Doktor mu Pilot mu?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

emirbakay

Üyecik
Sizce gerek Yurt dışı gerekse Türkiye de Yaşam şartları ve kalitesi olarak Hava yolu Pilotluğu mu yoksa Cerrahlık mı ? (Kaptan Pilot - Profesör Cerrah)
Her açıdan ele alîrsak hangi mesleği seçerdiniz?

Kryzen24

Asistan
açık ara cerrah kardeşim çünkü hem maaşı fazla hemde pilot gibi fazla vücudunu kullanmıyorsun biraz daha zihin odaklı
Mesaj otomatik birleştirildi:

tabi tercih senin ben fikrimi belirttim :)

cihaneken

Asistan
Pilotlukta kafan rahat olacaktır cerrahlığa göre. Oysa doktor olmak büyük sorumluluk ve çalışma gerektirir. 50 yaşınada gelseniz halen yeni birşeyleri yoğun bir şekilde takip ve öğrenim yapmak zorunda kalacaksınız. Ayrıca insanların hayati sorumluluklarıda sizin sırtınıza yüklenecek.

emirbakay

Üyecik
Ikisi de kendine göre stresli ikiside insan sorumluluğu evet cerrahlık 1 kat daha stresli eğitim bitmiyor. Pilotluk daha rahat ama yurtdışında maaş olarak bakarsak cerrahlar kat be kat daha fazla kazanıyor

açık ara cerrah kardeşim çünkü hem maaşı fazla hemde pilot gibi fazla vücudunu kullanmıyorsun biraz daha zihin odaklı

tabi tercih senin ben fikrimi belirttim :)
Cerrahlıkta bedenen yorulduğun bir meslek

• Beğen
Reactions: CCD

Mustyyy

Profesör
Pilot da allah korusun kendini de riske alırsın
Ama doktor da en fazla dava lik olursun hemde maaş farkı göz unsuru olmalı evet pilot olursan her tarafı gezersin ama doktor olunca da paranla gezersin

emirbakay

Üyecik
Bence pilot. Gezmek kadar güzeli yok bence. Farklı kültürler, farklı şehirler, farklı insanlar iyi gelecektir.
Maaşıda geri kalır değil.
bazen yoğun
Pilot da allah korusun kendini de riske alırsın
Ama doktor da en fazla dava lik olursun hemde maaş farkı göz unsuru olmalı evet pilot olursan her tarafı gezersin ama doktor olunca da paranla gezersin
pikotlukta da geziyorsun evet ama disardan göründüğü kadar rahat deil çok yoğun oluyorsun genellikle gezemiyorsun

Constantin87

Profesör
Yasaklı
Cerrahlık çok havalı meslek bence pilotta öyle ancak doktor hayatının her alanında saygınlık görür maalesef ülkemiz hariç

Ege072

Üyecik
Bir kere kötü bir şey demek istemiyorum ama lütfen böyle hayati soruları bu yada buna benzer platformlardan aldığın cevaplara göre seçme. Böyle şeyleri kendin seçmelisin. Çünkü ona göre bir lise kazanman ve seçmen gerekecek üniversite desen zaten öyle. Üstüne birde en az 30 yıl (ki çoğu
zaman daha fazla) çalışman gerekecek. Yani 15 yıl sonra dizlerini dövüp keşke şu mesleği seçseydim; yada keşke shiftdelete' de soru sorup insanların seçimine göre kendi hayatımı seçmeseydim; deme.

OzkanK.

Profesör
Milletin aklıyla veya yaşadıklarına göre sakın meslek seçme. Belki sen kan görmek insanla uğraşmaktan hoşlanmıyorsun veya Hergün yüksekte gece gündüz uçmak hoşuna gitmeyebilir. Herşeye para olarak bakma kendi mutluluğunu ara.
Belki sen Resim Müzik ile mutlu oluyorsun aç kalacan ama mutlu olacan. Yada Spor hoşuna gidiyordur milli bir sporcu hakem flan olursun. Herşeyi sen şekillendir sonradan çok pişman olunuyor. Yanlış kariyer yanlış meslek seçildimi. Ne doktorlar Mühendisler var kendini 10. kattan atan intihar eden Trilyonluk zengin olmalarına rağmen herşey para olmamalı.

stat counter