Dolandırıcılık...

acabuco4

Profesör
Öncelikle herkeze iyi günler.Bi konuda yardımınıza ihtiyacım var bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Bizim yadigar kombi geçen günlerde bozuldu,bende bi hata yapıp internetten özel servis buldum ona telefon açtık geldiler böle böle dediler 350 ytl para istediler iyi tamam napalım dedik verdik yaptırdık 2 hafta geçti geçmedi kombi tekrar bozuldu telefon açtık falan 5 gün boyunca hergün telefon açmamıza rağman gelmedi bu özel servis , yetkili servise açtık geldiler ve kombiniz kurcalanmış ve doğru tamir edilmemiş dedi,ve 70 ytl ye değişiceğimiz birşeye 350 ytl aldıklarını söledi.Şimdi bu özel servisi savcılığa yada polise şikayet edersek bi yaptırımı varmı bunun ? Türk insanınında halı malum,zaten kriz var gidip kombi alıcak durumumuz yok yeni bi tane.Sizce napmalıyız ? Babamın işleri yüzünden 1 haftadır gidip ilgilenemedik sizin cevaplarınıza göre hareket edicez yarın.

Bide şöle bişey var adamlar tamir ederken zorla tamir etmiyor kağıt imzalatıyorlar falan,ama bizi kandırdıklarını bilme ihtimalimiz yokmu? Türkiyede kimseye güvenemicekmiyiz artık ? Böle bi ülkedemi yaşıyoruz biz ?


Okuduğunuz için teşekkür ederim sonuç olarak bu adi soygunculara yasal yollarla bişey yapabilirmiyiz bunu öğrenmek istiyorum,en basitinden bari yalandan tamir ettik gibi gösterdikleri kombimizi tekrar adam gibi tamir ettirebilirmiyiz onu merak ediyorum.Hukuksal bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim.

İyi günler
 

by_erdal21

Asistan
Arkadaşım Hukuk ile ilgili forumlar var onlara danışsan daha iyi olur.Kendini avukat olarak tanıtan görmedim SDN de.Hukuk sitelerinde genelde yardımcı olunuyor.Üye olmakta zorluk yaşayabilirsin belki.Tüketici haklarını koruma derneklerini araştırıp telefon ile bilgi alabilirsin sanırım.
Umarım sorununu sorununu hal edebilirsin.Ülkemizde zor tabii biraz.
 
Merhaba,

Sonuçta siz yetkili olmayan servise aygıtı emanet ederek ciddi bir hata yapmışsınız. Kendi servisinin sizden fazladan ücret talep etmesi konusunda hata sizin. Diğer taraftan özel servisin yaptığı işi ayıplı yapmasında kusur onların. Dolayısıyla bu konuda adli olmasa da tüketici heyetiyle ilgili bir girişim yapabilirsiniz. Önce aslında tüketici hakları derneğinden bilgi alın derim.

Tabii yetkisiz bir servis şirketiyse, kaybedecek bir şeyi olmaması kötü bir durum. X markasının yetkili servisi olsa bu hareketi yapan ve siz X markasının genel merkezine şikayette bulunduğunuzda kusur sabit görülürse, hem firmaya ceza kesili, belki de yetkili hizmet noktası olma unvanları alınır (malum bu da onlar için çok ciddi mali kayıp demektir).

Umarım sorun lehinize bir sonuçla çözülür.

Güzel günler dilerim.
 
Üst