Dolar Tarihi zirvesini kırdı...

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
10.7980

Ekli dosyalar

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    20.8 KB · Görüntüleme: 107

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Bence bugün faiz arttırılacak. CB faizi savunanla yürümem diye açıklama yaptı yine faizin indirilmesini savundu bunun üzerine Merkez Bankası Faiz arttıracak ve merkez bankası bağımsızdır imajı çizilmiş olunacak :D

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Ben artık ülke SİHA yapsın, İHA yapsın, Araba yapsın istemiyorum.Hayat standartlarımı yüksetlmek istiyorum.Eğer hayat standartlarımı ABD ne derse onu yapmak yükseltecekse, ABD ne derse onu yapan hükümeti isterim.
Ona buna köpeklik ederek yükselecek hayat standartı yerin dibine batsın. 40lardan 2000lere hatta 2000lerin ortasına kadar diyelim Abdnin bir dediğini iki etmedik de noldu? 1 milyar dolar için haritada yerini bulamayacağın ülkelere yalvarıyorduk.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Ona buna köpeklik ederek yükselecek hayat standartı yerin dibine batsın. 40lardan 2000lere hatta 2000lerin ortasına kadar diyelim Abdnin bir dediğini iki etmedik de noldu? 1 milyar dolar için haritada yerini bulamayacağın ülkelere yalvarıyorduk.
o tarihe kadar abd'nin her dediğini yapmadıkki kıbrıs yüzünden ülke çok süründü ambargo vs.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bence bugün faiz arttırılacak. CB faizi savunanla yürümem diye açıklama yaptı yine faizin indirilmesini savundu bunun üzerine Merkez Bankası Faiz arttıracak ve merkez bankası bağımsızdır imajı çizilmiş olunacak :D

Bugün faizi arttırsa dahi, TCMB bağımsız imajı çizilse dahi gerçekte öyle olmadığını görüyoruz. Ki faiz arttırırsa o zaman adama sormazlar mı 1 ay evvel niye piyasa 100 baz puan yapacağını beklerken (ki piyasa esasında yapılmaması gerektiğini düşünüyordu) 200 baz puan indirdin. Herkesin gördüğünü nasıl göremiyorsunuz. Ne biçin iş yapıyorsunuz derler.

Kısaca yukarı bıyık aşağı sakal...

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Bugün faizi arttırsa dahi, TCMB bağımsız imajı çizilse dahi gerçekte öyle olmadığını görüyoruz. Ki faiz arttırırsa o zaman adama sormazlar mı 1 ay evvel niye piyasa 100 baz puan yapacağını beklerken (ki piyasa esasında yapılmaması gerektiğini düşünüyordu) 200 baz puan indirdin. Herkesin gördüğünü nasıl göremiyorsunuz. Ne biçin iş yapıyorsunuz derler.

Kısaca yukarı bıyık aşağı sakal...

Orası öyle zaten mb'nin bu hükümet ile bağımsız kalamayacağını herkes biliyor bu saatten sonra bir çıkış yolu yok dediğin gibi sakal bıyık olayı.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Mining yapıyorum. İşsizim. En azından cep harçlığım çıkıyor.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
o tarihe kadar abd'nin her dediğini yapmadıkki kıbrıs yüzünden ülke çok süründü ambargo vs.
Bende biliyorum onu, kastım nerdeyse veya çoğunlukla yaptığımız... Ne zaman kendi ipimizi kendimiz kesmeye kalktık yok ambargo yok bilmemne...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

O dediğin 1974 sonrası. ABD üstleri kapatıldı ABD 'ye ters hareket edildi ambargo yenildi ama dik duruldu.

Daha sonra ne oldu ! 1980 ABD destekli darbe ile yönetim değişti. Bütün üstler açıldı bizim ambargo koyduğumuz Yunanistan NATO'ya alındı. ABD ve değişik ülkeler ile anlaşmalar imzalandı yok İMF'den borç alındı Türkiye'deki kapalı üstler direk açıldı.... Sonuç olarak ABD ne derse yapan bir sistem 5-6 yıl içinde geri getirildi. Tarih tekerrür edecek gibi göz göre göre aynısı olacak.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
11,56 olduk.
Mesaj otomatik birleştirildi:

11,75 olduk

Son düzenleme: