Soru Dil sınıfına geçtim ama hiçbir şey bilmiyorum?

sebnem1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dil sınıfını ilerde Almanca okumak için seçtim ama benden çok iyi ingilizce bilenler var ben bunun için hiçbir hazırlık yapmadım yani bir basit kelime bile demekte çok stres oluyorum hayalim yabancı dil okumak iken daha ilk haftadan demorolize olmam beni daha da üzdü ve kaygımı arttırdı bu zamana kadar da matematiğimde iyi olmadı ne yapıcam hiç bilmiyorum

Son düzenleme:

Nixc0r

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,212
Dil sınıfını ilerde Almanca okumak için seçtim ama benden çok iyi ingilizce bilenler var ben bunun için hiçbir hazırlık yapmadım yani bir basit kelime bile demekte çok stres oluyorum hayalim yabancı dil okumak iken daha ilk haftadan demorolize olmam beni daha da üzdü ve kaygımı arttırdı bu zamana kadar da matematiğimde iyi olmadı ne yapıcam hiç bilmiyorum
Dil sınıfında okuyan biri olarak konuşuyorum eğer kendine yeterli güvenin ve temelin varsa derslerin hepsi çok kolay ve demoralize olmanı gerektirecek herhangi bir konu yok.

Çalışmaya başlamanı şimdiden öneriyorum ancak bu çalışma işini Türkçe Youtube kanalları ile değil yabancı Youtube kanallarıyla yapman daha iyi olur.

sebnem1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dil sınıfında okuyan biri olarak konuşuyorum eğer kendine yeterli güvenin ve temelin varsa derslerin hepsi çok kolay ve demoralize olmanı gerektirecek herhangi bir konu yok.

Çalışmaya başlamanı şimdiden öneriyorum ancak bu çalışma işini Türkçe Youtube kanalları ile değil yabancı Youtube kanallarıyla yapman daha iyi olur.
Hocam sınıftakiler çok iyi yani nasıl desem bayağı kelime biliyorlar ama ben oyle değilim yada ben kendimi geri çekiyorum belki cümle kurabilme kapasitem var diyor arkadaşım ama sen kurumadığını zannediyorsun diyor ve benim matematiğim çok kötü biraz matematik olsaydı kafam rahat olurdu tyt ağırlık verip ydt bir şekilde yapıp istediğim bölüme gidebilirdim diye düşünüp daha da moralimi bozdu bize kaynak kitap aldıracaklar o kitaplar işe yarar değil mi peki bana başka ing çalışırken söyleyebileceğiniz taktik var mı? Mesela eve gelip İngilizceye hangi konu ağırlık vermeliyim hangi kelimelere yoğunlaşmalıyım çok uzun oldu biliyorum özür dilerim ama çok stres yaptım çünkü istediğim bölüme geçmek istiyorum bir de sizce matematik olmadan da iyi bir puan gelir mi? Yada fenden yada hangi tyt de hangi derse odaklanayım