Diyanet'ten Ekşi Sözlük'e tepki!

Bu konuyu okuyanlar

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Efendimiz (s.a.v)'e hakaret edecek cürreti kendinde bulabilen bu omurgasız, haysiyet ve edepten arındırılmış silikon beyinli ekşi sözlük yazarı ve benzeri düşüncelerini her türlü ortamda yazan ve söyleyen kişilerin şu mübarek Ramazan ayında Allah varlıklarını yok etsin, yokluktan kurtulamayıp o sövdükleri, hakaret ettikleri Allah ve Resulünün merhametine muhtaç kalsınlar inşaallah. ‪#‎Eksisozlukbenidedavaet‬

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öyle patıranlar kimler?
Yanlış yazmışım. Öyle yaptıranlar kim?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Efendimiz (s.a.v)'e hakaret edecek cürreti kendinde bulabilen bu omurgasız, haysiyet ve edepten arındırılmış silikon beyinli ekşi sözlük yazarı ve benzeri düşüncelerini her türlü ortamda yazan ve söyleyen kişilerin şu mübarek Ramazan ayında Allah varlıklarını yok etsin, yokluktan kurtulamayıp o sövdükleri, hakaret ettikleri Allah ve Resulünün merhametine muhtaç kalsınlar inşaallah.
‪#‎Eksisozlukbenidedavaet‬

Haklısınız ama ekşisözlükte sadece 2 tür yazar vardır. Ve bazen bende bazı yazarlara gıcık olurum o sitenin değerini düşürüyorlar.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Kendi yaptığın genellemeden başka insanları suçlaman ne kadar doğru. Kafa kesen müslümanlara bakarak müslümanlar katil desem ne olacak o zaman ? Müslümanlardan, Hristiyanlardan, ateistten katil çıkmıyor mu? Bir insanın yaptığı hatayı onun bağlı olduğu inanca, sözlüğe yüklemek ne kadar doğru.
Kimsin bilmiyorum ama yaşadığın kafayı oruç kafasına bağlıyorum, tabi tutmuyorsan bilemem.
Şimdi bana bir söyle bakalım, giriş yap da öyle söyle hem, dünyada müslüman ve diğerleri(tek tek saymaya gerek yok) diye kaç tane din var ne kadar ateist var.
Bunun cevabını kendine verip ondan sonra kim kimi genelliyor diye konuşabilirsin.
Ul*n müslümanların sayısı 100 milyon olsa kalan insanlar için genelleme yapmayalım da ne yapalım.
Saldırmayanları da eleyelim, yine müslümanlarıyla diğerleri arasında %100 eşitlik sağlanmaz.

Gördün mü bilmiyorum ama oku yukarıyı, müslümanların nasıl gösterildiklerini.

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bence biz Ateistlere bişey demeyelim, onlarda bize birşey demesin. Biliyorsunuz online oyunlarda türklerin çoğu(hepsi değil, üstüne alınan alınsın) tüm oyun boyunca seni gavur diyip anana babana küfür ediyorlar. Hemde bu dediklerim Battlefield 3'te oldu. :thumbdown: Dayanamadım ve şunları söyledim:
-Bıktım sizden artık. Dediklerinizi onlar anlamıyor olabilir ama ben anlıyorum ve yaptığınızdan utanmanızı gerektiğini düşündünüyorum. Onlara laf söylemeden önce kendindeki hataları bir araştır. Gavur dedeğin kişi oynadığın oyunu yapmış, kolaysa sen yap ve son olarak hiç kimseyi dinine göre yargılayamassın, insanları ancak yaptığı haraketlerden yargılayabilirsin ve sana insan demek yanlış olur.
Not: Ben de müslümanım.

elhamdülillah...

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Dinle dalga geçemezler ya öldürürler o yazarları

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Aslında sorunun çözümü basit: her kes bir birine “saygı” gösterecek.

Ancak bu kadar basit çözümü olan bir konuda bile taraflar diğer tarafın kimi tutarsızlıklarına gönderme yaparak olup biteni masumane göstermeye çalışıyor. Söz gemli bir ateist, böyle bir olaya tepki göstermesi gerekirken bir takım Müslümanların tavrına gönderme yaprak “sizinkilerde hakaret ediyor” diyebilir. Yada Müslümanlar, bir takım Müslüman’ın yaptığı yanlışlığı masumane göstermek için “Siz ateistler de dinimize hakaret ediyorsunuz” diyebiliyor.

Bu tür olaylarda taraflar bir şekilde kendi tarafındakilerinin yanlışlığını kurtarmak derdine düşmese her halde daha sağlıklı olur.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bu tür siteleri neden kapatmıyor BTK? Adamlarda saygı yok, bir şey yok. Önüne gelene küfür ediyorlar. Şahsen ben böyle sitelere karşıyım ne olursa olsun.

Bthnkdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=57891]pcwolf[/MENTION]

1. kutsal saydigimiz yok zaten saygida duyuyorum emin ol sizin dinsizlere duydugunuz saygidan kat kat fazla.
2. birkac dini foruma ve dinsiz foruma üyeyim müslümanlarin ateistlerle tartismalarindaki küfürlerin haddi hesabi yok dini forumlarda inanmiyanlar hakkinda ki düsünceleri küfürleri söylemeye gerek yok.
3. Dinsizler ve dindarlar arasindaki temel catisma dinsizlerin dinlerindeki kurallari toplumsal kurallara yansitma amaclaridirki akli basinda olan herkes bunu kabullenir.

Laik bir sistemde herkes heristedigine inanir insanlari rahatsiz etmedikce istedigi gibi yasar ibadet eder. örnegin isvecte nufusun yüzde 90 ni ateist ama minareden ezan okunur. almanyanin yüzde 5 i müslüman ama carsafli kadinlar rahatca gezer. peki dininin bu dinsizlerin size verdigi haklara karsilik verdigi nedir ? Irakta iran da arap ülkelerinde basi acik gezmek tehlikeli acik elbise giymek ölüm demektir. bugun inanciniza saygi icin inansizlarin yasamina saygi duyun diyen gülenin bu ülkede destekcisi yüzde 30 u gecmiyor birde diger arap ülkelerini düsünün. insanlar islamla neden ugrasiyor yaniti basit : gelecekleri ve cocuklari icin. Yoksa bir deist olarak banane kim oruc tutuyor kim carsaf giyiyor yada 3-5 kadinla evleniyor

Hukukun temel kurali kendinize yapilmasini istemediginiz birseyi baskasina yapmayin.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Ekşi sözlük güzel ve okuması çok zevkli bir site bence tabi bazı kendini bilmezler çok ileri gidebiliyorlar bazen ama bunu genele mal etmemek lazım. Hoşlanmıyor olabilirsiniz, hoşlanmadığınızı siteyi kapatarak değil saygısızca bulduğunuz içerikleri gerekli yere şikayet ederseniz haklı olduğunuza karar verilirse sildirebilirsiniz. Ateist, müslüman, hristiyan ayrımına gerek yok herkes eşit. Her nedense bu sitede tartışılan her konunun sonu dine dayanıyor bu dinler ne illet bi şey insanları sürekli birbirine düşürüyor bu uğurda binlerce insan can verdi tarih boyunca. Neyin paylaşılamadığına da bir anlam veremedim hiçbir zaman. Ha müslümansın ha ateistsin sonuçta hepimiz insanız birbirimize saygı, sevgi göstermemiz gerekir.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
ekşi sözlük eklemeler yapılabilen bir düşünce platformu kıvamında
Efendimiz[sav]yi herkez sevmek zorunda değildir.Eğer kişi kendini bilmezse kötü biçimdede yad edebilir.
sünnete bakıyoruz
en ağır hakaretler kendisine yapılmış üstüne doğum yapmış ineğin sonu atılmıştır.taifte görmediği zulum kalmamıştır.Ancak O[sav]sabredenlerden dua edenlerden olmuştur.
peygamber efendimiz[sav]e en büyük hakaret onun hadislerinin üstünü örtmek değiştirmek ab normlarına uydurmak,Efendimiz[sav]ile galga geçenlere yalanlayanlara hadis siyer sohbeti verdirmek yüzbinlerce dolara tefsir!!!!yazdırmaktır.Bunları yapan diyanettir ve yüzsüzlüğü tavan yaptırarak ekşi sözlüğe işi bağlamaktadır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kimsin bilmiyorum ama yaşadığın kafayı oruç kafasına bağlıyorum, tabi tutmuyorsan bilemem.
Şimdi bana bir söyle bakalım, giriş yap da öyle söyle hem, dünyada müslüman ve diğerleri(tek tek saymaya gerek yok) diye kaç tane din var ne kadar ateist var.
Bunun cevabını kendine verip ondan sonra kim kimi genelliyor diye konuşabilirsin.
Ul*n müslümanların sayısı 100 milyon olsa kalan insanlar için genelleme yapmayalım da ne yapalım.
Saldırmayanları da eleyelim, yine müslümanlarıyla diğerleri arasında %100 eşitlik sağlanmaz.

Gördün mü bilmiyorum ama oku yukarıyı, müslümanların nasıl gösterildiklerini.

Sakin ol ve tekrar oku yazdıklarımı. Neler saçmalamışsın pek anlamadım. Bunuda sebepsiz öfkene bağlıyorum. şu dünyada rastgele sokaktan topladığın 10 kişinin bile ortak noktaları bir avuç kadarken (fiziksel özellikleri saymıyorum elbette) milyonlarca kişiyi sadece ama sadece ortak inançları eleştirebilirsin. Ve inan bana bunlar çok çok az. Yani müslümanları eleştiriyorsan bütün müslümanların ortaklaşa karar birliğine vardıkları konuları ( allahın birliği vs. ) eleştirebilirsin. Benim burada yaptığım şey herhangi dini falan eleştirmek değil. Bu arada merak ediyorsan söyleyeyim oruç tutuyorum. Bu benim hakkımdaki düşüncelerini ne kadar değiştirir bilemem tabi.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Gerçekten pembe gözlüklerle yaşıyorsunuz hayatı :) Başka birşey diyemicem size. Karışan eden yok, her işi rastgidiyor ohoo daha ne isterim ki ben. Hani konu biraz müslüman ateist tartışmasına döndü ama Türkiyede düşünce özgürlüğü sıfır koskocaman SIFIR. Poposu sıcakta olan yayıyor gere gere konuşuyor burda, ağzı olanın konuştuğu ülkede yaşıyoruz(!) zaten. Empati yeteneğiniz hiç yok malesef. Kendiniz rahat olduğunuz için tüm insanların rahat olduğunu sanmayın sakın. %99 u müslüman olan ülkede azınlık olmanın ne demek olduğunu bilmiyorsunuz, laf kalabalığı yapan sizlersiniz malesef.
Cevap bana heralde.
Düşünce özgürlüğü ayrı, düşüncelerini saldırıyla belirtmek ayrı.

%99u müslüman olan ülkede müslümanlara yönelik laflar söylemek neyin nesidir bilmiyorum.
Bakın bir tane site var link vermiştim aynı zamanda moderatöre bildirdim kural dışıysa silinsin diye. O sitede Allah ile ilgili o kadar şey yayınlanmış ki, bunlar saldırmak değil de ney?
Bunlar azınlıksa yaptıkları ne böyle?
Ya tövbe haşa tipini beğenmedikleri insan için Allah random tuşuna basmış felan diyorlar. Ne demek bu ya?
Empati kurulacaksa ateistlere dinci kesim karikatür yapsın biz de eğlenelim değil mi?
Hep onlar dalga geçti onlar eğlendi sonuçta.
Burada empati kurması gereken kişi bizler miyiz? Yoksa eğleniyoruz ama onlar da bize böyle yapsalar(karikatür) biz ne hissederiz diye düşünmeyenler mi?

Sakin ol ve tekrar oku yazdıklarımı. Neler saçmalamışsın pek anlamadım. Bunuda sebepsiz öfkene bağlıyorum. şu dünyada rastgele sokaktan topladığın 10 kişinin bile ortak noktaları bir avuç kadarken (fiziksel özellikleri saymıyorum elbette) milyonlarca kişiyi sadece ama sadece ortak inançları eleştirebilirsin. Ve inan bana bunlar çok çok az. Yani müslümanları eleştiriyorsan bütün müslümanların ortaklaşa karar birliğine vardıkları konuları ( allahın birliği vs. ) eleştirebilirsin. Benim burada yaptığım şey herhangi dini falan eleştirmek değil. Bu arada merak ediyorsan söyleyeyim oruç tutuyorum. Bu benim hakkımdaki düşüncelerini ne kadar değiştirir bilemem tabi.
Sen müslümanları ve onlara düşman sayısını 100e 1 olarak düşün, artık 100 hangisi onu sen irdelersin.
Ondan sonra kafa kesen düşmanlık yapan müslüman sayısını yine kendin irdele tamam mı?

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
[video=youtube_share;kuAURNwt7jc]http://youtu.be/kuAURNwt7jc[/video]

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ateistin takımının her türlü aşağılaması,alayı normal biz bişe dedikmi düşünce özgürlüğüne saldırı. Hala utamnadan sıkılmadan bize baskı var diyorlar! Dinimizin kutsal kitabına,peygamberine senelerdir açık açık her platformda küfrediyorlar daha ne özgürlüğü istiyorlar?

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
@pcwolf

1. kutsal saydigimiz yok zaten saygida duyuyorum emin ol sizin dinsizlere duydugunuz saygidan kat kat fazla.
2. birkac dini foruma ve dinsiz foruma üyeyim müslümanlarin ateistlerle tartismalarindaki küfürlerin haddi hesabi yok dini forumlarda inanmiyanlar hakkinda ki düsünceleri küfürleri söylemeye gerek yok.
3. Dinsizler ve dindarlar arasindaki temel catisma dinsizlerin dinlerindeki kurallari toplumsal kurallara yansitma amaclaridirki akli basinda olan herkes bunu kabullenir.

Laik bir sistemde herkes heristedigine inanir insanlari rahatsiz etmedikce istedigi gibi yasar ibadet eder. örnegin isvecte nufusun yüzde 90 ni ateist ama minareden ezan okunur. almanyanin yüzde 5 i müslüman ama carsafli kadinlar rahatca gezer. peki dininin bu dinsizlerin size verdigi haklara karsilik verdigi nedir ? Irakta iran da arap ülkelerinde basi acik gezmek tehlikeli acik elbise giymek ölüm demektir. bugun inanciniza saygi icin inansizlarin yasamina saygi duyun diyen gülenin bu ülkede destekcisi yüzde 30 u gecmiyor birde diger arap ülkelerini düsünün. insanlar islamla neden ugrasiyor yaniti basit : gelecekleri ve cocuklari icin. Yoksa bir deist olarak banane kim oruc tutuyor kim carsaf giyiyor yada 3-5 kadinla evleniyor

Hukukun temel kurali kendinize yapilmasini istemediginiz birseyi baskasina yapmayin.
Dinsizlere neler yapılmış zulm mü etmişler, biz mi duymadık?
Ben hepsinin birbirine karşı küfürlerini tahmin edebiliyorum, zaten gördüm de müslümanların küfür ettiğini. Küfürü hakeden var demiyorum. Bazı dayanılmaz şeylere müslümanlar küfür ettiyse büyük ihtimalle dayanılmazlık felan vardır diyorum.

O ezan okunanlara karşı arap ülkelerinin yaptığı tamamen saçmalık. Yakışıklı diye adamı sıınr dışı bile etmişlerdi, kadınlarına güvenleri yok ayrı mesele ama adamlar cahil midir nedir böyleler işte. Düşmanlıktan mıdır bilemem, olabilir.

Türk filmlerinde de namaza karşı olunduğu, imamların üç kağıtçı gibi gösterildiğini gördük.
Onlar yüzünden ..ç imam lafı çıktı resmen.
Bu filmler en az 30 senelik filmlerdir, tahmini yani.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cevap bana heralde.
Düşünce özgürlüğü ayrı, düşüncelerini saldırıyla belirtmek ayrı.

%99u müslüman olan ülkede müslümanlara yönelik laflar söylemek neyin nesidir bilmiyorum.
Bakın bir tane site var link vermiştim aynı zamanda moderatöre bildirdim kural dışıysa silinsin diye. O sitede Allah ile ilgili o kadar şey yayınlanmış ki, bunlar saldırmak değil de ney?
Bunlar azınlıksa yaptıkları ne böyle?
Ya tövbe haşa tipini beğenmedikleri insan için Allah random tuşuna basmış felan diyorlar. Ne demek bu ya?
Empati kurulacaksa ateistlere dinci kesim karikatür yapsın biz de eğlenelim değil mi?
Hep onlar dalga geçti onlar eğlendi sonuçta.
Burada empati kurması gereken kişi bizler miyiz? Yoksa eğleniyoruz ama onlar da bize böyle yapsalar(karikatür) biz ne hissederiz diye düşünmeyenler mi?

Sen müslümanları ve onlara düşman sayısını 100e 1 olarak düşün, artık 100 hangisi onu sen irdelersin.
Ondan sonra kafa kesen düşmanlık yapan müslüman sayısını yine kendin irdele tamam mı?

Abi cidden ne dediğimi anlamıyorsun. Benim dediğim şey herhangi bir din, inanç, topluluk değil şahıslar suçlanmalı. Yok efendim müslümanlar daha az suç işliyor falan. Alakası yok yani. Aralarında pozitif ya da negatif koreleasyon görürsen uyar.

Son mesajlar