Disk Boot Failure İnsert System Disk And Press Enter Hatası

EnSi35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba

Sabahleyin evde düşük voltaj gibi bir sorun vardı. PC açılmıyordu..
Sonra sorun gitti PC açıldı ancak

'Disk Boot Failure İnsert System Disk And Press Enter' hatasını aldım

İlk başta biraz araştırdım internette. Kabloları düzeltmem gerektiği söylendi yaptım olmadı..,
Bios ayarlarını defult yapmam söylendi yaptım Windows 7 dvd'sini açtım orada şimdi HDD gözükmüyor

Ne yapmamı tavsiye edersiniz... Teşekkürler:huh:

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Harddiskin enerji ve data kablolarını çıkart varsa başka yere tak belki düzelir düzelmez ise. işin zor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yooo zorda sayilmaz ara ara bende de aynisi oldu. Biraz HDD ile falan ugrastim fisinin tamamen cektim kendine geldi. CD'den baslat diyince baslatti. Bende CD'den baslattigina gore normalde baslar dedim ugrasirken duzeldi. Yani tam ne yapman gerektigi belli degil.

byhacked_73

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm eğer hdd kablosu ıde kablo ise, birkaç tane ıde kafası var dır. mümkünse renkli olanı ana karta tak, en uçtaki ıde soketini ise hdd ne tak. ayrıca hdd nin jumper ayarlarını kontrol et, daha sonra açılışta bios tan boot menüsünden hdd yi seç mümkünse olur...

Yasko

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bendede vardı aynı sorun ama nasıl çözdum hatırlamıyorum. bir google amcada aratırsan kesın çözersn.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cool:yok kardeş hard diskin kabloları çıkar tekrar tak en son ekran kartını çıkar sogmasını bekle yada ekran kartını çıkar sogut tak tekrar ozaman düzelir. son olarakta bios valan dersede bios saatini çıkar tak sorun düzelir ben öyle yapıyorum düzeliyor bilgisayarı açılırken mavi ekranda hiç bir ayar yapma kendisi geri sayımda okeylesin ve windows güvenli modda seç bukadar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bndede oldu bn yapamadı herşeyi denedim bios ayarlarını internetten araştırdım yaptım ama harddist filan onları ellemedim ne yapam gerek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bu sorun hardisk hatasıdır hardisk düzgün çalışmayınca sistem başlayamıyor bu nedenle o yazı çıkıyor bende hergün olur nerdeyse artık alıştım hardiskten ses geliyor o ses bitene kadar kasayı tartaklıyorum çok ince bi ses harddiskte bulunan disk dönmüyor tartaklayınca kasayı dönüyor ve sorun çözülüyor bende şu sıralar kendime ghardisk bakıyorum kolay gelsin kasayı hafifçe sallayın sesin gelmemesine dikkat edin tabi ki tüm kablolar takılı olması lazım zaten o hata da diske ulaşılamıyor o yüzden :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de aynı sorun var herşeyi yaptım olmuyor önce ekran hiç açılmıyordu sonra tak çıkar derken düzeldi tabi bu arada hard diskide çıkarmıştım tekrar taktım şimdi aynı bu hatayı veriyor acaba yalnışmı taktım diye hepsini denedim anakart ile disk bağlantısında 3 giriş var en son diske ortadakini taktım yok olmuyor birde bu bios saatini nasıl çıkaracam lütfen yardımcı olun

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Bios saatini değil pilini çıkartacaksın anakartın üzerinde.

hasantsk80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim bi sorum olacak bana yardımcı olabilirseniz size duacı olurum çünkü çocuklarımın bebeklik resimleri ve videoları hard diskimin içerisinde yani anlıyacağanız benim için çok önemli benim sorum bilgisayarımı kullanırken elektrik gitti biraz bekledim elektrik geldikten sonra tekrar bilgisayarımın açma düğmesine bastım ama 3, 5 saniye sonra tam açılmaya başlarken elektrik tekrar gitti ve bundan sonra bilgisayarımı açtığımda siyah ekranda (DİSK BOOT FAİLURE, INSERT SYSTEM DİSK AND PRESS ENTER) bi mesaj gelip orda duruyor öğrendiğime göre bilgisayar diski görmüyormuş hard diskimi başka bilgisayara taktım yine çalışmadı o bilgisayarda hdd mi görmedi yardımınızı bekliyorum saygılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kabloları çek tekrar tak eğer olmuyorsa harddiskin yanmıştır bende olmuştu.

heaton-valve

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya harddisk yanmış eğer yanmamışsa çıkar kasayı tekmele çok ciddiyim kasayı tekmele ama çok sert tekmeleme çalışır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sa arkadaşlar ben bilgisayar açılırken 3 tane hata veriyor ve son ra ekran siyah oluyor ne masa üstü ögeleri acılıyor nede baksa birsey acılıyor bana yardım edin lütfen :helpsmilie:lütfen yardımlarnızı bekliyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tek cozumu kasayi biraz hirpalamak mis wallahi oldu hehehe saol allah razi olsn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bn okul pc lerini tamir ediyorum ...
pc normal olarak çalışıyor fakat format atacam atmayada başladığımda formatı cd den okurken bu hatayı veriyor nasıl yaparım yardımcı olrumusunuz:helpsmilie:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cool:arkadaş önce kasayı aç sonra iyice temizle ıslak bez olmayacak kurubezlen olur sonra kasayı dikkatlice açın açtığınızda kablo kopmuşsa yada düzgünse hemen kasanın içini temizleyin toz varsa temizleyin eğer hardisk te sorun varsa yeni bir hardik edinin tavsiyem sonra kasayı elektirikli süpürgeylen temizleyin kasanızı ama dikkatlice sonra kasayı geritak sonra bas düğmeye bilgisayr açıldığında söylenecek eğer sorun olursa cevabı yaz yardım edelim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bendede aynı sorun çıkıyor enter a basmıyor bios ayarlarının nasıl ayarlancagını söylerseniz çok sevinirim lütfen !!!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi herkez kafasına göre bişeyler söylüyo o bir harddisk hatasıdır..hard diskine göre kablolar vardır kalın olan İDE ince olan Satadır..Giriş kablolarını değiştir 'sata yada ide' aynı sorun çıkarsa Hardiskini değiştireceksin bukadar basit.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnde arasıra verıyodu hatayı bende takmadım kafaya reset atınca gıdıyodu snradan hep olmaya basladı bende hardısk kablosunu cıkartıp yenı taktım suan gırıyo sıkıntı yok