DJI OM 3 vs DJI OM 4 ya da baska gimbal.. Hangisini önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
DJI OM 3 ya da DJI OM 4 almayı düşünüyorum.. Hangisini önerirsiniz? Kullananlar varsa tecrübelerinizi de paylaşırsanız sevinirim.. Başka gimbal önerisi varsa da memnun olurum.. Genellikle telefon ile çekim yapmayı planlıyorum..

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,777
Hohem iSteady X öneririm. Birçok ekstra özelliği de mevcut. Piyasada bulabileceğin fiyat performans konusunda en uygun üründür. Avrupa'da 70€ fiyatı var.
Hatta indirimli fiyatını da atayım:

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Hohem iSteady X öneririm. Birçok ekstra özelliği de mevcut. Piyasada bulabileceğin fiyat performans konusunda en uygun üründür. Avrupa'da 70€ fiyatı var.
Hatta indirimli fiyatını da atayım:
Tesekkurler hemen inceleyeceğim.. yani fiyat uygunlugu dısında da digerlerinden daha mi iyidir?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,777
Kesinlikle. 3 akslı bu ürünü 700₺'den aşağı bulamazsınız. Yani bu ayarda bir ürün alacak olsanız 200₺ daha fazla vermeniz gerekir.
Yüz takibi, otomatik dönme, çeşitli efektler ve kendi uygulamasının bulunması gibi ekstra özellikleri de mevcut.
Ayrıca YouTube'dan test videolarını inceleyebilirsiniz.
Tek olumsuz yanı olarak kamera takamıyor olmanız ve yalnızca telefonlara yönelik olmasını söyleyebilirim

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
OM3 kullandım. Hoş bir cihaz ama telefonu özellikle büyük olanları ekranlara zarar verdirebilir. Tek kişiyseniz biri kıskacı açacak öteki telefonu yerleştirecek. Yoksa gitti 11 pro max :)) Düşürebilirsiniz takarken. Civcivi boğmak isteyen çocuk gibi yakalıyor kenarları süet olsa da korkutuyor.

OM4 deneyimlemek isterdim. Twist olayı yapmışlar, zoom yaparken outa çekme efekti eklenmiş yazılıma. Aparatları var telefona yapıştırabildiğin. Veya kıskaç manyetik tek başına tak telefona yapıştır gimbala. Bu ötekine nazaran daha iyi ama sarsacak birşey yapılmamalı.

Yazılımsal ve garantör olaylarda bilindik marka öneririm.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,386
Farklı markalarda Zhiyun, Snoppa Atom veya Freevision Vilta M önerebilirim. Freevision olan markayı Aliexpressten almıştım yazılım ve kullanım konusunda gerçekten iyi çıktı. Yazılım kısmında bu markalarda iyiler Snoppa Atom olan markada telefonu koyduğunuz kısımda wireless charging özelliği de var. Ama gerçekten minik bir gimbal istiyorsanız size önerim kesinlikle DJI OSMO Pocket veya Pocket 2 olacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullandığım gimbal ile çekmiştim.

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Farklı markalarda Zhiyun, Snoppa Atom veya Freevision Vilta M önerebilirim. Freevision olan markayı Aliexpressten almıştım yazılım ve kullanım konusunda gerçekten iyi çıktı. Yazılım kısmında bu markalarda iyiler Snoppa Atom olan markada telefonu koyduğunuz kısımda wireless charging özelliği de var. Ama gerçekten minik bir gimbal istiyorsanız size önerim kesinlikle DJI OSMO Pocket veya Pocket 2 olacaktır.

Kullandığım gimbal ile çekmiştim.
Tesekkur ederim.. Ayrica video da mukemmel.. Ankara dan Norvec e tasinmis biri olarak da ayrica ozlem cektim su goruntulerle :) Bu hangi gimbal ile simdi? Telefon kamerasi mi? bahsettiginiz osmo pocket ler kamerali degil mi?

Bir de Feiyutech G6 MAx var.. Onun hakkinda bilgisi olan var mi?

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,386
Tesekkur ederim.. Ayrica video da mukemmel.. Ankara dan Norvec e tasinmis biri olarak da ayrica ozlem cektim su goruntulerle :) Bu hangi gimbal ile simdi? Telefon kamerasi mi? bahsettiginiz osmo pocket ler kamerali degil mi?

Bir de Feiyutech G6 MAx var.. Onun hakkinda bilgisi olan var mi?

Kullandığım gimbal Freevision Vilta M üzerinde S7 edge telefonumla çektim. Çekimi gimbalın uygulamasından yapıyorsunuz. Telefonun kamera uygulamasını kullanmıyorsunuz. Uygulamada timelapse,ekranda çizdiğiniz rotada kayıt başlatırsanız sonrasında kendi kendine çekimi yapıyor.

Dji Osmo Pocketların ise üzerinde kendi kameraları var.

Feiyutech hakkında pek olumlu video göremedim ama firma kendini düzeltmiş olabilir modelin incelemesine bakmam lazım.