Yardım Disk bölmeyi 3 gb den fazla vermiyor

mamiadamdr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımı formatlamak istedim bunu için bir flash belleğim var ama içinde önemli şeylerim bulunuyor ve bunların gitmesini istemiyorum bunu için bilgisayarımdaki diski bölüp oraya yedekleyecektim ama bilgisayarda boş alanımın 3gb dan fazla olmasına rağmen (169gb) 3gb den fazla bölme vermiyor neden?

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,193
Kurulumda direkt ileri deyin. windows.old klasörüne taşıması lâzım dosyalarınızı.

mamiadamdr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kurulumda direkt ileri deyin. windows.old klasörüne taşıması lâzım dosyalarınızı.
Anlamadım hocam ben windowsun içiden bölmek istiyorum daha işletim sistemini silmedim çünkü elimde boş flash yok flash daki dosyaları bu ek D bölgesine atıp flash a windows u yükleyeceğim ama C sürücüsünde 169 gb olmasına rağmen bu D bölesini 3 gb den fazla vermiyor ve benim flash daki dosyam 10 gb ondan atamıyorum dosyayı. Eğer flash ın içine windowsu yüklersem içindeki dosyalar gidiyor. Peki neden 3gb den fazla vermiyor?

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,193
Anlamadım hocam ben windowsun içiden bölmek istiyorum daha işletim sistemini silmedim çünkü elimde boş flash yok flash daki dosyaları bu ek D bölgesine atıp flash a windows u yükleyeceğim ama C sürücüsünde 169 gb olmasına rağmen bu D bölesini 3 gb den fazla vermiyor ve benim flash daki dosyam 10 gb ondan atamıyorum dosyayı. Eğer flash ın içine windowsu yüklersem içindeki dosyalar gidiyor. Peki neden 3gb den fazla vermiyor?
Biçimlendirme falan yapmadan C diskine kurulum yaparsanız eski Windows'u Windows.old klasörüne taşıyor. Oradan dosyalarınızı alabilirsiniz. Ek olarak disk yönetimi yani diskmgmt.msc'den ekran görüntüsü atabilir misiniz? Birde bilgisayarınızın özellikleri nedir?