @PARAzitCELL, iktidarın yaptığı güzel şeyler var eyvallah ama maalesef sizin gördüğüz gibi toz pembe değil. En azından biraz olsa da bile eleştirel bakmayı deneyin. :)

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Sizler bu 0lkenin tüm sorunlarını Erdoğan a yıkıyorsunuz, o nasıl olacak
Sorunları anlatmakta tabii ki de zorundayız, istersem bir adamı ve ya bir başkanı da eleştirebilirim sorunların çözülmesi için. Daha çok anlatmak istiyorum ama o da siyasete gireceğinden anlatmıyorum.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Sorunları anlatmakta tabii ki de zorundayız, istersem bir adamı ve ya bir başkanı da eleştirebilirim sorunların çözülmesi için. Daha çok anlatmak istiyorum ama o da siyasete gireceğinden anlatmıyorum.
Elbette herkes eleştirilebilir , eleştiri olmadan gelişme olmaz, ben sadece haksızlığa karşıyım.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Çok doğru istediğimizi diyemezsek ne diye yaşıyoruz?Köle miyiz?Hala onu bunu savunuyorlar.Dediğim gibi 2660 tl gtx1660super e verdim ama adamlar 2660 dolara en son bilgisayarı alabilirler.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Çok doğru istediğimizi diyemezsek ne diye yaşıyoruz?Köle miyiz?Hala onu bunu savunuyorlar.Dediğim gibi 2660 tl gtx1660super e verdim ama adamlar 2660 dolara en son bilgisayarı alabilirler.
O dediğin adamlar o işin üreticisi konumunda, inşallah bizlerde bir gün sadece tüketici olmaktan çıkarsak aynı seviyelere gelebiliriz, hatta geçebiliriz de, bu birazda sizler gibi gençlere bağlı.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
O dediğin adamlar o işin üreticisi konumunda, inşallah bizlerde bir gün sadece tüketici olmaktan çıkarsak aynı seviyelere gelebiliriz, hatta geçebiliriz de, bu birazda sizler gibi gençlere bağlı.
Aslında benim amacım kimseyi kötülemek değil ama işte keşke bizim ülkede de her şey üretilse ve ekonomi daha iyi olsa herkes mutlu olacak.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Screenshot_2020-10-08-17-44-04-576_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Üretici mi? Polonya, Estonya, İsveç, İsviçre, Norveç, Danimarka, Finlandiya, İtalya, Portekiz vs. birçok Avrupa ülkesinin hiçbir bilgisayar donanımı ürettiğini sanmıyorum. Çoğunluk Amerika ve Tayvan üzerinde toplanmış durumda. Üstelik Tayvan sadece 28 milyon nüfusa sahip bir ülke ve Dünya'nın teknoloji konusunda en fazla söz hakkına sahip ülkelerinden birisi.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Siz dolarla mı maaş alıyorsunuz yoksa, sayın bakan hiç kurlara bakmadığını söylüyor.
Sizin ne işiniz var dolarla?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sizler bu 0lkenin tüm sorunlarını Erdoğan a yıkıyorsunuz, o nasıl olacak
Kime atıcaz? Hedef göster?
Bu hükümetin batırdığını bu gençlik niye toplasın?
Önce hükümet gereksiz yere para harcamayı bıraksın.

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
Arkadaşlar sakin olun süper güçlü ekonomi bakanımız dolar ve euro ile işimiz yok dedi

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Nesi gençliğe bağlı? Ülkede fabrika yok, üretim yok, gençlere iş imkanı yok ondan sonra beyin göçü niye oluyor dolar neden artıyor diye söyleniyorsunuz. Sizin gibiler zamanı gelecek bu adamın gitmesini bizden daha çok isteyeceksiniz ama o zamanda iş işten geçmiş olacak.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Nesi gençliğe bağlı? Ülkede fabrika yok, üretim yok, gençlere iş imkanı yok ondan sonra beyin göçü niye oluyor dolar neden artıyor diye söyleniyorsunuz. Sizin gibiler zamanı gelecek bu adamın gitmesini bizden daha çok isteyeceksiniz ama o zamanda iş işten geçmiş olacak.
Beyin göçü tersine döndü artık revaçta Türkiye var, işiniz gücünüz ağlamak, gençliğe hiç yakışmıyor ağlamak.

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Revaçta Türkiye mi var? Kaynak nedir?
kaynak yok ağzı olan konuşuyor işte.
Beyin göçü tersine döndü artık revaçta Türkiye var, işiniz gücünüz ağlamak, gençliğe hiç yakışmıyor ağlamak.
Ayn tr var o yüzden gençlerle yapılan ankette %80' i yurt dışına çıkmak istiyor geriye kalan %20' lik kısım da senin gibi sadece tek adama tapanlar gerçekleri görmeyenler.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
kaynak yok ağzı olan konuşuyor işte.

Ayn tr var o yüzden gençlerle yapılan ankette %80' i yurt dışına çıkmak istiyor geriye kalan %20' lik kısım da senin gibi sadece tek adama tapanlar gerçekleri görmeyenler.
Bir dakika, orada durun.
Tamam ekomomiden şikayet eden birisiyim, ama asla ülkemi bu gibi sebeplerden dolayı terk etmem. Fikrinizi kendinize saklayın. Yüzdeleme yaparken araştırıp, düşünüp konuşun. Geçici bir iktidar yüzünden ülke mi terk edilir? Akıl nerede? Mantık nerede? Onca şehide yazık değil mi? Bir bayrak uğuruna sen bu topraklarda yaşa diye şehid olana yazık değil mi? Lütfen.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Ben bu ülkede dövizin yasak olduğu günleride yaşadım, ne o zamanlarda nede doların bugünkü kurdan çok daha düşük olduğu zamanlarda ülkemiz bugünkünden daha güçlü yada daha dirayetli değildi..
Umarım dolar en makul seviyelere iner herkes memnun olur.
Bahsettiğiniz dönemde Türkiye dışa kapalı bir rejim ile yönetiliyordu. Ki ona rağmen petrol ithal etmek için de çil çil ABD dolarına ihtiyaç duyuyorduk. Yüksek gümrük duvarları ile ülke korunuyordu (ki bu korunmayı da tasvip ettiğim anlamında söylemiyorum) O sebeple iki dönemi kıyaslamak pek mümkün değil. Milyarlarca dolar dış borcu olan bir ülke olarak bakan beyefendinin döviz kuruna da CDS'lere de bakmasu gerekiyor. Ki o CDS Türkiyenin ABD tahvili üzerine ne kadar ek getiri ile borçlanacağını söylüyor. Yani içeride düşük faiz derken birileri dışarıda tefeci faizi ile borçlanmak zorunda kalıyoruz iktidarın kifayetsizliğinden...

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Abi lütfen yapma ya. Yeni mezun mühendise asgari ücret teklif ediyor insanlar. Beğenmezsen git başka mühendis bulurum çalışacak diyorlar bir de utanmadan. Nereye revaçtayız?

Son mesajlar