Haber Diablo 4 satışları rekor kırdı!

Martin Archimbaud

Profesör
Katılım
13 Ağustos 2019
Mesajlar
3,476
Çözümler
3
Reaksiyon puanı
3,855
Puanları
358
Diablo-4-Satis-Rekoru-Kirdi-1140x596.jpeg


Geride bıraktığımız çeyreğe ilişkin olarak Blizzard Entertainment tarafından yayınlanan rapora göre, Diablo 4 satış rekoru kırmış durumda. Peki son rakamlar ne? Detaylar haberimizde.

Diablo serisinin yeni oyunu, 6 Haziran 2023 tarihinde satışa sunulmuştu. Dokuz bini aşkın geliştiricinin özverili çalışması ile tatmin edici bir deneyim yaşattığını söyleyebileceğimiz Diablo 4, bu yıla damgasını vurdu.

Hikaye olarak, Yüksek Cennetler ve Yanan Cehennemler arasındaki savaşın milyonları katletmesinin ardındaki bir zamanda geçiyor ve güç boşluğunda da Lilith yeniden ortaya çıkıyor.

Diablo-4un-Sezonlari-Icin-Yeni-Bir-Bilgi-Geldi-1140x641.jpg

Diablo 4 Satış Rekoru ile Yoluna Devam Ediyor
Bugün itibarıyla ilk sezonu başlamış olan Diablo 4, Blizzard Entertainment açısından memnun edici başarılara imza atmaya da devam ediyor. Geride bıraktığımız çeyreğe ilişkin olarak yayınlanan mali raporda yer verilen bilgilere göre, şirketin diğer tüm oyunlarından çok daha fazla sattığı teyit edildi. Haziran ayı içerisinde yedi yüz milyon saatten fazla oynanan yeni Diablo oyunu, şimdiye kadar on milyon oyuncuya ulaşmayı da başarmış durumda.

Rapordaki bir diğer ilginç bilgi ise Blizzard Entertainment, tarihinde ilk defa bir milyar dolar net gelir elde eder iken geliri yıldan yıla yüzde yüz altmış artış göstermiş.

Son olarak Activision Blizzard, bu yıl çıkacak ve Modern Warfare 2 için devam niteliği taşıyacak olan Call of Duty oyununun geliştirilme sürecinin
de sorunsuz bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Turuncu Levye
 
Üst